Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За новата платформа на форума - въпроси и отговори

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    А бе ще пишем статии, защо не.

    Сблъсках се с друг проблем, като се пробвам да използвам търсачката:
    1. Please enter a name longer than 3 characters to do a partial match on.
    2. Please add more constraints to your search. Searches that return all or most of the database are a bad idea.


    Първото произлиза от факта, че моя ник е с 2 символа и не мога да си търся мненията съответно.
    Второто произлиза от факта, че искам да си намеря всички мнения в даден раздел. Демек не съм сложил дума, която да търся. В старата платформа това работеше. Може ли жокер как да си намеря всички мнения в даден форум?

    п.п. Влизам в стария форум. Виждам:
    Имате 1 ново съобщение

    Цъкам отгоре и:
    Личните съобщения са забранени

    Сега имам ли или нямам съобщение?
    Последна редакция от BO; 15.09.2016, 09:57.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    Коментар


      #32
      А бе ще пишем статии, защо не.


      Сблъсках се с друг проблем, като се пробвам да използвам търсачката:

      Първото произлиза от факта, че моя ник е с 2 символа и не мога да си търся мненията съответно.
      Второто произлиза от факта, че искам да си намеря всички мнения в даден раздел. Демек не съм сложил дума, която да търся. В старата платформа това работеше. Може ли жокер как да си намеря всички мнения в даден форум?
      Просто маркирай чекбокса “Точно име” и ще стане. По подразбиране търсачката приема, че в полето Потребител се съдържа низ, част от името (а не пълно съвпадение). Обърни внимание, че след като напишеш 3 знака, започва да ти предлага имена, започващи с тях (стига да има такива потребители де).

      п.п. Влизам в стария форум. Виждам:
      Имате 1 ново съобщение

      Цъкам отгоре и:
      Личните съобщения са забранени

      Сега имам ли или нямам съобщение?
      Вероятно някой се е опитал да ти изпрати (неуспешно) съобщение, въпреки всички предупреждения, че форумът е на друг адрес...
      FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

      Коментар


        #33
        Мисля, че с предходните постове малко се отклонихме... затова поразчистих. Моля, нека се придържаме към темата, за да е полезна.
        FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

        Коментар


          #34
          Само аз ли имам проблем или го има и при други колеги?!
          Става на въпрос за зареждането на който и да е раздел/тема...Ежедневно имам отворени 20+ страници-онлайн каталози,форуми и т.н....Сравнено с другите,тук зареждането е от 2 до... 5-6 пъти по-бавно в сравнение с други страници/сайтове...върти-върти....

          пп. Наблюденията са от 2 различни доставчика/адреса- служебен и домашен!
          LANCIA DELTA II 1.6ie 75HP 835C1.000
          LANCIA KAPPA 2.0 20V 838A1.000-ex
          LANCIA DEDRA 1.8 105hp 835A2.046-ex
          Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8 215hp
          Grande Punto 1.2 LPG

          Коментар


            #35
            Вероятно не е само при теб! На моменти по някаква причина уебсървърът се претоварва и започва да реагира доста по-мудно. Засега не е ясно каква точно е причината, ще трябва да се човърка.
            FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

            Коментар


              #36
              Как с мобилния скин да маркирам всичко като прочетено?
              A20DTH ЖТД ама не баш
              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

              Коментар


                #37
                Мисля, че няма изведен линк. Може да пробвам да добавя, но няма да е в близките десетина дни.
                FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

                Коментар


                  #38
                  Днес на 2 пъти се опитвах да изтрия нещо и се сблъсках с проблеми. Първото беше в ето тази тема http://www.fiatforum.bg/showthread.p...?и-!!!/page14 да махна една снимка и да сложа друга, доста се лутах докато намеря как да го направя, и второто е ето тази обява http://www.fiatforum.bg/showthread.p...?я-комби, но благодарение на колега от Търново намерихме исках да изтрия обявата, но не немерих как. Та въпросът ми е защо първото става толкова сложно, а второто защо немога да изтрия темата, или може аз да бъркам някъде?
                  FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                  Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                  Коментар


