Страница 5 от 7 ПърваПърва ... 34567 ПоследнаПоследна
Резултати 41 до 50 от 68

Тема: Мнения за фиат крома 2008-2010

Кара Фиатче 126
    Регистр. на
    23.07.2013
    На старото ми Мондео един носач беше 250 лв , така че за мен 128лв ми изглежда като без пари...
    Бравотата са нещо кът под 7000 на пазара, а над 7000 ми идва дебело. Визирам, че каквато и да взема ще ме повлече поне 1500- 2000 лв / регистрация , еко такса, обслужване , ликвидация ФАП + нещо което ще открия, след като съм я купил/. Явно ще трябва към Крома да се насоча, че е по кола някак си май. И там няма да е лесно ....След 2008г да се намери нещо читаво и да влиза в бюджета. Предполагам че на 150 кс мотора визирате вихровите клапи , които следва да се ликвидират, а със 140 кс / който няма такива/ не съм виждал. Май са само 120 и 150 кс.

Фиат фанатик
    Регистр. на
    07.02.2013
    Цитат Immortal написа: Преглед на мнението
    Хората са казали, че не трябва човек да се хвали!
    Само 3 дни са минали от послед ия ми пост в темата, а вече се случи, мамка му.
    То всъщност може от по-отдавна да е, ама аз по принцип карам със силна музика, а вчера реших да карам на тихо в планината. И се оказа, че на 5-та и 6-та се чува доста издайническо свирене, особено като върна педала на газта.
    Явно и аз съм в кюпа.
    Утре ще видим какво ще я правим...

Някой от вас ми завидя, нали?
    За това, Крома с два педала.
    207 тиква автомат
    новокромаджия 2.4 печка

Фиат идол Аватарът на BO
    Регистр. на
    20.12.2004
    Цитат Immortal написа: Преглед на мнението
    Хората са казали, че не трябва човек да се хвали!
    Само 3 дни са минали от послед ия ми пост в темата, а вече се случи, мамка му.
    То всъщност може от по-отдавна да е, ама аз по принцип карам със силна музика, а вчера реших да карам на тихо в планината. И се оказа, че на 5-та и 6-та се чува доста издайническо свирене, особено като върна педала на газта.
    Явно и аз съм в кюпа.
    Утре ще видим какво ще я правим...

Някой от вас ми завидя, нали?
    Със сигурност е от по-дълго време. Този проблем не се появява рязко, а с времето става по-зле и по-зле. И изведнъж, след тази тема, си му обърнал внимание. Скоро и музиката няма да ти помогне, защото кривата е плавна в началото на проблема, като идва момент, когато рязко се покачва и кутията умира, без възможност дори за рециклиране, ако не ѝ обърнеш внимание навреме.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

Почетен член на форума Фиат идол Аватарът на Immortal
    Регистр. на
    21.11.2004
    На първо време, промихме кутията, сложихме ново масло с добавка Bardahl за ръчни скоростни кутии. Шумът на 5-та почти изезна, на 6-та е без промяна, но и не съм карал много след това. За да се задейства добавката пълноценно трябвало да се минат 50-100 км...
    Това ще забави описаните от ВО лоши неща, докато се подготвя психически, физически и най-вече, финансово, за сваляне и рециклиране на кутията. Пък и демпферния маховик се обажда, като му е студено... Предстоят ремонти, надявам се скоро.

Фиат идол Аватарът на pi4_s_bravo
    Регистр. на
    14.06.2007
    Колко масло наляхте, по препоръки за избягване на прегряване на маслото се наливат около 2.8л ,за предпочитане 75в90 - аз съм така в момента+ добавка естерна керамика.
    Фиат Крома 1.9 16v+
    Фиат Браво 1.6 16v
    Фиат Мареа 1.6 16v

Регистр. на
    21.11.2004
    С добавката общо около 2.8 л, щото в третото шише има останали около 300 мл. Добавката е 125 мл.
    Маслото обаче сложихме като оригиналното, Тутела 75в80. Не знам дали не сме сгрешили, ама тъй ще е.
    Поръчах си вече комплект по-големи лагери и нов капак, като дойдат ги сменяме и ще докладвам

Регистр. на
    21.11.2004
    Днес дойдоха новите лагери и новия капак за скоростната кутия.
    Оригинална опаковка на GM. (Май е само за капака на кутията). Лагерите са SNR.
    Утре започва операцията, дано да е успешна и да се похваля
    Последна промяна от Immortal : 09.11.2016 в 18:59

Фиат идол
    Регистр. на
    03.06.2005
    То проблема е в капака, така че няма какво да ги мислиш лагерите. Капака с каналите като е ок и те ще карат. Сподели каква е цената, да си знаят всички...
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

Фиат идол Аватарът на BO
    Регистр. на
    20.12.2004
    Само за протокола, че тази кутия има различни варианти и лагерите за нея не са универсални и единствени. Във времето има малки модификации и ако вземеш само един комплект лагери, то има шанс да не паснат след като я отвориш.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

Кара Фиатче 126
    Регистр. на
    23.07.2013
    Проблема със скоростната кутия важи ли и за новото Браво ?

Страница 5 от 7 ПърваПърва ... 34567 ПоследнаПоследна

Тема: Мнения за фиат крома 2008-2010

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •