Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За новата платформа на форума - въпроси и отговори

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    При всички теми изглежда така заглавието...
    Незнам дали само при голяма резолюция се случва.
    Вероятно ползваш Internet Explorer. Различните браузъри интерпретират с известни различия отделни елементи в кода. Преместих заглавието на друго място по-надолу, би трябвало сега да не се припокриват и при теб.

    mitaka_71 написа: Преглед на мнението
    Да попитам и аз нещо:
    Става въпрос за прикачване на снимка примерно.Ако пиша в някоя тема и цъкна на бутона за качване на снимки ми дава да си избирам от компютъра ми...
    Но когато пиша ЛС и искам да добавя и снимка,при натискане на същият бутон не ми дава опцията да си кача снимка от компа а да дам някакъв си URL ?!...
    Във vBulletin е забранено прикачването на файлове в личните съобщения.

    mitaka_71 написа: Преглед на мнението
    ...И още нещо- когато сме писали в дадена тема и има нов отговор защо автоматично системата не изпраща мейл за отговор,а трябва ръчно през настройките да се прави за всяка тема отделно.../или аз поне не открих такава опция/!
    В профила ти има настройка как по подразбиране да бъдеш известяван - можеш да я промениш според предпочитанията си. Смених ти я, сега би трябвало веднага да получаваш имейл, след като някой пише в тема, за която си абониран (ако не искаш да е така, промени си я).

    Става като отидеш в Настройки (линка горе на страницата), Моят профил (менюто вляво), Общи настройки, Режим на абонамент за теми (вж. картинката).

    Click image for larger version

Name:	subscr-setup.jpg
Views:	1
Size:	64,8 KB
ID:	2093724
    FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

    Коментар


      #17
      Има някакъв проблем с личните съобщения. Винаги съм трил почти всички входящи/изходящи/съхранени съобщения. Да съм имал неизтрити 10-15-20, не повече. Сега ми дава, че имам повече от 300 съобщения. Опитвам се да ги изтрия всички накуп - не става. Ако ги виждах, щях да ги изтрия едно по едно, но не - само ми дава информация за тези 300+ съобщения. За 11 г. във форума може и да съм натрупал 300+ лични съобшения. И въпреки че съм ги трил редовно, сега пак по някакъв начин са се появили. Моля някой със съответните права да изтрие всички лични съобщения, които са преди старта на новата платформа.

      Предполагам, че това е валидно и за останалите потребители.

      П.П. Сега виждам, че се изчезнали. Не разбрах дали със закъснение възприе "Изтрий всички" или ги изтри модератор. Но все едно - освободих се от тях
      Последна редакция от snake; 26.08.2016, 21:25.
      Tonight's the night and it's going to happen again and again...

      Коментар


        #18
        Не знам да има интерфейс в админ/мод панела за изтриване на личните съобщения на потребители. Така че - ти си бил!
        Разбира се, има начин администратор да ги изтрие, но случаят не е такъв.
        Поправям се: има как да се трият личните съобщения и без да се бърка в базата данни. Има и статистика за това кой колко има: някои са си събрали по над 1000 съобщения, даже няколко са с над 2000!
        FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

        Коментар


          #19
          ~3000 , аз за к'во питах за админ триене, че яко кликане щеше да е :D
          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

          Коментар


            #20
            Вероятно ползваш Internet Explorer. Различните браузъри интерпретират с известни различия отделни елементи в кода. Преместих заглавието на друго място по-надолу, би трябвало сега да не се припокриват и при теб.
            Определено не ползвам Internet Explorer. Най-малкото съм с OSX С Chrome съм, но намесата ти явно е решила проблема вече си изглежда добре.
            Fiat Bravo 1.6 99г. - Г.И.
            Fiat Stilo 1.6 02г. - Г.И.

