Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За новата платформа на форума - въпроси и отговори

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    За новата платформа на форума - въпроси и отговори

    Понеже при преминаването на форума на нова платформа нормално възникват въпроси (а и се забелязват пропуски и неща за коригиране), започвам тази тема с въпросите, които вече бяха зададени в другата тема.

    Моля когато има някакъв проблем, опитайте да го опишете подробно и последователно (по възможност и, ако това според вас ще помогне, със скрийншот) - в много случаи, за да бъде открита причината, трябва проблемът да бъде възпроизведен и на друг, освен на вашия, компютър.

    ... ще има ли различен от стандартния, цветови профил на форума?
    Засега не планирам да се захващам с нов стил - има ужасно много други, според мен по-неотложни неща, за правене/оправяне.

    ... редактиране на мненията поне в 'Автотуризъм'...
    Имам по-добри планове за пътеписите. Споменах, че тази версия на платформата има още много други въможности - една от тях е публикуването и управлението на статии. Идеята ми е когато стигна до тази секция, да включа и раздел Автотуризъм и в него да бъдат копирани по-интересните пътеписи - и съответно в тази секция авторите да могат да си редактират статиите. За съжаление, сега не мога да кажа кога ще стане това. Все пак, ако имаш предвид конкретни теми, които искаш да бъдат оправени още сега, прати ми линкове - стига да не са прекалено много, ще ги редактирам. Впрочем има и други варианти за пътеписите, но нека да стигнем до там.

    pi4_s_bravo написа: Преглед на мнението
    Аз да питам- има някакъв проблем при опит за пращане на лично съобщение , показва че моя и на получателя лимит от ЛС-та е пълен и не може да се изпрати. Някакви идеи?
    И най-вероятно е така (би трябвало да виждаш съответно съобщение) - лимитът за съхранени лични съобщения е 500 бр. Разчисти си папките и ще можеш да изпращаш.

    kiro_of_the_day написа: Преглед на мнението
    опаа... Оказва се, че има някаква нова наскройка, която по подразбиране беше да ми показва мненията само то днешния ден.
    Коригирах да показва всички и се оправиха нещата.
    Виделин Райчинов написа: Преглед на мнението
    За всички, които искат да виждат всички теми в целия форум---> Настройки-> Моят профил-> Общи настройки-> Изключване на теми от минал период(настройка по подразбиране)-> Показване на всички теми
    http://www.fiatforum.bg/attachment.p...0&d=1471547740
    http://www.fiatforum.bg/attachment.p...1&d=1471547949

    kiro_of_the_day написа: Преглед на мнението
    ...Един въпрос: На мен ми липсва стария скин на форума - може ли да се върне?
    За съжаление не - двете платформи са напълно различни, няма нищо общо между скиновете им.

    pi4_s_bravo написа: Преглед на мнението
    При мен проблема с изпращане на ЛС-та се оказа във възстановени по някаква причина 1600 стари (изтрити преди това) съобщения от далечната 2008-ма досега. Не е лошо всеки да си провери за такива за да няма проблем с изпращане и получаване.
    Квотата за съхранени лични съобщения в новия форум е 500 бр. Ако не можете да изпращате (и/или получавате) лични съобщения, разчистете си старите.

    ...Не мога да намеря начин при написано мнение /отговор/ как да направя преглед преди изпращане. При стария форум ясно се виждаше къде е този бутон...
    В новия по подразбиране излиза полето за бърз отговор. Ако искаш да видиш всички опции (вкл. преглед преди публикуване) натисни бутона, който сега е с надпис “Продължи” - вероятно по-късно ще го сменя на “Още опции”.

    Не, че ми е от особено значение, ама да питам- Някой има ли проблем с часовите настройки?...
    Да, това е някакъв бъг, причината за който засега не успявам да открия. Ще пиша допълнително.
    Все още не намирам решение за бъга с часовата зона, но направих временна промяна - сега каквато и зона да е посочена, при съхраняване на настройките, ще вписва текущата за България (а не по Гринуич, както беше досега).
    marea-ta написа: Преглед на мнението
    Защо не ме пуска да чета в гаража на стария форум, поне да си го копирам някъде.
    Старият форум е достъпен за четене, вкл. гаражът: http://forum.fiat-bg.org/garage.php?...&user=marea-ta

    ilian4o88 написа: Преглед на мнението
    Къде мога да си видя всички мои мнения(теми)?
    Ето отговор с картинка!
    http://www.fiatforum.bg/attachment.p...7&d=1471766139

