Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнения за фиат крома 2008-2010

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Е и аз да се изкажа, всичко е до късмет с колите е като с жените. карам Крома 1.9 jtd- 2009г. с ръчни скорости и нямам проблеми.
    Fat Croma 1.9 16v multijet
    Ex..FIAT MAREA 1.8.16v HLX

    Коментар


      #17
      Разликата според мен между ръчка и автоматик не е толкова финансова, защото и при двете ако се прецака са си сериозни разходите и горе долу съпоставими. Проблемът е, че са много малко сервизите в България, които ремонтират успешно автоматици и дори да кихнеш сериозни пари, вероятността ходенето по мъките да продължи е сериозна, до като при ръчката сигурността че след разделянето с въпросните 2 хилки, ще караш безпроблемно още много хиляди км, е доста по-голяма. Заради моите проблеми съм проучвал и общо взето има не повече от 5-6 сервиза в България, които ремонтират успешно въпросния Aisin, но всеки от тях иска от 3 до 5 000 лв за ремонт за да ти даде някаква гаранция, в зависимост какво точно й има на кутията и какви части ще се ползват за ремонта - рециклаж или нови. Та всеки да си преценя
      Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

      Коментар


        #18
        пълна профилактика и не смениш капака, демек 1000-рка при късмет.
        Тая хилядарка е няколко пъти завишена
        Че то цяла кутия може да си намериш за 300-500 лв да си купиш

        Коментар


          #19
          Дидо, не говоря за втора ръка. Имаше тема на колега, който сам си прави кутията, и ако не се лъжа само за части сумата беше 850лв. В Германия автомата втора ръка с гаранция, че работи е 1100$.
          207 тиква автомат
          новокромаджия 2.4 печка

          Коментар


            #20
            И аз да внеса малко инфо по темата.Кромата ми е 2007г. 1.9-120 к.с. -ръчка.Проблема в скоростите се прояви 20 хил.км. след като я купих.На 3-та и 4-та предавка започна едно виене ,като от лагер.След посещения в няколко сервиза се оказа,че е от кутията.Втора употреба кутия от 800 до 1000лв. с гаранция 1 седмица ,само за проба,затова преминах на вариант рециклиране.Смяната на лагерите на кутията(мисля около 5 или 6 лагера- в другата тема съм ги описал) + лагер на полуоска 54лв. + труд + смяна на съединител излезе 540лв. и за още 420лв.смених комплект съединител+лагер помпа(само тя е 170лв). и така за общо 960лв. с всичко карам вече 20хил.км. и нямам проблем,дано и да няма и за напред.Маховик за сега не съм сменял,дно и да не се обади скоро,но мисля ,че и той е около 500лв.
            Поздрави!

            Коментар


              #21
              Вероятно проблема е и от геометрията на турбото, но провери. Има доста инфо за геометрията на тая турбина и как можеш да провериш дали се движи плавно или не.

              iliqnstoyanov написа: Преглед на мнението
              Аз да кажа за моята Крома 2007-ма 1.9 JTD - поправка на кормилна рейка, поправка на динамо, сега следва поправка на двигател или някои ел. елемент ( много бавно потеглям, трябват ми 3-4 секунди колата да дигне обороти за хубав старт. Вчера ми трябваха 20 секунди да дигна 10 км/ч, махнаха ми дебитомера и малко се пооправи, но отново си е тромава на старта ! Ако някой между другото знае къде е проблема, да сподели ) . И да кажа че е автомат ! Като цяло това са сериозните ми несгоди, да видим какво ме очаква Иначе колата ми допада много, просто както каза колегата по-горе - на каквото случиш, късмет

              Коментар


                #22
                Отскоро и аз съм собственик на Крома с ръчка и не в първа младост. 5 месеца как е при мен, няма засега никакви проблеми - само масло и един сенник съм й сменил.
                Темата с проблемната М32 ме заинтригува и намерих с гуглето този добър руски превод, който чудесно онагледява проблема и решението му, евентуално.
                Подходящ за всички автонекадърници като мен, препоръчвам:
                Opel Astra GTC 1.6 turbo "Fat Silver"Бортжурнал › Трансмиссия часть 5. Модернизация МКПП M32 (замена крышки и подшипников)



                Angry-Engineer был вчера
                29 лет
                Я езжу на Opel Astra GTC 1.6 turbo "Fat Silver" и Citroen C4 1.6 "Gris Thorium"
                Сургут, Россия



