Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Похвали се, оплачи се ! - част 8

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Развеждам се с жената след 15 год. брак.
    Оплакване или хвалба...
    Alfa 159 SW 2.4 Ti
    Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
    "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

    Коментар


      Абе не се заричай
      е ако не е много нетърпим случая
      Сляпата неделя не е била много благосклонна към тебе .
      Времето ще покаже .
      Следващия път ГЛЕДАШ повече-няма да седиш сам я.
      КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
      Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
      http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

      Коментар


        Антон Оруш

        Коментар


          Имаме си още един софтуерен инженер във фамилията ! Вчера малкият син успешно взе държавните изпити с обща оценка от задачи и теория 5,68 и вече е бакалавър в специалността Софтуерно инженерство на СУ "Климент Охридски". Трябва да се учи, това е истината.
          Tonight's the night and it's going to happen again and again...

          Коментар


            Имаме си още един софтуерен инженер във фамилията ! Вчера малкият син успешно взе държавните изпити с обща оценка от задачи и теория 5,68 и вече е бакалавър в специалността Софтуерно инженерство на СУ "Климент Охридски". Трябва да се учи, това е истината.
            Честито! Само така!
            Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

            Коментар


              Развеждам се с жената след 15 год. брак.
              Оплакване или хвалба...
              Зависи

              Но не си първият, нито последният. Гледай напред и толкоз.

              Коментар


                Immortal написа: Преглед на мнението
                Зависи

                Но не си първият, нито последният. Гледай напред и толкоз.
                Даммм,живота продължава и гледай ти да си добре...
                Последна редакция от mitaka_71; 17.07.2019, 11:19.
                LANCIA DELTA II 1.6ie 75HP 835C1.000
                LANCIA KAPPA 2.0 20V 838A1.000-ex
                LANCIA DEDRA 1.8 105hp 835A2.046-ex
                Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8 215hp
                Grande Punto 1.2 LPG

                Коментар


                  Щом сте стигнали до там, по-скоро е хвалба

                  Да се похваля и аз - поредната ремонтна сага върви към своя край.
                  Остава ми да изшкуря стените и да позамажа хубаво ъглите, боядисвам, редя един ламинат и сглобявам мебелите

                  Разликата с предишни ремонти е, че сега всичко си го правих сам. Не е лесно, целите ми ръце са в плюски и рани, но пък натрупания опит и знания няма от къде да ги купя на готово.
                  Прикачени файлове
                  "Без сърца, сме просто машини"
                  Toyota Prius 1.5 Hybrid
                  EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                  Коментар


                    Развеждам се с жената след 15 год. брак.
                    Оплакване или хвалба...
                    Ние пък днес правим 20 години от както сме се оженили.
                    И аз не знам какво е...
                    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD, 16V m-jet '04
                    Ex Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD '04; Ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD '01; Ex Fiat Coupe 2.0 '95; Ex Fiat Tipo 1.6 i.e. '93; Ex Fiat 131 Mirafiori 1.4 i.e. '82; Ex Opel Vectra C 1.9 CDTI '05 Elegance, Automatic

                    Коментар


                      Ние пък днес правим 20 години от както сме се оженили.
                      И аз не знам какво е...
                      Полей случката, пък каквото- такова.
                      Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                      Коментар


                        Пускам оплакване, придружено с въпрос. Онзи ден сипах малко над 48 литра А95, при положение, че резервоарът ми побира 45 литра. Някой би ли ми обяснил физически това възможно ли е да се случи, и как. Или е възможно, но само на тази бензиностанция? Просто е смешно, от няколко Еко-та са ме отказали да сипвам заради меко казано отвратителното държание и бездействие на касиерките, на Марешки ме лъжат и ми сипват с около 4 литра отгоре...
                        П.П. Да, знам, сигурно ще попитате "Ама защо сипваш там като начало". Предварително отговарям - да речем, че исках да си направя експеримент, и да сравня с други бензиностанции. Трябваше да заредя, а и имах път натам, та си рекох защо да не взема да мина. Но само взех, че се минах. Вече ще знам за друг път.

