Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Похвали се, оплачи се ! - част 8

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Аз само не разбирам елементът с тоалетната хартия, някой по - начетен може ли да го обясни?
    Голям страх по БиГе-ту да не би случайно да нямат с какво да си избършат задникО...

    Коментар


      Аз също не смятам, че всички, които пазаруват като за последно, са малоумници. Аз вчера също хвърлих едни 100-на лева за трайни колбаси, кашкавал, бира, лютеница, кафе, кола, кроасани и вафли. Не смятам, че ще свършат, но така и така ги консумирам редовно, нищо не ми пречи да ги купя наведнъж, за да избегна повторното ходене до магазина и контактите с други хора. Но да - паническото купуване на непотребни лекарства от аптеките смятам за малоумие или поне оглупяване от паника, както и примерите с очевидно презапасяване с продукти, които не могат да бъдат изконсумирани или употребени в обозримо бъдеще.
      Tonight's the night and it's going to happen again and again...

      Коментар


        todorakiggg написа: Преглед на мнението
        Аз само не разбирам елементът с тоалетната хартия, някой по - начетен може ли да го обясни?
        Голям страх по БиГе-ту да не би случайно да нямат с какво да си избършат задникО...
        Еми то сега като са се запасили с толкова храна, трябва да се яде ... и съответно да излиза отнякъде
        FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

        Коментар


          И тук в Норвегия тоалетната хартия е в недостик
          На мен лично най-странното не ми е презапасяването (въпреки, че аз лично не го практикувам), а липсата на хигиенни навици на хората. И по плакати, и в интернет чета съвети за предпазване от вируса и почти във всички пише да си миеш ръцете със сапун, след тоалетна или след като се прибереш, преди да пипаш храна. За мен това е безумно, че изобщо трябва да споменава! Наистина трябва да си израснал в гората за да излезеш от банята с неизмити ръце и да седнеш на една маса с баща си, майка си, дъщеря си, сина си и прочие... да си подавате хляба и да разпространяваш лайна по храната (с извинение).

          Иначе от по-позитивна гледна точка, виното е почти готово и ме пуснаха да работя от вкъщи... е ако това не е съдба, не знам!

          Коментар


            Относно паниката - явно в София е най-голяма.
            При нас също може да видиш хора с пълни колички, но като цяло магазините са празни откъм хора, и вътре си има всичко.
            С храна аз съм се запасил още преди 2 седмици, имам запас да изкарам 20-тина дни без да излизам от къщи, ако се наложи. Това е и идеята - да се ограничат излизанията и ненужните контакти до минимум.
            Днес ходих до магазина да купя няколко неща, пазарувах си нормално, единствената разлика от друг път бе, че хората на касата се редят на по-голямо разстояние, при това без някой да ги кара, просто сами се сещат.
            Та... така!

            Коментар


              За сега само за Северна Корея не се чува нищо, може би з/о е затворена от всякъде и има медийно затъмнение. От друга страна лечението им е доста ефикасно 10 гр. олово и си готов.
              FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
              Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

              Коментар


                Пускам мой цитат от едно мое мнение написано преди малко във ФБ:
                Видях познат и го попитах, защо купува толкова много тоалетна хартия ? Отговорът му беше: "Гледам, че хората купуват, купих и аз - ни вода, ни храна иска." Останах леко озадъчен. Впрочем повечето хора у нас наистина не знаят, защо се презапасяват с хар
                тия. Предположих, че има някаква ИСТИНСКА причина за тази истерия и се порових в НЕТ-а. За себе си избрах, като първопричина следните факти, които не са свързани с отходните нужди на човек. В днешно време масовото изкупуването на тоалетна хартия е започнало от Австралия по време на пожарите. В паниката си хората започнали да купуват тоалетна хартия, поради задаващата се опасност от привършване на хранителни запаси в магазините, намиращи се в районите на пожарите. Логистиката по зареждане на храни, на места е била напълно преустановена. В паниката си, австралийците започнали да купуват тоалетна хартия по две причини. Първо, че от нея имало много, и второ - тя си е чисто и просто - хранителен материал с огромно съдържание на целулоза, необходима за поддържане на жизнените функции на човешкия оргзнизъм. Т.е презапасявали са се с нея, като крута мярка, в случай че доставките на храни бъдат блокирани за дълго време. Купували са я за храна
                в нужда на оцеляване. Интересът към закупуване на тоалетна хартия завладява цяла Австралия, дори и там където е нямало проблем със зареждане на хранителните магазини.............Човешката психология е семпъл и много манипулативен елемент, който в моменти на паника избира само първосигналините решения, без при това да има идея за тях.
                A17DTС/S
                Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                Коментар