                Итак если кто знает то хорошо, а если нет то плохо, что коробка M32 подвергалась доработкам и именно по этому для нее в продаже присутствует 2 комплекта подшипников.
                Итак, перед нами встают несколько вопросов:
                — как быть?
                — что делать?
                — как дальше с этим жить?
                Забегая вперед скажу что из продолжения статьи на эти вопросы вы ответа не получите. Ну точнее получите но не до конца. В общем читайте и поймете.
                Итак вся писанина ниже — перевод статьи Courtenay Sport расположенной вот ЗДЕСЬ. Итак погнали…
                Коробки М32 жизнь, смерть, перерождение
                Коробка передач М32 используется на многих моделях Vauxhall / Opel Astra H VXR(OPC), 1.9 CDTI, 2.0 Turbo, а так же Zafira B, Corsa D VXR(OPC) и SRi Turbo, Astra J, Insignia, Meriva и Mokka. А так же Fiat Punto (Bravo, Croma), Alfa Romeo (147, 159, MiTo, Брера) и Lotus Europa S. При использовании некачественного масла в данных коробках возникает преждевременный износ подшипников, что сопровождается повышенным шумом и в последствии приводит к выходу коробки из строя. В дополнение к этому неправильно подобранные регулировочные шайбы будут также способствовать выходу подшипников из строя, так как подшипники будут подвергаться более высокой нагрузке, производя больше тепла внутри коробки.
                Как правило, процесс, приводящий к увеличению шума или поломке коробки, состоит в том, что масло в коробке передач перегревается во время движения. Исходя из наших собственных замеров на трассе, из-за недостаточного охлаждения КПП масло после того как нагревается уже не остывает. Нет ничего сложного в том чтобы прогреть масло в КПП до 125 С, однако единственный способ для охлаждения — остановить автомобиль и позволить коробке остыть. После того как трансмиссионное масло становится слишком горячим, его показатели выходят из допусков и оно больше не защищает подшипники. В отсутствии защиты и смазки при продолжительном движении подшипники начинают гудеть и затем выходят из строя если вовремя не принять меры. В худшем случае вас ждет разрушение корпуса коробки передач.
                Согласно руководству пользователя масло в коробке не подлежит замене в течении всего срока службы. Однако вы же не ездите без замены моторного масла в течении 3, 4, 5 или более лет? По этому не совсем понятно почему такое отношение к маслу в КПП.
                Наш совет — замените заводское трансмиссионное масло на качественное полностью синтетическое масло с вязкостью 75w-90, например Valvoline SynPower TDL 75W-90 API: GL 4/5 или Amsoil MTG 75w-90, которые мы используем и рекомендуем для коробок M32 в том числе в наших Astra H VXR. Данные масла очень хорошо показывают себя в экстремальных условиях использования (например на треке). Кроме того целесообразно менять трансмиссионное масло в зависимости от стиля вождения.
                Если вы заметили какие-нибудь необычные шумы в КПП, "гуляния" рычага переключения передач (чаще всего на 1-й, 5-й и 6-й передачах), то проверьте коробку передач как можно скорее, это сэкономит вам время и деньги.
                Ремонт коробок передач М32
                Не смотря на то, что можно заменить только один подшипник вышедший из строя, сняв крышку КПП, рекомендуем заменить все подшипники, ибо другие подшипники работали в тех же условиях и испытывали те же нагрузки что и поврежденный, так что может случиться так что после переборки через некоторое время загудят и другие.
                Замена крышки КПП М32. Зачем и почему
                В течении своего жизненного цикла М32 пережила одну модернизацию связанную с заменой крышки и подшипников валов. Обновленные коробки стали ставиться на Vauxhall / Opel примерно с 2012 года.
                Новая крышка имеет большие посадочные места под подшипники, которые имеют внешний диаметр 62 мм по сравнению с первоначальным подшипниками диаметром 55 мм. Больший подшипник будет способен справиться с большей нагрузкой. Кроме того в новой крышке сделаны дополнительные смазочные каналы для подшипников.
                Как узнать какая крышка КПП установлена
                Это можно узнать по отсутствию/наличию дополнительных масляных каналов (это можно определить и снаружи) либо по отсутствию пробки контроля уровня масла. Фото ниже


                Дорестайл (вид снаружи)



                Рестайл (вид снаружи)


                Дорестайл (вид изнутри)


                Рестайл (вид изнутри)

