Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Похвали се, оплачи се ! - част 8

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ще позагладиш малко вала, нови лагери и пак в боя
    Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
    Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

    Коментар


      Hristian_Aleksiev написа: Преглед на мнението
      Ще позагладиш малко вала, нови лагери и пак в боя
      Ами може би така трябваше, но реших да сваля главата, да огледам как е в цилиндрите. Мотора е като нов отвътре, още има следи от заводския хонинг, чудя се дали не е правен малко преди аз да го взема или просто е много добре поддържан. Но каквото и да е, искам да го засиля малко и сега се чудя за ковани биели...

      Коментар


        Сдобич се трето внуче! Момче, с моето име
        Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

        Коментар


          Сдобич се трето внуче! Момче, с моето име
          Честито ! Да са Ви живи и здрави !
          Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

          Коментар


            Взех неприсъствено сериозен изпит - Ловно стопанство. Взех го от петия път, след стотици човекочасове труд. Много съм доволен!
            Правият ъгъл на личното местоимение мъти яйцата си върху корен квадратен.

            Коментар


              robokop180 написа: Преглед на мнението
              Взех неприсъствено сериозен изпит - Ловно стопанство. Взех го от петия път, след стотици човекочасове труд. Много съм доволен!
              Честито , Колега !
              И да почерпиш.
              Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

              Коментар


                Оплакване- едната панта на фурната се предаде. 45 лв за панти и 40 лв за майстор- няма такъв кеф. Поне майстора ме научи как става смяната. Така че ако някой се сблъска с такъв проблем- ще му помогна да спести 40 лв.
                Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                Коментар


                  Минах преглед на новото браво 2.0 165 .4 категория ми дадоха.Почерпих вече хаха.Човека на прегледа каза че ако непише в талона че е евро 5а нямаше да ми даде 4 категория а 3.
                  Bravo 2.0 Multijet 165 2009

                  Коментар


                    Оплакване:
                    Вчера денят ми беше пълен с емоции, щеше да бъде смешно, ако не беше изнервещо. Личната ми карта и шофьоската книжка им изтича срока и тръгнах да си подам документи за смяна. В БДС ми казват че имам фиш, но немогат да ми кажат нищо повече, трябва в КАТ за подробности. Върнах се удома и прегледах за какво става дума. Оказа се че на 16.04.2021 имам фиш за 20 лв. На тази дата си купих друга кола, а Бравата я бях продал на 08.04.2021 г. Викам си ако е за новата ще взема документите за да се види преди или след покупката на колата е направен фиша. Да ама в КАТ ми казват, че е за Бравата. И се започна една сага... Трябва да се оспорва акта в РУ Дряново з/о там е издаден. Казвам им "Аз в Дряново работа нямам, вината не е моя". Половин час началника на КАТ и подчинените му се чудеха как да оправят кашата. Накрая решиха да си пусна документите за смяна и да подам заявление до началник КАТ, с прилагане на договора за покупко-продажба. Попълних документите за смяна, но каръкът си е карък, взеха ми повече пари за смяната и хайде пак писане на молба за връщане на сумата, като ми взеха допълнително правилната сума. Молбата за връщане пък трябваше да се пусне в ОД МВР, там поне нямаше спънки, но дано за Коледа да имам подарък от МВР-върната сума.
                    Та така, изкарах един почти пълен работен ден в полицията, добре че съм пенсионер, разнообразиха ми сивото ежедневие.
                    П.С. Интересно, защо при покупко-продажбата щом нотариуса въведе сделката всичко се изпраща в КАТ и данъчното/ и на двете места бях ходил след продажбата и беше отразена/ се получава този гаф. Питах началника на КАТ и той каза, че новия собственик не е в нарушение, има едномесечен срок за регистрация в КАТ и си е така, но защо търсеха мен, след като сделката е отразена?
                    Последна редакция от NikMar; 18.09.2021, 08:34.
                    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                    Коментар


                      Баш КАТ са си за еб*не. На мен ми пращаха писма в Трявна 3-4 години след като си бях сменил постоянния адрес от Трявна в Габрово.
                      Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
                      Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

                      Коментар


                        Докато ме мотаха дойде и един познат също за смяна на книжката, оказало се че имал 2 или 3 фиша неплатени от време оно 2016 г. Обаче той си ги е платил през ОББ, но не са отразени в КАТ. Искат му бележките за плащане, той се чуди откъде да ги намери и се сетил да потърси в отпадъците за горене за печката, извадил късмет-намерил ги. Останалото е без коментар.
                        Преди няколко години отиваме с друг познат да си вземе златен талон, а те му казват, че има фиш заради една Жигула, която беше продал преди година и половина на едни цигани и както се досещате циганите не са пререгистрирали колата и се му се води на него. Обаче и той извади късмет, в колата си носеше папка с документи и там беше договора за покупко-продажба. Мога да изреждам още случаи от първо лице свидетел, но нес си заслужава, всички знаем как е в КАТ.
                        ПОУКАТА: КОГАТО СИ ПРОДАВАТЕ КОЛАТА ОТИДЕТЕ ПО НАЙ-БЪРЗИЯ НАЧИН ДА Я ОТПИШЕТЕ ОТ КАТ И ДАНЪЧНИТЕ!
                        FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                        Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                        Коментар


                          Сутринта ми звъни GSM-a и изписва номер +359631... Свищов, естествено не вдигнах заради непознатия номер и локализациата от Свищов. В България нали няма оператор да започва с тези цифри? Предполагам че е Румънски номер закачил се за клтека в Свищов, явно това са ало измамниците. Когато е от България непознат номер започва +35998.. или +3598... България, нали така?
                          FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                          Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                          Коментар


                            Сутринта ми звъни GSM-a и изписва номер +359631... Свищов, естествено не вдигнах заради непознатия номер и локализациата от Свищов. В България нали няма оператор да започва с тези цифри? Предполагам че е Румънски номер закачил се за клтека в Свищов, явно това са ало измамниците. Когато е от България непознат номер започва +35998.. или +3598... България, нали така?
                            Потърси целия номер в гугъл, може да излезе нещо. Ако са ало измзмници, ще са със скрит номер. Пък може и някоя баба да е сбъркала цифрите и да те е набрала случайно. Случвало ми се е
                            Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                            Коментар


                              Сутринта ми звъни GSM-a и изписва номер +359631... Свищов, естествено не вдигнах заради непознатия номер и локализациата от Свищов. В България нали няма оператор да започва с тези цифри? Предполагам че е Румънски номер закачил се за клтека в Свищов, явно това са ало измамниците. Когато е от България непознат номер започва +35998.. или +3598... България, нали така?
                              Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
                              Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

                              Коментар


                                Ето къде е бил "ключа от бараката" https://www.mezhdunaroden-telefonen-...od+0631+bg.php
                                FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                                Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                                Коментар

                                Working...
                                X