                  Целулозата не се усвоява от човешкия организъм.
                  Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                  Коментар


                    ntodorov написа: Преглед на мнението
                    Пускам мой цитат от едно мое мнение написано преди малко във ФБ:
                    Видях познат и го попитах, защо купува толкова много тоалетна хартия ? ...
                    Смятам, че е задължително генерал д-р Мутафчийски да излезе по телевизора и да обясни, че вирусът не се предава през г.за . Може би едва тогава хората ще спрат да купуват тоалетна хартия като за последно.
                    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                    Коментар


                      Целулозата не се усвоява от човешкия организъм.
                      Да, така е, но слухът разпространен в Австралия за спасението в хартията, най-вероятно произхожда от времена на други кризи. Да не дава Господ да оставаме гладни, но се твърди, че при липса на ценни хранителни вещества в организма, се развивало болестно състояние ( Пика ), което карало гладуващия при липса на храна да посяга най-вече към хартия...Иначе нямам никакво друго обяснение, защо аджеба цял свят се презапасява с тоалетна хартия. Дори и тези, които я изкупуват съм сигурен, че нямат понятие какво правят.
                      A17DTС/S
                      Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                      Коментар


                        Какво толкова сте се огледали в тази тоалетна хартия? Има логично обяснение.
                        Този продукт е доста обемен за времето за което се употребява. Може много по-лесно да купиш 5 килограма захар нужни за един месец, като физическото заемане на рафтовете въпросната захар може да "обслужи" 100 човека, но хартията ще свърши за 10 човека. Това създава чувството, че дадения продукт изчезва и е дефицитен при неконтролируемото му изкупуване.
                        A20DTH ЖТД ама не баш
                        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                        Коментар


                          Подаръкът за рождения ми ден от синковеца.

                          Click image for larger version

Name:	IMG_0716.jpg
Views:	1
Size:	250,8 KB
ID:	2098843
                          Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                          Коментар


                            За сега само за Северна Корея не се чува нищо, може би з/о е затворена от всякъде и има медийно затъмнение. От друга страна лечението им е доста ефикасно 10 гр. олово и си готов.
                            Ами то виц, виц, ама ...

                            Северна Корея, заразени с коронавирус:

                            - 08:00 - 0
                            - 08:05 - 1
                            - 08:06 - 0
                            - 08:35 - 1
                            - 08:37 - 0
                            - 09:20 - 2
                            - 09:21 - 1
                            - 09:22 - 0


                            ... и те така...

                            Коментар


                              10 гр. олово има и за разпространителите и затова няма. Няма и Военни игри с братя кравари на тяхна територия и так дале...
                              LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
                              ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

                              Коментар


                                Оплаквам се.
                                По принцип не гледам телевизия, но преди малко видях една жена, която искаше да влезе в Банско, за да си прибере някакво оборудване.
                                След като излезе от града, тя обещаваше да се изолира за 2 седмици.

                                Аз не вярвам в тези обещания и ще ви кажа защо.

                                Преди 2-3 седмици от Италия се прибраха хора, живеещи в квартала.
                                За момента сме "чисти" така да се каже.

                                Обаче, преди няколко дни (не знам точно колко) си е дошъл още един.
                                В квартала се носи слух, че се е прибрал болен. Не е спазил карантина. Ходил е на заведение да купонясва.
                                Човека е около 60 годишен.
                                Вероятно негови познати или съседи са го издали и са го отвели.
                                Ако е болен от новия модерен вирус, очаквам до 2-3 дни квартала да пламне.

                                Ще поживеем и ще видим.
                                Надяваме се на обикновен грип,ако ли не... Може да сменим името на града на "Банско 2".

                                Коментар

                                Working...
                                X