Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 10 от 68

Тема: Мнения за фиат крома 2008-2010

Хибриден изглед

Предишно мнение Предишно мнение   Следващо мнение Следващо мнение
    Фиат фанатик
    Регистр. на
    21.01.2009

Мнения за фиат крома 2008-2010

колеги някои кара ли такъв фиат крома между 2008-2010 година 1.9 мултиджет или 2.4 има ли някакви проблеми с електрониката дефекти по самата кола пак ли е предимно пластмаса вътре като предните фиати разходи на гориво някои ако е засичал

Грешен раздел-> Преместена
    Модераторски екип на fiatforum.bg

Почетен член на форума Фиат идол Аватарът на Immortal
    Регистр. на
    21.11.2004
    Аз не знам да има кой знае каква разлика във фейслифтовата, освен фейслифта Различна предница, различна задна броня, разменени местата на километража и оборотомера.
    Двигатели, електроника, скорости, ходова част - всичко е същото като на Кромите от 2006-та.
    Аз лично нямам проблеми с електрониката. Минал съм вече почти 100 хил.км с Кромата. За мен се оказа една доста здрава и удобна кола.
    Относно пластмасите... Можеш ли да назовеш някоя кола, която отвътре да не е пластмасова? Поне една? (Изкл. тук разни Ролс Ройсове, Бентлита и т.н.)
    И Мерцедесите са изцяло пластмасови отвътре. Кое точно те притеснява в пластмасата? На Крома е сравнително качествена, ако това питаш. Нищо общо с тази на Пунто.
    Разход на гориво - според крака на педала. Кво да ти кажа - колкото и да сложиш - не връща обратно
    В подписа ми има инфо за средния ми разход през първите 11 хил. км. След това спрях да го меря. Около 5.8 на моето каране. Става дума за 1.9, ръчни скорости.

Фиат фанатик
    Регистр. на
    21.01.2009
    благодаря за отговора , скъпи ли са и ремонтите и обслужването иначе пластмасата не ме притеснява дори и да е като на бравото ми но ми се видя по добре направена от по старите искам да питам и windows mobile каква точно екстра е

Кара Фиат Аватарът на malkiq1985
    Регистр. на
    28.09.2007
    Л. С. Нямаш място в пощата
    ex.FIAT REGATA 70S 1.3 -84г. , ex.FIAT TEMPRA 1.6 i.e -94г , ex.FIAT PUNTO MK2 1.2 16V 2000г.ex.FIAT GRANDE PUNTO 1.4 16V s-jet-2007г.
    ex.Fiat Croma 1.9 8V m--jet 2007
    Fiat Croma 1.9 16V 2008г.

Здравейте!
    От доста време не карам италианка но май ще рискувам отново.Огледал съм се в същия автомобил като колегата mehanoveca.
    И имам същите въпроси.
    Задължително ще търся с ръчни скорости - последната ми авантюра с италиански автомобил приключи бързо и разорително с една Алфа 156 селеспиид преди 6-7 години и от тогава не съм поглеждал.... Преди това карах Темпра и съм с много добри впечатления.
    Кромата ми харесва ,но горчилката от последното ми приключение още е в гърлото и не съм сигурен ....
    Не държа да е с фейс лифта ,но много ми харесва тази с навигацията , искам и да е дизел - не прочетох лоши отзиви за фиатските дизели .
    Та така - съжалявам ако съм ви отегчил и предварително благодаря за някоя добра дума и насока!
    Успех на всички!

Фиат фанатик
    Регистр. на
    07.02.2013
    Само за информация, ръчката е по-проблемна от автоматика, прословутата М32, а и автомата на Крома няма нищо общо със селеспиид.
    207 тиква автомат
    новокромаджия 2.4 печка

Почетен член на форума Фиат идол Аватарът на Immortal
    Регистр. на
    21.11.2004
    Цитат Immortal написа: Преглед на мнението
    Абе силно е да се каже, че Крома ИМА ПРОБЛЕМ със скоростите.
    Това е вероятен проблем, който я се появи, я не.
    Аз я имам моята от 3 години, 100 хил. км при мен, преди това един господ знае колко са, засега нямам такъв проблем.

Окачването на Крома не бих го характеризирал като евтино, но да речем, като поносимо. (носач на старото Браво е 60 лв, на Кромата е почти 200).
    На новото Браво не знам какво е, но в никакъв случай не е като на Алфа. То си им е запазена марка само на тях.
    Хората са казали, че не трябва човек да се хвали!
    Само 3 дни са минали от послед ия ми пост в темата, а вече се случи, мамка му.
    То всъщност може от по-отдавна да е, ама аз по принцип карам със силна музика, а вчера реших да карам на тихо в планината. И се оказа, че на 5-та и 6-та се чува доста издайническо свирене, особено като върна педала на газта.
    Явно и аз съм в кюпа.
    Утре ще видим какво ще я правим...

Някой от вас ми завидя, нали?

Кара Фиатче 126
    Регистр. на
    23.07.2013
    На старото ми Мондео един носач беше 250 лв , така че за мен 128лв ми изглежда като без пари...
    Бравотата са нещо кът под 7000 на пазара, а над 7000 ми идва дебело. Визирам, че каквато и да взема ще ме повлече поне 1500- 2000 лв / регистрация , еко такса, обслужване , ликвидация ФАП + нещо което ще открия, след като съм я купил/. Явно ще трябва към Крома да се насоча, че е по кола някак си май. И там няма да е лесно ....След 2008г да се намери нещо читаво и да влиза в бюджета. Предполагам че на 150 кс мотора визирате вихровите клапи , които следва да се ликвидират, а със 140 кс / който няма такива/ не съм виждал. Май са само 120 и 150 кс.

Фиат фанатик
    Регистр. на
    07.02.2013
    То всъщност може от по-отдавна да е, ама аз по принцип карам със силна музика, а вчера реших да карам на тихо в планината. И се оказа, че на 5-та и 6-та се чува доста издайническо свирене, особено като върна педала на газта.
    Явно и аз съм в кюпа.

За това, Крома с два педала.
    207 тиква автомат
    новокромаджия 2.4 печка

Фиат идол Аватарът на BO
    Регистр. на
    20.12.2004
    Явно и аз съм в кюпа.

Със сигурност е от по-дълго време. Този проблем не се появява рязко, а с времето става по-зле и по-зле. И изведнъж, след тази тема, си му обърнал внимание. Скоро и музиката няма да ти помогне, защото кривата е плавна в началото на проблема, като идва момент, когато рязко се покачва и кутията умира, без възможност дори за рециклиране, ако не ѝ обърнеш внимание навреме.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна

Тема: Мнения за фиат крома 2008-2010

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •