Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнения за фиат крома 2008-2010

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Не считай, еднакви са! Освен във вида няма разлика между двете Кроми.
    207 тиква автомат
    новокромаджия 2.4 печка

    Коментар


      #32
      Как да няма, скоростната кутия е излекувана , доколкото разбирам. Питам пак за дюзите - да не са от ония скъпите / пиезо/ или са като на алфата - разпръсвач+клапан ? И голяма ли е разликата между 120 кс и 150 като динамика , имам предвид една 120 с ремап няма ли да ми е достатъчно ?

      Коментар


        #33
        И голяма ли е разликата между 120 кс и 150 като динамика , имам предвид една 120 с ремап няма ли да ми е достатъчно ?
        Огромна е.
        На мен не ми е достатъчна една 150 с ремап. Съжалявам, че не взех 2.4 (с последващ ремап).

        Коментар


          #34
          Фиат Браво има ли същия проблем със скоростите / визирам модела след 2005г/ и как е окачването на тия модели - екзотика като на алфите / с няколко алуминиеви трошливи носача/ или стандартно с евтино окачване ?

          Коментар


            #35
            Абе силно е да се каже, че Крома ИМА ПРОБЛЕМ със скоростите.
            Това е вероятен проблем, който я се появи, я не.
            Аз я имам моята от 3 години, 100 хил. км при мен, преди това един господ знае колко са, засега нямам такъв проблем.

            Окачването на Крома не бих го характеризирал като евтино, но да речем, като поносимо. (носач на старото Браво е 60 лв, на Кромата е почти 200).
            На новото Браво не знам какво е, но в никакъв случай не е като на Алфа. То си им е запазена марка само на тях.

            Коментар


              #36
              Новото Браво е с евтино окачване, различно от на Кромата. И те имат проблем с м32 кутията. По принцип хич не е рядък проблем, напротив. Вече кой на какво е попаднал и дали не е оправена вече, това е друг въпрос.
              Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
              Fiat Bravo'97 1,6 16v
              Fiat Tempra'91 1,6 mono

              Коментар


                #37
                pakumba написа: Преглед на мнението
                ... дали не е оправена вече, това е друг въпрос.
                Ха дано! (ама надали...)

                П.П. Пък кой знае. Вихровите ми клапи са махнати в Италия още.

                Коментар


                  #38
                  Фиат Браво има ли същия проблем със скоростите / визирам модела след 2005г/ и как е окачването на тия модели - екзотика като на алфите / с няколко алуминиеви трошливи носача/ или стандартно с евтино окачване ?
                  Виж сам и прецени

                  Коментар


                    #39
                    Имало порблем с м32 глупости. Има некъдърни, гладни инагли майстори. Проблема идва от запушванепв маслените магистрали на валовете. И се решава елементарно с промивка на кутията дори не е нужно да се сваля. Ама е евтино. Как да ти кажат в сервиза оправихме я за 4 лв. Дай сега 400.
                    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                    Коментар


                      #40
                      Immortal написа: Преглед на мнението
                      Абе силно е да се каже, че Крома ИМА ПРОБЛЕМ със скоростите.
                      Това е вероятен проблем, който я се появи, я не.
                      Аз я имам моята от 3 години, 100 хил. км при мен, преди това един господ знае колко са, засега нямам такъв проблем.

                      Окачването на Крома не бих го характеризирал като евтино, но да речем, като поносимо. (носач на старото Браво е 60 лв, на Кромата е почти 200).
                      На новото Браво не знам какво е, но в никакъв случай не е като на Алфа. То си им е запазена марка само на тях.
                      Хората са казали, че не трябва човек да се хвали!
                      Само 3 дни са минали от послед ия ми пост в темата, а вече се случи, мамка му.
                      То всъщност може от по-отдавна да е, ама аз по принцип карам със силна музика, а вчера реших да карам на тихо в планината. И се оказа, че на 5-та и 6-та се чува доста издайническо свирене, особено като върна педала на газта.
                      Явно и аз съм в кюпа.
                      Утре ще видим какво ще я правим...

                      Някой от вас ми завидя, нали?

                      Коментар


                        #41
                        На старото ми Мондео един носач беше 250 лв , така че за мен 128лв ми изглежда като без пари...
                        Бравотата са нещо кът под 7000 на пазара, а над 7000 ми идва дебело. Визирам, че каквато и да взема ще ме повлече поне 1500- 2000 лв / регистрация , еко такса, обслужване , ликвидация ФАП + нещо което ще открия, след като съм я купил/. Явно ще трябва към Крома да се насоча, че е по кола някак си май. И там няма да е лесно ....След 2008г да се намери нещо читаво и да влиза в бюджета. Предполагам че на 150 кс мотора визирате вихровите клапи , които следва да се ликвидират, а със 140 кс / който няма такива/ не съм виждал. Май са само 120 и 150 кс.

                        Коментар


                          #42
                          Immortal написа: Преглед на мнението
                          Хората са казали, че не трябва човек да се хвали!
                          Само 3 дни са минали от послед ия ми пост в темата, а вече се случи, мамка му.
                          То всъщност може от по-отдавна да е, ама аз по принцип карам със силна музика, а вчера реших да карам на тихо в планината. И се оказа, че на 5-та и 6-та се чува доста издайническо свирене, особено като върна педала на газта.
                          Явно и аз съм в кюпа.
                          Утре ще видим какво ще я правим...

                          Някой от вас ми завидя, нали?
                          За това, Крома с два педала.
                          207 тиква автомат
                          новокромаджия 2.4 печка

                          Коментар


                            #43
                            Immortal написа: Преглед на мнението
                            Хората са казали, че не трябва човек да се хвали!
                            Само 3 дни са минали от послед ия ми пост в темата, а вече се случи, мамка му.
                            То всъщност може от по-отдавна да е, ама аз по принцип карам със силна музика, а вчера реших да карам на тихо в планината. И се оказа, че на 5-та и 6-та се чува доста издайническо свирене, особено като върна педала на газта.
                            Явно и аз съм в кюпа.
                            Утре ще видим какво ще я правим...

                            Някой от вас ми завидя, нали?
                            Със сигурност е от по-дълго време. Този проблем не се появява рязко, а с времето става по-зле и по-зле. И изведнъж, след тази тема, си му обърнал внимание. Скоро и музиката няма да ти помогне, защото кривата е плавна в началото на проблема, като идва момент, когато рязко се покачва и кутията умира, без възможност дори за рециклиране, ако не ѝ обърнеш внимание навреме.
                            A20DTH ЖТД ама не баш
                            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                            Коментар


                              #44
                              На първо време, промихме кутията, сложихме ново масло с добавка Bardahl за ръчни скоростни кутии. Шумът на 5-та почти изезна, на 6-та е без промяна, но и не съм карал много след това. За да се задейства добавката пълноценно трябвало да се минат 50-100 км...
                              Това ще забави описаните от ВО лоши неща, докато се подготвя психически, физически и най-вече, финансово, за сваляне и рециклиране на кутията. Пък и демпферния маховик се обажда, като му е студено... Предстоят ремонти, надявам се скоро.

                              Коментар


                                #45
                                Колко масло наляхте, по препоръки за избягване на прегряване на маслото се наливат около 2.8л ,за предпочитане 75в90 - аз съм така в момента+ добавка естерна керамика.
                                Фиат Крома 1.9 16v+
                                Фиат Браво 1.6 16v
                                Фиат Мареа 1.6 16v

                                Коментар

                                Working...
                                X