            Коментар


              #21
              Определено не ползвам Internet Explorer. Най-малкото съм с OSX С Chrome съм, но намесата ти явно е решила проблема вече си изглежда добре.
              Извинявай, не исках да те обидя! Радвам се, че вече е наред и при теб.
              FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

              Коментар


                #22
                Няколко въпроса- защо не е възможно избирането на повече един файл (снимка) едновременно при прикачване, а за всяка отделна картинка трябва наново да минаваш надълго през менюто?
                Защо има ограничение от само 5 прикачени картинки в едно мнение, при старата платформа не помня да имаше за такава малка бройка?
                Самото автоматично преоразмеряване на прикачен файл (снимка) не е ли възможно да е на една идея по-голяма резолюция?
                Фиат Крома 1.9 16v+
                Фиат Браво 1.6 16v
                Фиат Мареа 1.6 16v

                Коментар


                  #23
                  С цел избягване уязвимостите на flash ъплодъра, форумът ползва Ajax ъплодъра, който по принцип ползволява качване само по един файл. Има обаче хак (който качих) и сега вече може да се прикачват и повече от един файл наведнъж (използвай стандартния начин за избиране на файловете от списъка с Ctrl и/или Shift). Имай предвид обаче, че ако избереш повече файлове, отколкото е разрешено (5 бр.), прикачването няма да е успешно.

                  Click image for larger version

Name:	prikachvane-na-faylove.jpg
Views:	1
Size:	35,1 KB
ID:	2093762

                  Всъщност и досега можеше, само че не през прозореца за бърз отговор, а през този с пълните опции (този, който се показва като натиснеш бутона “Продължи” долу вдясно). Тогава в лентата с бутони се вижда бутона “Прикачени файлове”, чрез който се отваря прозореца за управление на качените файлове.

                  Click image for larger version

Name:	prikachvane-na-faylove-1.jpg
Views:	1
Size:	40,3 KB
ID:	2093760 Click image for larger version

Name:	prikachvane-na-faylove-2.jpg
Views:	1
Size:	97,3 KB
ID:	2093761

                  За ограничението от 5 изображения на мнение: мисля, че в общия случай 5 са достатъчно. Имай предвид, че значително увеличение на този брой може да доведе до проблем с качването на файлове от друг характер - например, ако изображенията са прекалено големи и много на брой, може да се достигнат максималните настройки на уебсървъра и качването да бъде невъзможно по тази причина.

                  За преоразмерените изображения: и тук нещата опират до баланс между качество и ресурси. Ако бъдат увеличени значително допустимите резолюции за графичните формати, това ще доведе до значително увеличение на необходимото дисково пространство. Подозирам, че всъщност не резолюцията имаш предвид, а качеството при преоразмеряване на изображенията, което обаче не е проблем на самия бюлетин, а на графичната библиотека, която ползва. Ще гледам по-нататък да я сменим.
                  FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

                  Коментар


                    #24
                    Здравейте,
                    на мен ми е изключително неудобна квотата на съобщенията. Уж тенденцията е пространството да се увеличава навсякъде, а ние дърпаме назад? Имам 2000 съобщения и нито мога да пратя, нито да ми пратят. Имам ценни и важни съобщения, не мога поне 1500 едно по едно да ги преглеждам и трия, че да се впиша в квотата. Ясно, че мога да ги експортна, но по този начин става супер каша и като ми потрябва нещо, по-скоро няма да успея да го намеря или ще ми отнеме супер много време.
                    С две думи, очаква ли се да получим поне толкова пространство, колкото имахме преди 10 год или ще си остане такава квотата?
                    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                    Fiat Bravo'97 1,6 16v
                    Fiat Tempra'91 1,6 mono

                    Коментар


                      #25
                      Вярвам ти! Наистина е известно неудобство отвреме-навреме човек да си разчиства съобщенията, които са си свършили работата и никога повече няма да му потрябват.