                    #39
                    За разлика от предишната платформа, в тази има възможност за управление на прикачените файлове. Не знам кое точно те затруднява, мисля че не е чак толкова сложно.
                    За изтриването на тема - както и в преди, това могат да правят само модераторите и администраторите.
                    FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

                    Коментар


                      #40
                      За експеримента качих ето тук http://www.fiatforum.bg/showthread.p...мки/page305 една снимка, преди да съм я изпратил мога да я изтрия Click image for larger version

Name:	pict1.jpg
Views:	1
Size:	135,0 KB
ID:	2093912, след изпращането и при опит за редактиране няма възможност за триене Click image for larger version

Name:	pict2.jpg
Views:	1
Size:	125,5 KB
ID:	2093913, отивам на "Редактиране" и опит за изтриване Click image for larger version

Name:	pict3.jpg
Views:	1
Size:	147,2 KB
ID:	2093914, отивам на "Управление на прикачените файлове" Click image for larger version

Name:	pict4.jpg
Views:	1
Size:	162,9 KB
ID:	2093915 и чак ето тук Click image for larger version

Name:	pict5.jpg
Views:	1
Size:	172,8 KB
ID:	2093916 успявам да изтрия. Неможе ли при редакция да е простичко като първия екран? И от всичките тези опити ако забелязваш остана в някакво състояние с етикет "Прикачени изображения".
                      Последна редакция от NikMar; 09.10.2016, 19:10.
                      FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                      Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                      Коментар


                        #41
                        Краткият отговор е: така е направено управлението на прикачените файлове от създателите на vBulletin. И остава така, защото:

                        - Аз нямам нито времето, нито желание (а вероятно и възможности) да преправям тази част от платформата.
                        - Такова управление дава повече възможности (например, организиране на прикачените файлове в папки).
                        - Така няма опасност от оставане на файлове “сираци” (т.е. които съществуват на сървъра, но не се използват никъде).

                        Честно казано, чудно ми е наистина ли толкова често ти се налага да триеш файл, който си качил, та толкова “сложната” процедура те тормози?! Като се замисля, май не се сещам кога на мен за последно ми се е случвало (значи - от години).
                        FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

                        Коментар


                          #42
                          В интерес на истината наистина не трия толкова често, но първия път беше доста търсене от типа проба-грешка, пък като неможе и нямаш време остави.
                          FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                          Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                          Коментар


                            #43
                            Да попитам и аз, на няколко пъти, след като напиша нещо и дам преглед, текста е в червено и не мога да го променя, нещо бъркам, но какво?
                            Проблема не е винаги.
                            Сега от телефона няма проблем.
                            Либра 1,9 жтд 2000г. LX
                            Фиат Крома 1,9 2009г.
                            Ивеко Дейли 2.8 2006г. Ланча Делта 2.0 mjet 2008г.

                            Коментар


                              #44
                              Понеже не успявам да възпроизведа проблема, изпрати ми моля на л.с. малко повече информация (компютър/телефон, операционна система, браузър и пр.) и по-подробно описание на действията, предхождащи ситуацията.
                              FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

                              Коментар


                                #45
                                Не ми харесва показването на мненията на потребителите.
                                Много по-трудно се ориентирам във форума и поради тази причина не го посещавам.

                                В стария вариант ясно се виждаше, раздела, темата и мнението.
                                Click image for larger version

Name:	f_стар.jpg
Views:	1
Size:	32,7 KB
ID:	2093963

                                В новия се вижда темата, не се вижда раздела, а част от мнението е болднато.
                                Click image for larger version

Name:	f_нов.bmp
Views:	1
Size:	315,7 KB
ID:	2093964
                                04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

                                Коментар

                                Working...
                                X