Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Похвали се, оплачи се ! - част 8

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Тук сме
    Аз сглобявам мебели, и нямам много време за форума, но ето ме на, сега почивам
    Хваля се - одисеята-ремонт на апартамента ми приключи, вчера се разплатихме с майстора.
    Аз си сглобих кухнята, остана да сложа плота и мивката.
    Утре започвам да сглобявам спалнята, но и там ще чакам матрака.
    Общо взето принудителните отпуски през седмица добре ми дойдоха.

    Коментар


      Това че не ви пускат в отпуск от икономическа гледна точка е добре, пожелавам ви да се опазите да сте здрави. Дано "намордниците" и личната хигиена ви опазят. Колкото до колите, както казват "Липсата на лоши новини е добра новина". И все пак може да се обаждаме от време на време за да знаем, както казват по наше село, че "не сме минали към Енергото".
      FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
      Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

      Коментар


        Click image for larger version

Name:	IMG_20200316_131811.jpg
Views:	1
Size:	129,1 KB
ID:	2098858
        Найс, а?
        Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

        Коментар


          Хвалба- на днешната дата през 2002 година се преместихме в Пловдив. Може да има някаква символика в цифрите...
          Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

          Коментар


            Да се похваля имаме си декоративни зайчета-
            Мама зайка е добре и дано ги запази ---
            КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
            Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
            http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

            Коментар


              ГОЛЯМО оплакване. Вчера жената беше на тераста и вика, че някакви кучета обикалят около колата ми и джавкат по някаква котка под нея. Не обърнах голямо внимание, което се оказа фатална грешка. Днес като погледнах и направо онемях. Добичетата разказали играта на час от ел. инсталацията в двигателния отсек и надраскали десния калник. От огледа за сега установих:
              1. Скъсан кабел за двигателя на вентилатора.
              2. Скъсан кабел за халогените.
              3. Скъсан кабел за датчика на задна светлина.
              4. Най лошото е скъсани кабели към ламбда сондата. Не на самата сонда, а преди нея.
              5. Разкъсана изолацията на капака /най-малкото гейле/.
              6. Надраскан десен калник.
              7. Скъсан маркуч за топлия въздух към филтъра.
              От снимките се виждат пораженията
              Click image for larger version

Name:	IMG_20200415_124641.jpg
Views:	1
Size:	92,1 KB
ID:	2098884.Click image for larger version

Name:	IMG_20200415_124619.jpg
Views:	1
Size:	184,5 KB
ID:	2098882Click image for larger version

Name:	IMG_20200415_124604.jpg
Views:	1
Size:	103,8 KB
ID:	2098880Click image for larger version

Name:	IMG_20200415_124630.jpg
Views:	1
Size:	264,2 KB
ID:	2098883Click image for larger version

Name:	IMG_20200415_124612.jpg
Views:	1
Size:	185,0 KB
ID:	2098881Click image for larger version

Name:	IMG_20200415_132658.jpg
Views:	1
Size:	143,2 KB
ID:	2098886Click image for larger version

Name:	IMG_20200415_124703.jpg
Views:	1
Size:	265,7 KB
ID:	2098885

              Ходих до магазина за маркуч, но нямаше. Оплаках се на продавача, познато момче и той ми каза, че кабелите към сондата не трябва да се запояват а само да се вържат з/о спойката внасяла смущения. Така ли е?
              Последна редакция от NikMar; 15.04.2020, 16:29.
              FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
              Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

              Коментар


                Това се казва от нищо- нещо. Неприятна занимавка...
                Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                Коментар


                  Можеш и без този маркуч. Аз го махнах още 2010 и не съм имал проблеми. За първи път виждам 1,4 с изолация на капака.
                  ФИАТ- Пътят е само формалност
                  ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                  -----------------------------------------------------
                  FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                  Коментар


                    Знам че може и без маркуча, но толкова години си е карала така, защо да не си сложа пак, колкото доизолацията, аз я слагах.
                    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                    Коментар


                      Като сте почнали с оплакванията да се оплача и аз:

                      От скоро хванах едно чукане при загрял мотор: След преглед при чичо доктор се установиха 5 счупени захвата на кобилиците към повдигачите. И почнахме: 16 нови кобилици, 16 повдигача, двете зъбни колела на разпределителните валове, че и те износени, и за да закръглим сметката нова водна помпа. "Старата" на 2 години и 4 месеца и 18к километра леко протекла.

                      Ам "съдбъ" както се казва по габровски.

                      Сега мотора работи по-добре, аз още съм с аритмия

                      Затова наздраве, хем да се успокоя, хем да се дезинфекцираме.

                      @ NikMar

                      Доста неприятна работа и то баш от котки и кучета. С инсталацията ще се справиш сигурен съм. А калника трябва да излезе с пастиране. Приеми го като малко забавления в скучното домашно ежедневие. Е ще се наложи и някой лев да дадеш, колкото и да не ти се иска, но всичко е поправимо.
                      Последна редакция от Hristian_Aleksiev; 15.04.2020, 22:01.
                      Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
                      Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

                      Коментар


                        Единствените пари които смятам за сега да давам са 56 лв за кора под двигателя https://avto-kori.com/produkt/кора-п...-бензин/ и евентуално за маркуч, утре ще я правим т.к зетя ще почива, а той е спец по жичките, не че аз немога, но той е по-таабетлия.
                        FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                        Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                        Коментар


                          двете зъбни колела на разпределителните валове, че и те износени,
                          С чисто нови ли, и на каква цена?
                          1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

                          Коментар


                            Tempras написа: Преглед на мнението
                            С чисто нови ли, и на каква цена?
                            Взехме от морга - 100лв за двете. За нови ми дадоха цена от 220 за брой. Реших да спестя тези 340 лв., че комплекта кобилица+повдигач излезе 30лв, а имаше и водна помпа и труд.
                            В русенска морга ми искаха 70 лв. за двете, но там трябваше и куриер, а и не се знаеше какво ще ми пратят.

                            Странното на моите, е че износването не беше по всички зъби. Някои бяха супер, а другите надрани. Чак профила се беше поизменил, погледнати отстрани.
                            Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
                            Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

                            Коментар


                              Хвалба! Да не й е уруки, изпреварихме Велик ден като съживихме Бравата. Не беше кой знае колко трудно, запали от раз, само дето се оказа, че псетата като са гризали кабелите на вентилатора са дали на късо и бушонът е изгорял, това го установихме накрая. Единствено калника все още нямам идея какво да го правя, но той ми е най-малкия кахър и без това боята вече не е първа младост. Сега трябва да измисля как да монтирам кората, която дойде днес, но само на канал не се получава, трябва на подемник, да свалям гуми и да измисля задните 2 дупки как да ги хвана, не пасват на никъде, най-много да пробия дупки и направя резба в/у моста. Поживем, увидим.
                              FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                              Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                              Коментар


                                Кората на Мареята изцяло е закрепена със свински опашки- всички болтове хлопат. В задната част виж дали не може да се хване за носачите.
                                Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                                Коментар

                                Working...
                                X