                        Коментар


                          Тея 45 литра ги четеш по книгите предполагам. Не мисля, че трябва да вярваш на 100% на техническата документация от Фиат, те там сигурно пишат, че пунто гори 3,9 на дълъг път . За да си 120% сигурна колко ти събира резервоара има два начина. Вадиш седалките, бензиновата помпа, обезсушаваш, слагаш помпата, и наливаш от туби докато прелее.
                          Другия вариант, отиваш на моргата вземаш един резервоар за 20-30 лв. и същото упражнение, като тук може би липсата на бензиновата помпа ще покрие и липсата на маркучите от гърловината до резервоара
                          Има и трети но не е препоръчителен. Караш с 50л бензин в туби в багажника докато колата изгасне, наливаш и така.
                          Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
                          Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

                          Коментар


                            Нормално е като резервоара ти е Х литра, да имаш вместимост за още от минимум 5 литра. Обемът на резервоара не е този, който пише по книжката, а има въздушна междина над да кажем маркера за максимум, която побира още определено количесто. Като добавите и 1-2 литра в тръбите за зареждане, може да побере и 10 литра над това, дето е по книжка, при някои модели автомобили. Аналог може да направите с останалите съдове за флуиди по различните системи на автомобила - казанчето за спирачна течност, това за антифриз и за течност за чистачки - винаги има въздушен джоб над максималното ниво. Същото е и при бутилките за алкохолни и безалкохолни напитки - пише 2 литра, ама има едни 100 мл дето може да се долеят до капачката.
                            Последна редакция от tambuhtaneca; 25.07.2019, 23:06.
                            FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

                            Коментар


                              Ама не съм съвсем съгласна с вас. Колата я имам малко повече от 3 години, и мисля, че си я познавам - най-малкото не на всяка бензиностанция се е случвало да ми сипват над вместимостта, дадена от производител, на която все пак продължавам сляпо вярвам. Според писанията ми в carspending от м. май тази година съм зареждала пет пъти, четири от които на две различни Еко-та. И четирите пъти правя едно и също нещо - пълня резервоара догоре от почти празен. За пример давам зарежданията (от Еко-то) - 44,38; 44,48; 44,64; 43,86. И това на Марешки - бам, 48,53. Което е с около 10% над вместимостта, и това се случва само там. Следователно въпросът ми е риторичен. Но искате да кажете, че на бензиностанция Х , за разлика от бензиностанция У, изведнъж обемът на резервоара и някаква въздушна междина се променят? За себе си имам обяснение, което е най-логичното - човекът просто си е настроил колонките уж да сипват малко отгоре, че да си избие донякъде парите от ниските цени на горивата. Друго логично обяснение не намирам. И просто исках да споделя впечатление и да информирам, та и други хора да знаят.

                              Коментар


                                Много зависи кога точно си пълнила, с каква скорост се пълни, температура на горивото и налягане на парите в резервоара.
                                http://www.s-oil7.com/eng/knowledge/...iew.jsp?seq=79
                                Убеден съм, че при твоя резервоар от 45 литра и 55 ще се поберат ако се обезвъздуши системата както трябва и налива с ниска скорост. Ако толкова не вярваш на тази бензиностанция, спокойно може да сипеш 20 литра в 20 литрова туба и да видиш дали са 20 литра или са 18.
                                Зареждам постоянно там и мога да кажа, че при резервоар от 58 литра, като съм имал г/д 3 макс 5 съм сипвал 60 - т.е. общо съм имал 63-65 литра. Това ми се е случвало и на други бензиностанции. Теоретично ако при Марешки стандарта на зареждане е с по-малки пистолети като дебит спрямо някоя друга верига, това да се отразява на количеството заредено гориво. А и съм убеден, че него го проверяват най-много от всички бензиностанции и откъм количество няма как да лъже. Виж за качеството е друг въпрос, но мен ме устройва спрямо останалото, което се предлага в БГ.
                                Като зареди с 10% повече и си познаваш колата, това отрази ли се на 10% повече пробег, който си изминала?
                                Последна редакция от tambuhtaneca; 26.07.2019, 16:26.
                                FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

                                Коментар

                                Working...
                                X