Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Климатика работи винаги - Фиат Стило

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Климатика работи винаги - Фиат Стило

    Здравейте.
    Проблема е, че независимо от всичко, след запалване на двигателя, компресора зацепва. Не успях да открия никаква схема на инсталацията на климатика, която да ми помогне. Първо проверих релето което е на кутията с бушоните под капака, но проблема си остава и с друго реле. Вадя бушона от вътре, който е за панела с врътките, но отново се включва. Изнамерих и релето, което щтрака, когато натисна бутона за вкл. на климатика, но и без него пак си тръгва. Компресора зацепва всеки път, копчето вътре на бутона не свети ако не го натисна и също така не си вдига оборотите ако не е натиснато.
    Извода е:

    - не е от шайбата, защото като сваля релето отпред или бушона не тръгва
    - не е от външното реле (изпробвано с дрго)
    - не е от вътрешното реле(и със свалено си тръгва)
    - не е от панела за управление(и със свален бушон тръгва)

    Какво друго има по веригата? Моля някой да помага, че зима идва
    Fiat Bravo 1.6 99г. - Г.И.
    Fiat Stilo 1.6 02г. - Г.И.

    #2
    остава компютъра на колата да ти подава постоянна маса към релето.

    Коментар


      #3
      arsenal88 написа: Преглед на мнението
      остава компютъра на колата да ти подава постоянна маса към релето.
      Ако беше от компютъра, нямаше ли да си вдигне оборотите и без да натискам копчето на климатика?
      Fiat Bravo 1.6 99г. - Г.И.
      Fiat Stilo 1.6 02г. - Г.И.

      Коментар


        #4
        колега с климатроник ли си ?
        FIAT STILO 1.6 16V. 2002

        Коментар


          #5
          timomena написа: Преглед на мнението
          колега с климатроник ли си ?
          Не.
          С климатик е.
          Fiat Bravo 1.6 99г. - Г.И.
          Fiat Stilo 1.6 02г. - Г.И.

          Коментар


            #6
            и аз имах твоите проблеми с постоянно зацепен компресор,разликата при мен е Климатроник Почти всички коли с мотор 1.6 Stilo имат проблем с ECU IAW5NF.T1
            И през 2014 година ЕКУ-ТО на Стилото се омаза,бяха едни мъки ,но хиляди Благодарности на Всички колеги от FIAT Форума ,та те ме насочиха към Мишо от София. И ECU-то бе
            отремонтирано И Стилака заработи перфектно като за фият,след няколко дена забеляза колата нещо не същата както преди. Проблема бе, постоянно зацепен компресор на климатика.
            Веднага една консултация с Мишо ? проблема беше че не му бях казал че сам с климатроник, а той направел всички настройки (програмирал) за климатик. УСПЕХ ГРАДСКИ
            FIAT STILO 1.6 16V. 2002

            Коментар


              #7
              timomena написа: Преглед на мнението
              и аз имах твоите проблеми с постоянно зацепен компресор,разликата при мен е Климатроник Почти всички коли с мотор 1.6 Stilo имат проблем с ECU IAW5NF.T1
              И през 2014 година ЕКУ-ТО на Стилото се омаза,бяха едни мъки ,но хиляди Благодарности на Всички колеги от FIAT Форума ,та те ме насочиха към Мишо от София. И ECU-то бе
              отремонтирано И Стилака заработи перфектно като за фият,след няколко дена забеляза колата нещо не същата както преди. Проблема бе, постоянно зацепен компресор на климатика.
              Веднага една консултация с Мишо ? проблема беше че не му бях казал че сам с климатроник, а той направел всички настройки (програмирал) за климатик. УСПЕХ ГРАДСКИ
              Здрасти. ЕКУто вече беше при него за ремонт. Проблема е, че не съм забелязал дали от тогава прави този проблем. Ще се консултирам с него. Благодаря ти.
              Fiat Bravo 1.6 99г. - Г.И.
              Fiat Stilo 1.6 02г. - Г.И.

              Коментар


                #8
                Да не отварям нова тема, имам сходен проблем с браво 1,6 16в. Климатика работи постоянно, независимо дали е включен от бутона или не. Като натисна бутона оборотите леко се вдигат, като го изключа, падат. Някой сблъсквал ли се е с такова нещо при браво, ще съм благодарен за всякакви мнения.

                Коментар


                  #9
                  Обикновено като е включено обдухване на предното стъкло се включва и компресора.При теб какво обдухване е включено когато работи компресора?
                  OVB X18XE1 седан+ГИ

                  Коментар


                    #10
                    Работи на всички положения на врътката. Преди две - три години забелязах че е така, но почти не ползвахме колата в този период, но онзи ден като ходих да допълнят фреон, проблема напомни за себе си.

                    Коментар

                    Working...
                    X