Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Похвали се, оплачи се ! - част 8

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Абе така е, ама после като видиш паметниците покрай пътя и реално излиза, че 200 коня кола не стига всеки път.

    Коментар


      Хваля се: Карам кола 90 коня, която има достатъчно мощност (или там каквото ѝ трябва), за да изпревари безопасно камион на къса права.
      браво 1,6/90 - 09 г.

      Коментар


        Аз да се похваля взех си нов ТВ Samsung 55Q7FN
        FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

        Коментар


          колега темпрас нещо не си разбрал,говоря за конкретна ситуация при която някой си прави рискови изпреварвания,тръгва при насрещен трафик и по този начин застрашава всички участници в движението.Ако можеш да ме изпревариш,мен и цялата колона,няма проблем и го прави,но да тръгнеш при положение,че няма как да изпревариш всички и след това да започнеш да ме натискаш за да се мушнеш пред мен в последният момент,няма как да е нормално.Ако искаш може да пробваме,твойта 220 коня кола как точно ще го направи да ме избута срещу мойто 88 коньово камионче ако нещо не съм на кеф.Последното в кръга на майтапа,но си има моменти кога да се изпреварва,и кога не.
          Fiat Marea 1.8 16v HLX
          Hyundai Terracan 2.9 CRDI

          Коментар


            Супер, ама не можеш да караш на такава дистанция, че да не може дори една кола да се "мушне пред теб".
            Естествено, ако видя че не си съобразителен, и караш на 1-2м. зад камиона, ще чакам по-хубава възможност, за да изпреваря и двама ви наведнъж, а няма да те засичам и притискам, изпреварвайки един по един!

            Ето ви времната за реакция при внезапно аварийно спиране на МПС-то пред вас, пък вие продължавайте да карате на метър-два, щото било по-важно, някой да не се мушнел пред вас.

            1/4 от секундата – е времето, в което водачът вижда заплаха на пътя
            следващата 1/4 от секундата – е времето необходимо на мозъка да възприеме тази информация, да я обработи и да вземе решение да спре автомобила
            още 1/4 от секундата отнема крака на водача да се премести от педала на газта върху педала на спирачката и да го натисне
            последните 1/4 от секундата е времето необходимо спирачната течност да създаде необходимата компресия за задействане на спирачната система.


            Това в идеални условия - тотал 1с., без да сте погледнали към радиото, без да сте леко уморени и т.н. Сметката е, че при 90км/ч изминавате 25м/с. и абсолютно минималната дистанция е точно 25м.
            Не виждам как като карате на 25м. някой ви "избутва и засича прибирайки се в колоната", карайки кола около 4-5м дълга.

            1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

            Коментар


              колега ти не четеш,никъде не съм споменавал дистанцията ми колко е от предният!Още в първото мнение съм написал,че съм последен в колона,тръгва някакъв да ме изпреварва,но насреща му идва камион,човечеца вижда,че няма да може и почва да ме натиска,приближава към мен,както искаш така го разбери и за да ме мине се налага аз да набивам спирачки,щото пътя е тесен и три автомобила няма как да се разминат.И сега какво излиза,че на такива трябва път да им правиме,трябва всеки да се съобразява с тях щото не могат да карат колкото е ограничението ли?Нещо с привилегии ли сте барзаците според закона?
              Такова мислене и шофиране го правите само тук в България защото знаете,че няма да има последствия наказателни.Как пък като се излезе навън даже и да не е на запад шофирането ви рЕзко се променя?
              На едно прителче състезателче така в Румъния директно си му свалиха номерата и няма това онова,на над 350 коньовата му кола,но полицията не се впечатли от конете под капака му!
              Fiat Marea 1.8 16v HLX
              Hyundai Terracan 2.9 CRDI

              Коментар


                Виждам, че се получи дискусия във връзка с това, което споделих. Може би е добре да има и отделна тема, в която да си поговорим дали е по-добре да се "снишим", както казваше бай Тошо, и да отстъпваме пред наглеците на пътя. Един живот живеем, аз няма да им отстъпвам. Както казах - освен всичко останало, не исках да го пусна, защото го надуших, че е боклук. Ей така, по някакъв начин се надушвам с боклуците. Да, теоретично зад мен можеше да е човек, който бърза за болницата, но този не бързаше за там. Карам със 145 км/ч, което е повече от максимално допустимата скорост. И никой напушен или назобен кретен не е в състояние да ме накара да натисна педала на газта, а още по-малко пък да правя рисковани маневри, за да удовлетворя желанието му да няма никой пред него на пътя.
                Последна редакция от snake; 26.04.2019, 21:44.
                Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                Коментар


