Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Похвали се, оплачи се ! - част 8

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Най-добре им направи една профилактика, но това да й е кахъра
    Много кеф и малко разходи!
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

    Коментар


      Най-добре им направи една профилактика, но това да й е кахъра
      Много кеф и малко разходи!
      Благодаря!
      Спирачките определено са в листа с неща за ремонт, но първо трябва да се оправят някои по-належащи неща.

      Коментар


        Да се похваля, купих си Крома! Ще се виждаме по-често в раздел "Дизелови двигатели" май.
        [ATTACH=CONFIG]107517[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]107516[/ATTACH]
        Никога, ама никога не бих си купил кола, на която автоджамбазите са забравили да махнат куката за теглене. Независимо какви басни разказват после. От мненията ти съм останал с впечатление, че си технически грамотен, но тая кола, освен ако не си я купил за 1000 лв или по-малко... Искрено ти желая да минеш леко с ремонтите, които ти предстоят.
        Tonight's the night and it's going to happen again and again...

        Коментар


          Никога, ама никога не бих си купил кола, на която автоджамбазите са забравили да махнат куката за теглене. Независимо какви басни разказват после. От мненията ти съм останал с впечатление, че си технически грамотен, но тая кола, освен ако не си я купил за 1000 лв или по-малко... Искрено ти желая да минеш леко с ремонтите, които ти предстоят.
          Попринцип си прав, но в случая не са забравили. Още като се обадих на човека, за да го попитам дали може да се срещнем уикенда, защото съм далече и нямам възможност да отида през седмицата, той ме предопреди, че според него тази кола няма да мине това разстояние до нас на самоход. И за спирачките ми каза, че са залепени, и че дори и да успее да ги разлепи не ми дава никаква гаранция, че няма да ми направи някакъв проблем по пътя. И за това как са ги разлепяли с чук и дърпане ми каза. И турбото го чух и прекъсването на единия от цилиндрите също. Вярно, вече като бях там ми обесняваше как едва ли не било, защото не е палена дълго време, глупости разбира се!

          Като пари беше 1800лв плюс прехвърляне и транспортни разходи. Може да е било малко повече от колкото трябва, но ремонта на коли ми е нещо като хоби, така че каквото такова!

          Иначе благодаря за пожеланията! Дано леко мине!

          Коментар


            От цената трябваше да започнеш
            "Без сърца, сме просто машини"
            Toyota Prius 1.5 Hybrid
            EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

            Коментар


              ...Само да вметна и похваля, тая вечер се разходих в центъра на Пловдив и се накефих страхотно за това как изглежда градът ми в навечерието на празника ни. Много хубав се получи централният площад, градската градина до него и учудващо за мен, новите НИ разкопки.
              Приятели разходете се до Пловдив, няма да съжелявате!
              Обичам Пловдив! Това е единственият град в България, освен Пазарджик, в който бих живял. За съжаление обаче не споделям впечатленията ти. За мен в момента централният площад е едни голи, скучни плочки, никаква зеленина, а разкопките - нищо и половина. Харесаха ми само чаршафите, опънати над главната .
              Tonight's the night and it's going to happen again and again...

              Коментар


                И аз харесвам Пловдив, красив град, доста по-спокоен от София, има какво да види и има дух.
                Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                Fiat Bravo'97 1,6 16v
                Fiat Tempra'91 1,6 mono

                Коментар


                  Отново не мога да преценя хвалба ли е или оплакване, но след месец софиянци ще си имате още един столичанин в повече - аз!
                  Alfa 159 SW 2.4 Ti
                  Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
                  "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

                  Коментар


                    jenshen73 написа: Преглед на мнението
                    Е, 12 години още не очаквам да съм с нея, но понеже Opel Meriva-та, която ми е резервната кола не ме кефи (не съм я купувал или избирал аз, такова неграмотно нещо не бих си купил, но за без пари мога да го карам понякога) си ремонтирах Мареата. Цифра излезе хем с маховик от морга, но... квот такова, за 12 години да ми е стъпила по 100лв/година за ремонти. Дори съм тръгнал да рециклирам фаровете и да ги преправям малко, че са с потенциал - дневни светлини извън фаровата секция + мигачи, но когато са готови новите фарове ще се похваля. Две-три годинки още да изкара - берекет
                    От известно време ми се въртят мисли за нова стара кола.
                    Е, извъртяха се
                    В крайна сметка реших да стегна Мими. От днес е с нови дискове и накладки, нови амортисьори, нови тампони и маншони, обслужен двигател (ремъци, ролки, течности, филтри, свещи, кабели, абе всичко) и нов интериор. Майстора на стенда каза, че не е виждал 20 годишна кола с геометрия както е излезнала от завода. Не в допустимите норми, а със заводски такива!
                    Иии, днес все едно се качих на друга кола...
                    След 13 години с тази кола най-накрая се реших да бодна газово. И аз ще рециклирам фаровете и още няколко неща.
                    Alfa 159 SW 2.4 Ti
                    Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
                    "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

                    Коментар


                      Отново не мога да преценя хвалба ли е или оплакване, но след месец софиянци ще си имате още един столичанин в повече - аз!
                      Трябва да е оплакване.

                      Коментар


                        stilo_new написа: Преглед на мнението
                        Трябва да е оплакване.
                        Е, зависи от гледната точка...?!

                        Коментар


                          Отново не мога да преценя хвалба ли е или оплакване, но след месец софиянци ще си имате още един столичанин в повече - аз!
                          Както се казва - https://www.youtube.com/watch?v=o1tj2zJ2Wvg

                          Коментар


                            Отново не мога да преценя хвалба ли е или оплакване, но след месец софиянци ще си имате още един столичанин в повече - аз!
                            ...а бургазлии ще намалеем с още един поел в тази посока. Предвид икономическата ситуация в града ни и очертаващия се статут на град-спалня, работещ от месец май до месец септември - напълно те разбирам.
                            A17DTС/S
                            Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                            Коментар


                              ntodorov написа: Преглед на мнението
                              ...а бургазлии ще намалеем с още един поел в тази посока. Предвид икономическата ситуация в града ни и очертаващия се статут на град-спалня, работещ от месец май до месец септември - напълно те разбирам.
                              Май в различни градове живеем... Все повече предприятия отварят и се инвестира в града. Погледни малко по-далеч от входната си врата и я обърни вече тази негативна нагласа. Не мога да разбера, как може да има хора, които винаги са недоволни от нещо и винаги мрънкат, независимо какво се прави.

                              Коментар


                                stilo_new написа: Преглед на мнението
                                Май в различни градове живеем... Все повече предприятия отварят и се инвестира в града. Погледни малко по-далеч от входната си врата и я обърни вече тази негативна нагласа. Не мога да разбера, как може да има хора, които винаги са недоволни от нещо и винаги мрънкат, независимо какво се прави.
                                Ти си ми ясен.
                                A17DTС/S
                                Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                                Коментар

                                Working...
                                X