                Стрелками показаны дополнительные масляные каналы.Так же обновленная крышка не имеет пробки контроля уровня масла.
                Комплекты деталей для капремонта М32
                Комплект подшипников (дорестайл) £ 176.40
                Комплект подшипников (рестайл) £ 114.00
                Комплект подшипников (рестайл) с крышкой £ 255.00
                3 подшипника крышки (рестайл) с крышкой £182,40
                Примечание: Мы используем подшипники SNR и Timken.
                Комплекты деталей включают в себя*:
                1 x 28 mm Rear End Case Bearing
                2 x 25 mm Rear End Case Bearings
                2 x Upper and Lower Mainshaft Front Case Bearings
                2 x Differential Bearings
                1 x 25 mm Input Bearing
                1 x 27 mm Input Bearing
                2 x Driveshaft Oil Seals
                1 x 25 mm Input Shaft Seal
                1 x 27 mm Input Shaft Seal
                1 x O Ring Differential Bearing Flange Seal
                Shims (рестайл) £2.40 каждая
                Масло синтетическое 75w-90:
                Valvoline SynPower TDL 75W-90 API: GL 4/5 £16.95 за 1 л.
                Amsoil MTG 75w-90 £21.00 за 0.95 л. (Американская кварта)
                Цены на капитальный ремонт М32
                Капитальный ремонт КПП М32 включает в себя, разборку, очистку, дефектовку, замену поврежденных деталей и сборку. Цена за работы £ 360 плюс комплект подшипников и другие необходимые к замене детали. В большинстве случаев ремонт заключается в замене подшипников. Так же в эту цену входит замена дифференциала (при необходимости) на самоблокирующийся дифференциал фирмы Quaife или Wavetrac.
                Замена масла в коробке передач M32
                Замена масла в коробке передач М32 стоит £ 86,40 включает в себя 3 литра масла Amsoil или Valvoline.
                Какие выводы я сделал для себя из этой статьи:
                — для полноценной здоровой жизни в коробку надо лить 3 литра масла (?)
                — номеров комплектов подшипников на рестайл и дорестайл нет, но можно заказать на сайте Courtenay Sport
                — крышка у меня рестайл а значит стоят усиленные подшипники
                * — Не смог грамотно перевести решил не позориться



                Цена вопроса: 0 ₽
                Fiat Croma 2.4 Mjet 200hp
                Fiat Croma 1.9 Mjet 150hp
                Alfa Romeo 147 JTD - бивша

                Коментар


                  #23
                  Колеги, и аз взех да се оглеждам за Крома дизел. Знам , че сватбата на Фиат с Опел / за скоростната кутия/ е голям проблем. Въпреки това предвид цени/комфорт Кромата си е добра покупка.Някой ако може за подскаже повече , кой е по- добрия вариант 120 или 150 кс. Има ли ги с мотора 140 кс , че не съм срещал такава обява, защото предполагам 150 кс мотора е с вихровите клапи, което ме кара да мисля , че от пазара в сервиза трябва да се скача директно или греша ? Всякакви мнения ще са ми от полза. Ориентиран съм към модела преди фейса / 2006-2007/ , поради финансови съображения естествено.

                  Коментар


                    #24
                    Сватбата на Фиат и Опел е нищо общо със скоростната кутия а с бензиновите мотори, окачването и електрониката, поне при Крома. Кутията е Айсин-японска, по мое мнение доста собре направена. Здравето и зависи най-вече от подръжката и. Относно дизеловите мотори те са 120,150 и 200к.с. 14ок.с. мптора, за който говориш е бензонов-пак казвам говоря за Крома. Вихровите клапи са си проблемни и не само при тези мотори. Рвмонта-отстраняването им зависи отново от експлоатацията и километрите на мотора. Хубавото окачване за тази кола не е много евтино 250-300лв на носач, другото не е нещо нестандартно. Чувал съм, че генераторите си заминават отново след определен пробег, но май няма колега, който да е минавал през този проблем. Има и други неща, но те са в рамките на нормалното.

                    Коментар


                      #25
                      Ръчната скоростна кутия е дело на опел- М32.
                      Фиат Крома 1.9 16v+
                      Фиат Браво 1.6 16v
                      Фиат Мареа 1.6 16v

                      Коментар


                        #26
                        dolarcho написа: Преглед на мнението
                        Чувал съм, че генераторите си заминават отново след определен пробег, но май няма колега, който да е минавал през този проблем. Има и други неща, но те са в рамките на нормалното.
                        Има, има, аз!
                        207 тиква автомат
                        новокромаджия 2.4 печка

                        Коментар


                          #27
                          На моята крома също е сменян, но от предишния собственик...
                          Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                          Коментар


                            #28
                            pi4_s_bravo написа: Преглед на мнението
                            Ръчната скоростна кутия е дело на опел- М32.
                            Аз ръчната не я броя за кутия, затова не съм го и знаел това ... :D haha.

                            Коментар


                              #29
                              +1 , и аз сменях генератор.

                              Коментар


                                #30
                                Да считам ли, че фейслифта , ръчката няма проблем със скоростите ? От 2008 започват те мисля и освен по предния капак какво друго ги различава ? Има ли проблеми с дюзите, евентуално ремонта скъп ли им е ? Визирам пиезо -дюзите които струват .... Не знам Кромата с какви е .
                                Последна редакция от iwo19; 04.10.2016, 15:21.

                                Коментар

                                Working...
                                X