Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнения за фиат крома 2008-2010

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #61
    Само ще ти кажа, че Алфа 159 1.8 MPI 140 коня е по-тежка с 70 кг. от Кромата и ще замълча, защото колата си върви много добре. Ти не караш бус, а лека кола. Вярно, че в България всички търсят никакъв харчалък и много вървеж, типично, но това не значи, че някой хора не предпочитат бензин, особено, ако караш повечко зимата на къси разстояния и искаш да си палиш от раз, няма сравнение. Всичко е до предпочитания, за мен дизела се осмисля като покупка, само ако човек минава около или над 30-40к, ако предимно се кара градско и излизаш 2 пъти в месеца извънградско, безнина е хиляди пъти по-добре, но само един рационален човек би го осъзнал.
    Fiat Bravo II 1.4 16v
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
    Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

    Коментар


      #62
      Само ще ти кажа, че Алфа 159 1.8 MPI 140 коня е по-тежка с 70 кг. от Кромата и ще замълча, защото колата си върви много добре. Ти не караш бус, а лека кола. Вярно, че в България всички търсят никакъв харчалък и много вървеж, типично, но това не значи, че някой хора не предпочитат бензин, особено, ако караш повечко зимата на къси разстояния и искаш да си палиш от раз, няма сравнение. Всичко е до предпочитания, за мен дизела се осмисля като покупка, само ако човек минава около или над 30-40к, ако предимно се кара градско и излизаш 2 пъти в месеца извънградско, безнина е хиляди пъти по-добре, но само един рационален човек би го осъзнал.
      Това със паленето при новите дизели не важи много много. Те и без свещи палят...
      Искаш да кажеш че бензин ти е по икономичен в градско ли???
      Пълнен Ъпсурт. Дизела както и където да го караш е по икономичен от бензин... Едно а4 1.8 т идея си няма какъв разход дава град.. 12/14 колкото едно 4.2 тди ама не върви така...
      Човека ако е голям фен на крома да ви вземе ама ждт. Ако мрази дизел да се пробва с бензин... Казаха горе умряла работа е.. И не е по ефтин за ремонт...

      Коментар


        #63
        Не съм казал, че е по-икономична в никакъв случай. Предимствата са други, но ти явно не разбираш и говориш на сляпо.
        Fiat Bravo II 1.4 16v
        Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
        Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

        Коментар


          #64
          Честно казано аз единствения плюс който виждам е лесното газифициране. Ама дори и с него разхода в пари е идентичен.
          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

          Коментар


            #65
            Immortal написа: Преглед на мнението
            На първо време, промихме кутията, сложихме ново масло с добавка Bardahl за ръчни скоростни кутии. Шумът на 5-та почти изезна, на 6-та е без промяна, но и не съм карал много след това. За да се задейства добавката пълноценно трябвало да се минат 50-100 км...
            Това ще забави описаните от ВО лоши неща, докато се подготвя психически, физически и най-вече, финансово, за сваляне и рециклиране на кутията. Пък и демпферния маховик се обажда, като му е студено... Предстоят ремонти, надявам се скоро.
            Купи си лагери от СНАВТЕКС и ще си решиш проблема.Предните големите бяха по 75лв. Тимкен а задните SNR по 25лв.Вече 5 година никакъв провлем с кутията.Преди виеше и лоста играеше напред и назад.
            Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

            Коментар


              #66
              Здравейте.Извинявам се че не е по темата ,но аз имам стило 1.4 със 6 степента скоростна кутия.Доколкото разбрах не е м32 но ми прави впечатление че лоста за скоростите ми играе напред и назад като подавам и отнемам газ. Само на 5та и 6та скорост. Шумове нямам никакви. Възможно ли е и аз да съм във кюпа. Но все още във ранен етап.
              Последна редакция от ivan77; 12.09.2019, 12:06.
              STILO 1.4 16v.

              Коментар


                #67
                Здравейте.Извинявам се че не е по темата ,но аз имам стило 1.4 със 6 степента скоростна кутия.Доколкото разбрах не е м32 но ми прави впечатление че лоста за скоростите ми играе напред и назад като подавам и отнемам газ. Само на 5та и 6та скорост. Шумове нямам никакви. Възможно ли е и аз да съм във кюпа. Но все още във ранен етап.
                Тампона на скоростите,не е болка,и не е спешна...

                Коментар


                  #68
                  Благодаря.
                  STILO 1.4 16v.

                  Коментар

                  Working...
                  X