    Началник, да помоля да ми изтриеш всички изходящи съобщения, че това са ~300 клика, за да ги изтрия ?
    Можеш и сам, без да правиш мускули на показалеца! Когато си в съответната папка, по-надолу в страницата има статистика за съдържанието на папката и линк за изтриване на всички съобщения в нея (вж. картинката).
    http://www.fiatforum.bg/attachment.p...7&d=1471941531
    FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

    #2
    При преобразуването на данните от старата към новата платформа датата на раждане в профила не е конвертирана коректно. Ще се наложи всеки сам да си я коригира...
    FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

    Коментар


      #3
      Pecho, не бях писал 2-3 години във форума и съвсем на мезе ме взе. Още като пусна ТОЗИ форум се логнах със старите си име и парола и ги "записах" в браузъра. Днес, като писах по-рано - ме изрита с "Грешно име/парола" при това 2 пъти - единия път автоматично въведените не ги прие, а втория път - ги писах ръчно за всеки случай и направих това, което съм ти описал.
      Сега например след "логване" ми изплю тази грешка:
      А като се опитах да кача снимката чрез бутона за снимки (без писане на тагове) ми каза, че URL-то било грешно.
      Трябва да благодариш за такъв фийдбек, че по-неопитните потребители накрая ще им писне и ще се откажат да посещават форума.
      Steliyan's Life!
      FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

      Коментар


        #4
        Jenshen73, не виждам какво подигравателно откри в написаното от мен. Но понеже прописването ти след 2-3 години започна със съвети как е трябвало да се направи миграцията към новата платформа и продължи с леко менторски тон, нека да те помоля: ако наистина имаш желание да помагаш, моля прави го без излишно дразнене.

        В началото на темата призовах за достатъчно информация, така че да може да се възпроизведе проблемната ситуация. Въпреки че само скрийншот на крайния резултат сам по себе си не е достатъчен, все пак ми даде идея за евентуалната причина за съобщението. Предположих, че влизаш от адрес http://fiatforum.bg вместо от http://www.fiatforum.bg (макар навсякъде ясно да е посочено, че адресът на форума е www.fiatforum.bg). Реших че вероятно и други ще опитат да влизат през http://fiatforum.bg и добавих в настройките още едно пренасочване. Би трябвало сега да не излиза съобщението за Invalid Redirect URL.

        Благодаря!
        FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

        Коментар


          #5
          Аз още се боря с подписа и не мога да го докарам до вид, в който го правя.
          С твоя помощ е стигнало до някъде, ама показва грешна информация. А от моите настройки на подписа не ми дава да го запазя - прекалено дълъг бил.
          A20DTH ЖТД ама не баш
          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

          Коментар


            #6
            аз още се боря с подписа и не мога да го докарам до вид, в който го правя.
            с твоя помощ е стигнало до някъде, ама показва грешна информация. а от моите настройки на подписа не ми дава да го запазя - прекалено дълъг бил.
            BO, така добре ли е?
            ФИАТ ФОРУМ БЪЛГАРИЯ

            Коментар


              #7
              Jenshen73, не виждам какво подигравателно откри в написаното от мен. Но понеже прописването ти след 2-3 години започна със съвети как е трябвало да се направи миграцията към новата платформа и продължи с леко менторски тон, нека да те помоля: ако наистина имаш желание да помагаш, моля прави го без излишно дразнене.

              В началото на темата призовах за достатъчно информация, така че да може да се възпроизведе проблемната ситуация. Въпреки че само скрийншот на крайния резултат сам по себе си не е достатъчен, все пак ми даде идея за евентуалната причина за съобщението. Предположих, че влизаш от адрес http://fiatforum.bg вместо от http://www.fiatforum.bg (макар навсякъде ясно да е посочено, че адресът на форума е www.fiatforum.bg). Реших че вероятно и други ще опитат да влизат през http://fiatforum.bg и добавих в настройките още едно пренасочване. Би трябвало сега да не излиза съобщението за Invalid Redirect URL.

              Благодаря!
              Извинете за менторския тон. Да, правилно си предположил - ползвам чистия адрес, вместо www. Добрите web практики препоръчват www и чистия адрес да сочат едно и също място. Няма да назидавам защо - има достатъчно ресурси по темата. Вече няма проблем с влизането във форума. Ако забележа друг проблем по експлоатацията ще го спомена неназидателно. А подигравателното "звучене" идва от това, че съм бил пробвал да вляза от стария адрес в новия.
              Адмирации за положения труд и извинения за "менторския" тон - като няма друга връзка с вас е постфактум.
              Steliyan's Life!
              FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

              Коментар


                #8
                Виделин Райчинов написа: Преглед на мнението
                BO, така добре ли е?
                Почти. Сега показва верните цифри, но "ЖТД ама не баш" го пренася на следващия ред, а не остава на първия и по този начин подписа ми става 4 реда.