                      За дърпането назад и квотата в стария форум: истината е, че в стария форум системата за лични съобщения имаше проблем и (за да се ползва все пак) се налагаше ръчно да се вдигат ограниченията (квотата) на всеки, който се оплаче. В новия обаче нещата са си наред и всеки, който иска да използва тази допълнителна услуга (каквато всъщност са личните съобщения), ще трябва да положи известни усилия и да си трие съобщенията, които не му трябват. Нека не забравяме, че сме форум, а не Gmail или облачна услуга! Възможно е да бъде вдигната квотата например на 2000 съобщения, но квоти ще има.

                      Така че в случая имаш възможност да експортираш досегашните си съобщения и да ги изтриеш с един клик на мишката (ако те мързи да ги преглеждаш и триеш едно по едно), а след това просто периодично да си разчистваш кутията от непотребните. Пък, ако толкова те затруднява намирането на каквото ти трябва в експортирания архив, старият форум е достъпен - можеш да си го откриеш там.

                      И още една добра новина: сега имаш да изтриеш по-малко от 50 съобщения, за да се вместиш в новата квота.
                      FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

                      Коментар


                        #26
                        Опит за CSV експорт, като съобщенията изглеждат така:

                        15/9/2012 21:37 Imported Saved Sent Messages Софтуерът Pecho BO Здравей БО,Говорихме
                        Последна редакция от BO; 13.09.2016, 00:33.
                        A20DTH ЖТД ама не баш
                        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                        Коментар


                          #27
                          Трогнат съм, че пазиш съобщение отпреди толкова време (на което обаче, не знам защо, така и не реагира...).

                          Форумът експортира файла с кодиране utf-8. Можеш да си го конвертираш в ANSI (или каквото ти трябва). Ако нямаш инсталирана програма от типа на Notepad++ (или друг подобен редактор), има онлайн конвертори, например https://2cyr.com/decode.
                          FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

                          Коментар


                            #28
                            Между другото съм взел едно съобщение наистина на абсолютно случаен принцип.
                            Позволих си да изтрия част от него, защото все пак представлява някакъв вид лична комуникация.
                            Та въпроса ми е не дали може да се "преведе", а че може би може да се промени експорта така, че да вади информация, която може да я ползваш на готово. Един вид обратна връзка за възможно подобрение. Като гледам само XML-а може да се ползва директно.

                            А честно да си кажа нямам идея дали съм отговорил или не. Сега проверих комуникацията и не изглежда да съм отговорил, вярно. Даже направих експорта и гледам, че съобщенията ги подрежда по дата на самото съобщение, а точно това единствено най-отдолу, подредено алогично. Явно е кармично свързано, щом го помниш.
                            A20DTH ЖТД ама не баш
                            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                            Коментар


                              #29
                              Друго си е да са само 50. Честно казано, голяма част наистина са ми ценни, сантименти. Както видя експорта не работи качествено, а подредбата след експорта при мен беше по някакъв признак, който само то си го знае. Все пак аз не казвам, че няма вариант- има, но нали уж темата за намиране на проблеми и решаването им в новата платформа. Това и правя. Квоти да си има, но при все, че досега са били 2000, за мен е крачка назад да са 500. То и в мейлите ти стигат 500 МБ ако четеш и триеш, но хората дават 10-20 ГБ отдавна.
                              Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                              Fiat Bravo'97 1,6 16v
                              Fiat Tempra'91 1,6 mono

                              Коментар


                                #30
                                Вероятно има какво да се усъвършенства по експорта на съобщенията. Конкретно дали utf-8 е по-подходящото кодиране или ansi примерно е дискусионен въпрос. Но не това е причината да не искам да се захващам с “тунинг” на оригиналния вариант. Предпочитам да насоча ресурса си към неща като довършване на превода, създаване на секция “Статии” и пренасяне на по-интересните публикации там, както и още някои други (вкл. текущи) неща.

                                Впрочем, ще се радвам и двамата да се включите като автори в “Статии”, мисля ще има с какво да допринесете форумът да стане по-подреден и интересен!

                                P.S. pakumba, приятно е, че сравняваш форума с комерсиални организации като мобилните оператори и Гугъл!
                                FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

                                Коментар

                                Working...
                                X