                  @snake +1 - това е и моето мнение, малко са хората, които си отстояват правата в България, а и на пътя. На много хора като почнат да им присветкат и свиркат се впускат в приключение дай сега ще върна предавка ще карам по-бързо, за да пусна някой, дето е в нарушение - пример колегата той си знае кой, дето казваше, че хората ги е страх да карат с повече от 140 км/ч - явно него го е страх да си защитава позицията на пътя. Ама и на това време ще му дойде края - като почнат да използват системата за средна скорост и ще има туто финито - книжката за 1 година, колата на паркинг и глоба 2000 лева, както е по нормалните държави.
                  FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

                  Коментар


                    campain наистина не съм разбрал правилно.
                    Тамбухтанеца - човек трябва да си избира битките.
                    Когато някой се опитва да ми влезе в лентата, когато караме с 20, нагло и неправилно, в повечето случай напъвам и натискам.
                    Рискувам си безценния калник боядисан с водна боя PPG наскоро, например.
                    Когато някой се напъва да ми отнеме предимството, докато се движим бавно в града, без да съм му махнал, естествено, натискам, ако се налага и свиря.
                    Ама да си карам колата със 150, и някой да ме подпира отзад, не мерси.
                    Предпочитам да изхарча половин литър газ за да му дам един бинокъл, а после дясна лента за малко и да се отъвравам от копелето.
                    Вие не сте виждали катастрофи на магистралата, започнали точно от лек удар отзад с частично застъпване, но мой приятел имаше точно такава на Тракия с една Вектра.
                    Карате със 140, държите лепката зад вас, щото сте готини, да ама карате така 5,10,15км, а не само за момент.
                    Просто е така, щото той бил боклук, а вие искате да го накажете, нищо че е имало няколко възможности да го пуснете.
                    Рано или късно някой ви засича, скачате на педала, и оня ви тресва с десния си фар в задният ви ляв стоп.
                    Следва завъртане и мантинели, за тези които са недосетливи!
                    При тези скорости не говорим за един калник, колеги.
                    Но всеки знае себе си.
                    Последна редакция от Tempras; 27.04.2019, 00:26.
                    1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

                    Коментар


                      Като цяло се определям за толерантен спрямо останалите - гледам си в огледалото, правя път, спазвам понякога дистанция и т.н. Но както казах ако нямам възможност да се прибера в дясната лента и карам с максимално допустимата скорост не виждам смисъл да правя глупави неща. Простотии съм виждал - тир дето кара със 102 да изпреварва такъв, дето кара със 99 и ти от 140 набиваш спирачките до 100....С новите тенденции след 5 години няма да ги има тия работи - черни кутии, автоматични спирачки и ограничители и край на джигитите. Ама в БГ всички ще се върнат към "бегачките" от старото поколение....
                      FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

                      Коментар


                        Ще използвам темата да благодаря на NikMar затова че ми уреди Visa Uniscan преди години.
                        Вчера пак се възползвах от нея, защото въпросният модул все така липсва в Multiecuscan, и Визата почти няма алтернатива.
                        1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

                        Коментар


                          Радвам се, че съм помогнал и че все още върши работа.
                          FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                          Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                          Коментар


                            Да се оплача едното папагалче днес беше накълвано от сестра му
                            Как е излезнало от къщичката немога да си обясня намерихме го умряло в кафеза
                            Едвали да е майкаму и бащаму да са го мъчили до сега не ми се е случвало .
                            Тамън щеше да има пера вече .
                            КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                            Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                            http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                            Коментар


                              Счупих касичката, буквално.
                              Изкарахме точно 1319 лв. Доволно.
                              Започваме наново.
                              A20DTH ЖТД ама не баш
                              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                              Коментар


                                Вие сте слагали а не като нас
                                Купихме една цилиндрична където не се отваря и още няма нищо вътре
                                седи до вратат да се виджа ама няма желаещи
                                КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                                Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                                http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                                Коментар

                                Working...
                                X