                А това означава ли, че ще остане така или се работи върху отстраняване на този бъг и ще мога аз да си го редактирам в бъдеще?
                A20DTH ЖТД ама не баш
                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                Коментар


                  #9
                  jenshen73 написа: Преглед на мнението
                  ..


                  Почти. Сега показва верните цифри, но "ЖТД ама не баш" го пренася на следващия ред, а не остава на първия и по този начин подписа ми става 4 реда.
                  А това означава ли, че ще остане така или се работи върху отстраняване на този бъг и ще мога аз да си го редактирам в бъдеще?
                  Не е бъг. В настройките на форума по подразбиране стойността за пренасяне на дълъг текст в профила беше 90 знака. Увеличих я на 150 знака (но ограничението за подпис до 3 реда си остава ). В момента подписът ти е същият като в стария форум.
                  FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

                  Коментар


                    #10
                    То хубаво, ама защо сега не виждам заглавието на темата след мненията?
                    Докато сляза най-отдолу, вече съм забравил как се казва темата и трябва да ходя горе
                    Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

                    Коментар


                      #11
                      Вече може да се вгражда видео в мненията (т.е. кодът е активен). В разделите, където е разрешено (а това са повечето), когато пишете ново мнение, в лентата с икони на редактора се вижда бутончето “Вмъкни видеоклип” (това с филмова лента).

                      dabadaba написа: Преглед на мнението
                      То хубаво, ама защо сега не виждам заглавието на темата след мненията?
                      Докато сляза най-отдолу, вече съм забравил как се казва темата и трябва да ходя горе
                      Отначало помислих, че се шегуваш... Но после реших да дублирам заглавието на темата точно над бутончето за отговор. Надявам се, това ще те подсеща.
                      FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

                      Коментар


                        #12
                        Не е бъг. В настройките на форума по подразбиране стойността за пренасяне на дълъг текст в профила беше 90 знака. Увеличих я на 150 знака (но ограничението за подпис до 3 реда си остава ). В момента подписът ти е същият като в стария форум.
                        На теория е ок, ама на практика не е ок:

                        Така го виждам и през IE, и през Firefox.

                        п.п. Сега вече е ОК. Имам възможност аз да си го направя и всичко е наред.
                        A20DTH ЖТД ама не баш
                        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                        Коментар


                          #13
                          “ЖТД ама не баш” беше залепен за първата картинка (нямаше интервал). Сега двата подписа ми се виждат еднакви.

                          Click image for larger version

Name:	bo-signature.jpg
Views:	1
Size:	29,7 KB
ID:	2093715
                          FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

                          Коментар


                            #14
                            При всички теми изглежда така заглавието:
                            Click image for larger version

Name:	Screen Shot 2016-08-26 at 14.14.10.jpg
Views:	1
Size:	15,9 KB
ID:	2093722
                            Незнам дали само при голяма резолюция се случва.
                            Fiat Bravo 1.6 99г. - Г.И.
                            Fiat Stilo 1.6 02г. - Г.И.

                            Коментар


                              #15
                              Да попитам и аз нещо:
                              Става въпрос за прикачване на снимка примерно.Ако пиша в някоя тема и цъкна на бутона за качване на снимки ми дава да си избирам от компютъра ми...
                              Но когато пиша ЛС и искам да добавя и снимка,при натискане на същият бутон не ми дава опцията да си кача снимка от компа а да дам някакъв си URL ?!
                              Аз ли нещо не мога да се справя или...моля да ми поясните как точно става качването на снимка на ЛС-досега май не съм се сблъсквал с такава опция
                              Благодаря!

                              пп.И още нещо- когато сме писали в дадена тема и има нов отговор защо автоматично системата не изпраща мейл за отговор,а трябва ръчно през настройките да се прави за всяка тема отделно.../или аз поне не открих такава опция/!
                              Последна редакция от mitaka_71; 26.08.2016, 17:14.
                              LANCIA DELTA II 1.6ie 75HP 835C1.000
                              LANCIA KAPPA 2.0 20V 838A1.000-ex
                              LANCIA DEDRA 1.8 105hp 835A2.046-ex
                              Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8 215hp
                              Grande Punto 1.2 LPG

                              Коментар

                              Working...
                              X