Страница 125 от 139 ПърваПърва ... 2575115123124125126127135 ... ПоследнаПоследна
Резултати 1241 до 1250 от 1385

Тема: Похвали се, оплачи се ! - част 8

Фиат фанатик Аватарът на blue_coconut
    Регистр. на
    25.05.2016
    Пускам оплакване, придружено с въпрос. Онзи ден сипах малко над 48 литра А95, при положение, че резервоарът ми побира 45 литра. Някой би ли ми обяснил физически това възможно ли е да се случи, и как. Или е възможно, но само на тази бензиностанция? Просто е смешно, от няколко Еко-та са ме отказали да сипвам заради меко казано отвратителното държание и бездействие на касиерките, на Марешки ме лъжат и ми сипват с около 4 литра отгоре...
    П.П. Да, знам, сигурно ще попитате "Ама защо сипваш там като начало". Предварително отговарям - да речем, че исках да си направя експеримент, и да сравня с други бензиностанции. Трябваше да заредя, а и имах път натам, та си рекох защо да не взема да мина. Но само взех, че се минах. Вече ще знам за друг път.

Фиат фанатик Аватарът на Hristian_Aleksiev
    Регистр. на
    31.01.2010
    Тея 45 литра ги четеш по книгите предполагам. Не мисля, че трябва да вярваш на 100% на техническата документация от Фиат, те там сигурно пишат, че пунто гори 3,9 на дълъг път . За да си 120% сигурна колко ти събира резервоара има два начина. Вадиш седалките, бензиновата помпа, обезсушаваш, слагаш помпата, и наливаш от туби докато прелее.
    Другия вариант, отиваш на моргата вземаш един резервоар за 20-30 лв. и същото упражнение, като тук може би липсата на бензиновата помпа ще покрие и липсата на маркучите от гърловината до резервоара
    Има и трети но не е препоръчителен. Караш с 50л бензин в туби в багажника докато колата изгасне, наливаш и така.
    Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
    Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

Фиат фанатик
    Регистр. на
    31.03.2012
    Нормално е като резервоара ти е Х литра, да имаш вместимост за още от минимум 5 литра. Обемът на резервоара не е този, който пише по книжката, а има въздушна междина над да кажем маркера за максимум, която побира още определено количесто. Като добавите и 1-2 литра в тръбите за зареждане, може да побере и 10 литра над това, дето е по книжка, при някои модели автомобили. Аналог може да направите с останалите съдове за флуиди по различните системи на автомобила - казанчето за спирачна течност, това за антифриз и за течност за чистачки - винаги има въздушен джоб над максималното ниво. Същото е и при бутилките за алкохолни и безалкохолни напитки - пише 2 литра, ама има едни 100 мл дето може да се долеят до капачката.
    Последна промяна от tambuhtaneca : 25.07.2019 в 23:06
    FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

Регистр. на
    25.05.2016
    Ама не съм съвсем съгласна с вас. Колата я имам малко повече от 3 години, и мисля, че си я познавам - най-малкото не на всяка бензиностанция се е случвало да ми сипват над вместимостта, дадена от производител, на която все пак продължавам сляпо вярвам. Според писанията ми в carspending от м. май тази година съм зареждала пет пъти, четири от които на две различни Еко-та. И четирите пъти правя едно и също нещо - пълня резервоара догоре от почти празен. За пример давам зарежданията (от Еко-то) - 44,38; 44,48; 44,64; 43,86. И това на Марешки - бам, 48,53. Което е с около 10% над вместимостта, и това се случва само там. Следователно въпросът ми е риторичен. Но искате да кажете, че на бензиностанция Х , за разлика от бензиностанция У, изведнъж обемът на резервоара и някаква въздушна междина се променят? За себе си имам обяснение, което е най-логичното - човекът просто си е настроил колонките уж да сипват малко отгоре, че да си избие донякъде парите от ниските цени на горивата. Друго логично обяснение не намирам. И просто исках да споделя впечатление и да информирам, та и други хора да знаят.

Фиат фанатик
    Регистр. на
    31.03.2012
    Много зависи кога точно си пълнила, с каква скорост се пълни, температура на горивото и налягане на парите в резервоара.
    http://www.s-oil7.com/eng/knowledge/...iew.jsp?seq=79
    Убеден съм, че при твоя резервоар от 45 литра и 55 ще се поберат ако се обезвъздуши системата както трябва и налива с ниска скорост. Ако толкова не вярваш на тази бензиностанция, спокойно може да сипеш 20 литра в 20 литрова туба и да видиш дали са 20 литра или са 18.
    Зареждам постоянно там и мога да кажа, че при резервоар от 58 литра, като съм имал г/д 3 макс 5 съм сипвал 60 - т.е. общо съм имал 63-65 литра. Това ми се е случвало и на други бензиностанции. Теоретично ако при Марешки стандарта на зареждане е с по-малки пистолети като дебит спрямо някоя друга верига, това да се отразява на количеството заредено гориво. А и съм убеден, че него го проверяват най-много от всички бензиностанции и откъм количество няма как да лъже. Виж за качеството е друг въпрос, но мен ме устройва спрямо останалото, което се предлага в БГ.
    Като зареди с 10% повече и си познаваш колата, това отрази ли се на 10% повече пробег, който си изминала?
    Последна промяна от tambuhtaneca : 26.07.2019 в 16:26

