Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тресене на предница при рязко сприране форд пума.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Тресене на предница при рязко сприране форд пума.

    Младежи и девойки тая кола почва да ме дразни. Моля за идеи.

    Така колата е форд пума 1.7 при рязко спиране направо ми изтръпват ръцете на волана.
    Предположих дискове но и те и накладките са нови. Дисковете са въртяни и няма дисбаланс. Има спортно окачване на kw но не е тъ причината. Нови биалетки и цялото окачване е абсолютно здраво от към шарнири накряйници а носачи. На единия макферсон има счупена прожина но не е от нея. Колата е с фланци на джантите за изнасяне с 2 см. На вън на джантата.
    Съмненията ми са за тия фланци и за проблем в супортите. Супорта е АТЕ като на бравото. Вчера на валовете ми показа разлика от 18% в спирачно усилие на предни колела. Та слушам за идеи че аз се изчерпвам вече.
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    #2
    Кога се е проявил проблема? Мерил ли си дисковете с "часовник" за кривина? 0.10 мм разлика може да ти създадът тези вибрации. Другото, което е тия 18% разлика са си бая
    FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

    Коментар


      #3
      А окачвенето наред ли е нещо там да има проблем
      КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
      Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
      http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

      Коментар


        #4
        kluchar написа: Преглед на мнението
        А окачвенето наред ли е нещо там да има проблем
        Писал е колегата, че окачването е ОК, пък и от окачването такива вибрации трудно
        FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

        Коментар


          #5
          Ще я гледам в събота. Ще раздвижа супортите, ще разкарам фланците и ще въртя гуми. Но ще трябва да го оправя. Че колата ще се кара явно.
          Ще се ремонтира в сервиз под липите. Така че ако някой има желание за съпорт да заповяда. За обичайните присъстващи е ясно
          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

          Коментар


            #6
            При мен го прави от криви задни дискове. Няма шанс да се определи дали е отпред или отзад. Хванах го по предложение тук да дръпна ръчната зъб по зъб на висока скорост. Сега съм приготвил дискове, накладки, рем. комплекти и маркучи.
            The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
            Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
            Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

            Коментар


              #7
              wwalker написа: Преглед на мнението
              При мен го прави от криви задни дискове. Няма шанс да се определи дали е отпред или отзад. Хванах го по предложение тук да дръпна ръчната зъб по зъб на висока скорост. Сега съм приготвил дискове, накладки, рем. комплекти и маркучи.
              Зарежи ти от задни криви дискове, да ти играе волана. Може да има вибрации на купето, ама чак пък такива, че да ти играят ръцете на волана.
              FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

              Коментар


                #8
                wwalker написа: Преглед на мнението
                При мен го прави от криви задни дискове. Няма шанс да се определи дали е отпред или отзад. Хванах го по предложение тук да дръпна ръчната зъб по зъб на висока скорост. Сега съм приготвил дискове, накладки, рем. комплекти и маркучи.
                И при мен на Мареата - като започна да дърпам бавно ръчната спирачка и волана започваше да се тресе. Майсторът не можеше да повярва, но след демонстрацията не знаеше какво да каже. След смяна на задни накладки вибрациите изчезнаха.

                Коментар

                Working...
                X