Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнения за фиат крома 2008-2010

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Мнения за фиат крома 2008-2010

    колеги някои кара ли такъв фиат крома между 2008-2010 година 1.9 мултиджет или 2.4 има ли някакви проблеми с електрониката дефекти по самата кола пак ли е предимно пластмаса вътре като предните фиати разходи на гориво някои ако е засичал

    Грешен раздел-> Преместена
    Модераторски екип на fiatforum.bg

    #2
    Аз не знам да има кой знае каква разлика във фейслифтовата, освен фейслифта Различна предница, различна задна броня, разменени местата на километража и оборотомера.
    Двигатели, електроника, скорости, ходова част - всичко е същото като на Кромите от 2006-та.
    Аз лично нямам проблеми с електрониката. Минал съм вече почти 100 хил.км с Кромата. За мен се оказа една доста здрава и удобна кола.
    Относно пластмасите... Можеш ли да назовеш някоя кола, която отвътре да не е пластмасова? Поне една? (Изкл. тук разни Ролс Ройсове, Бентлита и т.н.)
    И Мерцедесите са изцяло пластмасови отвътре. Кое точно те притеснява в пластмасата? На Крома е сравнително качествена, ако това питаш. Нищо общо с тази на Пунто.
    Разход на гориво - според крака на педала. Кво да ти кажа - колкото и да сложиш - не връща обратно
    В подписа ми има инфо за средния ми разход през първите 11 хил. км. След това спрях да го меря. Около 5.8 на моето каране. Става дума за 1.9, ръчни скорости.

    Коментар


      #3
      благодаря за отговора , скъпи ли са и ремонтите и обслужването иначе пластмасата не ме притеснява дори и да е като на бравото ми но ми се видя по добре направена от по старите искам да питам и windows mobile каква точно екстра е

      Коментар


        #4
        Л. С. Нямаш място в пощата
        ex.FIAT REGATA 70S 1.3 -84г. , ex.FIAT TEMPRA 1.6 i.e -94г , ex.FIAT PUNTO MK2 1.2 16V 2000г.ex.FIAT GRANDE PUNTO 1.4 16V s-jet-2007г.
        ex.Fiat Croma 1.9 8V m--jet 2007
        Fiat Croma 1.9 16V 2008г.

        Коментар


          #5
          Здравейте!
          От доста време не карам италианка но май ще рискувам отново.Огледал съм се в същия автомобил като колегата mehanoveca.
          И имам същите въпроси.
          Задължително ще търся с ръчни скорости - последната ми авантюра с италиански автомобил приключи бързо и разорително с една Алфа 156 селеспиид преди 6-7 години и от тогава не съм поглеждал.... Преди това карах Темпра и съм с много добри впечатления.
          Кромата ми харесва ,но горчилката от последното ми приключение още е в гърлото и не съм сигурен ....
          Не държа да е с фейс лифта ,но много ми харесва тази с навигацията , искам и да е дизел - не прочетох лоши отзиви за фиатските дизели .
          Та така - съжалявам ако съм ви отегчил и предварително благодаря за някоя добра дума и насока!
          Успех на всички!

          Коментар


            #6
            Само за информация, ръчката е по-проблемна от автоматика, прословутата М32, а и автомата на Крома няма нищо общо със селеспиид.
            207 тиква автомат
            новокромаджия 2.4 печка

            Коментар


              #7
              Вече няма да пипна автоматик или "робот" па ако ще и да са по-безпроблемни.
              Иначе като коли как са - плюсове , минуси ?

              Коментар


                #8
                Ми, при славата, която има ръчната скоростна кутия , плюсовете не са интересни.
                207 тиква автомат
                новокромаджия 2.4 печка

                Коментар


                  #9
                  Ми, при славата, която има ръчната скоростна кутия , плюсовете не са интересни.
                  Никакъв проблем няма ръчната скоростна кутия.
                  Моята я взех на 130 хил. по километраж (Бог знае на колко по толкова е).
                  Сега съм на 225 хил, т.е. без малко 100 хил. при мен.
                  Никакъв проблем.
                  Четох и аз за прословутото липса на мазане и евентуален проблем с 5 и 6-та предавки, но засега ми е ОК. Като се прояви - ще го мислим. А и има известно решение на този проблем - навременно сваляне, почистване на всичко и сглобяване - ще кара още толкова.
                  А със смяна на капака от по-новия модел става вечна.

                  Коментар


                    #10
                    Като включим маховика и съединителя, по-добре автоматик
                    207 тиква автомат
                    новокромаджия 2.4 печка

                    Коментар


                      #11
                      А като замине нещо по автомата да не би да е евтино и лесно? То ако си няма човек късмет каквото и да вземе ще му създава ядове.
                      Фиат Крома 1.9 16v+
                      Фиат Браво 1.6 16v
                      Фиат Мареа 1.6 16v

                      Коментар


                        #12
                        Ако замине, докато при тая ръчка е на 90% сигурно, че ще се прецака, освен, ако не и се направи пълна профилактика и не смениш капака, демек 1000-рка при късмет. Като включим маховика и съединителя, които са 100% консуматив, още 1000++лв, аз съм мерси за тая ръчка. Между другото, чисто нова автоматична кутия е на цена от 3000лв, а ако намериш, къде се ремонтират едно 80% от автоматиците, то цената за ремонт на автомат може да е под 500 лв.
                        207 тиква автомат
                        новокромаджия 2.4 печка

                        Коментар


                          #13
                          Ако замине, докато при тая ръчка е на 90% сигурно, че ще се прецака, освен, ако не и се направи пълна профилактика и не смениш капака, демек 1000-рка при късмет. Като включим маховика и съединителя, които са 100% консуматив, още 1000++лв, аз съм мерси за тая ръчка. Между другото, чисто нова автоматична кутия е на цена от 3000лв, а ако намериш, къде се ремонтират едно 80% от автоматиците, то цената за ремонт на автомат може да е под 500 лв.
                          Уоу колега къде се продава чисто нова такава кутия за 3000лв. Ако със сигурност е чисто нова с гаранция и е за толкова, още утре си купувам и да си реша проблема.... Най-евтиното, което съм чувал като цена за чисто нова такава кутия е 9000лв. И къде се ремонтира за под 500лв? Щото навсякъде сумите които обявяват са 2К+
                          Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                          Коментар


                            #14
                            В ebay. В стария форум съм дал и линкове, сега не ми се търси. А къде се ремонтират, за съжаление не мога да ти кажа по обясними причини. Само за подсказка, близо до Овча купел 1.
                            207 тиква автомат
                            новокромаджия 2.4 печка

                            Коментар


                              #15
                              Аз да кажа за моята Крома 2007-ма 1.9 JTD - поправка на кормилна рейка, поправка на динамо, сега следва поправка на двигател или някои ел. елемент ( много бавно потеглям, трябват ми 3-4 секунди колата да дигне обороти за хубав старт. Вчера ми трябваха 20 секунди да дигна 10 км/ч, махнаха ми дебитомера и малко се пооправи, но отново си е тромава на старта ! Ако някой между другото знае къде е проблема, да сподели ) . И да кажа че е автомат ! Като цяло това са сериозните ми несгоди, да видим какво ме очаква Иначе колата ми допада много, просто както каза колегата по-горе - на каквото случиш, късмет
                              Fiat Croma 1.9 16V Multijet (150 Hp) 2007 Automat

                              Коментар

                              Working...
                              X