Фиат фанатик
    Регистр. на
    25.04.2015
    Цитат blue_coconut написа: Преглед на мнението
    Ама не съм съвсем съгласна с вас. Колата я имам малко повече от 3 години, и мисля, че си я познавам - най-малкото не на всяка бензиностанция се е случвало да ми сипват над вместимостта, дадена от производител, на която все пак продължавам сляпо вярвам. Според писанията ми в carspending от м. май тази година съм зареждала пет пъти, четири от които на две различни Еко-та. И четирите пъти правя едно и също нещо - пълня резервоара догоре от почти празен. За пример давам зарежданията (от Еко-то) - 44,38; 44,48; 44,64; 43,86. И това на Марешки - бам, 48,53. Което е с около 10% над вместимостта, и това се случва само там. Следователно въпросът ми е риторичен. Но искате да кажете, че на бензиностанция Х , за разлика от бензиностанция У, изведнъж обемът на резервоара и някаква въздушна междина се променят? За себе си имам обяснение, което е най-логичното - човекът просто си е настроил колонките уж да сипват малко отгоре, че да си избие донякъде парите от ниските цени на горивата. Друго логично обяснение не намирам. И просто исках да споделя впечатление и да информирам, та и други хора да знаят.
    Съжалявам, но си се объркал. Както е казал колегата по-горе, ако не вярваш , пробвай да сипеш в съд, в който са разграфени литрите. Щом пише 48 литра, значи са налети толкова. Няма как да са по-малко. Изключването на пистолета за зареждане зависи от много неща. Примерно, при по-висока скорост на зареждане се образува повече пяна. Която също изключва пистолета, но това не значи, че резервоарът е пълен догоре.

Кара Фиатче 126
    Регистр. на
    23.01.2016
    Цитат stilo_new написа: Преглед на мнението
    Съжалявам, но си се объркал. Както е казал колегата по-горе, ако не вярваш , пробвай да сипеш в съд, в който са разграфени литрите. Щом пише 48 литра, значи са налети толкова. Няма как да са по-малко. Изключването на пистолета за зареждане зависи от много неща. Примерно, при по-висока скорост на зареждане се образува повече пяна. Която също изключва пистолета, но това не значи, че резервоарът е пълен догоре.
    Напротив - начини за наливане на по-малко - разбирай цифрата на колонката да е по-голяма от реално сипаното гориво - има доста. Измервателните уреди са доста специфични машини. В частност колонките на бензиностанциите макар и да подлежат на строг контрол, с малко познания и опит се манипулират - разбира се не в полза на клиента. А пък и контролните органи в БГ работят почти винаги в свой интерес, а не да си вършат съвестно работата. Така, че факторите работещи против потребитела са прекалено много за да имаме вяра на търговците на гориво. Всеки има глава на раменете и си решава дали да вярва, като го лъжат или да вярва на хора, изкарващи си печалбата по честен начин, защото все пак има и такива все още.
    Последна промяна от krasimir77 : 27.07.2019 в 12:22

Фиат фанатик
    Регистр. на
    31.03.2012
    @krasimir77 - ясно е, че начини много, но няма реални доказателства. Колежката се възмущава, че на бензиностанции от една верига винаги и сипват около 44 литра, в Марешки и сипват 48.5 литра. Нямам отговор дали тя е минала 10% повече пробег. Как тя може да знае колко реално са й сипали - също е под въпрос. Тази бензиностанция за София е трън в очите на всички останали (предполагам не само в София). Така, че ако има някаква нередност, първа ще затвори, тъй като апетитите са много големи. Ако имаше недоволни клиенти, нямаше да има опашки пред колонките на въпросната бензиностанция. Просто се опитах да обясня на колежката, че е напълно нормално и възможно при резервоар Х литра, да се напълнят още Y литра. Дори като отидеш в заведение и си вземеш бира 0.5 или 0.33 не ти носят чаша, дето да побира точно това количество и да са тия напълнили до ръба, а има отметка, която е на 2 см под ръба - е и при резервоарите е така.

Да се похваля вчера /слуайно / присъствахме на две свадби в Гърция на приятели /познати.
    Знаят хората как да живеят
    След морето сега сме на балкан на бани -Не че във Велинград си няма топла вода ама и тук да видим.

Регистр. на
    25.05.2016
    Не съм отговорила дали съм минала 10% повече с това гориво, защото все още го харча. Но обещавам, че ще пиша, защото на мен ми е не по-малко интересно, предвид, че стил на каране, маршрута, по който минавам, както и часовете, в които карам, са доста идентични месец с месец, и ако съм направила с 10% повече пробег, ще призная, че са ми сипали 48, 5 литра. Иначе мисля да продължа с експеримента в следващите месеци и на други вериги бензиностанции.

Страница 125 от 139 ПърваПърва ... 2575115123124125126127135 ... ПоследнаПоследна

Тема: Похвали се, оплачи се ! - част 8

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •