Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

настройка на agis p13

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    настройка на agis p13

    някой, ако е запознат, може ли да сподели каква е процедурата по настройка на този ги с вкл. Obd корекция? аз правя някакви неща, каквито според мен са правилни, но поведението на контролера ме озадачава, та в момента търся жокер.
    "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
    Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
    Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

    #2
    по принцип настройката се прави с изключено obd,във всички възможни режими.след това се включва obd-то.това важи за всички ги.
    ако кажеш какво точно те озадачава,може евентуално да ти се помогне?

    П.П.:Къде ми изчзват главните букви???
    OVB X18XE1 седан+ГИ

    Коментар


      #3
      Не е точно така. Тук има възможност да си направи мап картата директно от бензиновата. По принцип се спазва следния ред. Първо автоматична на тихи *може и на ръка* после се кара на бензин да си направи картата до към 50/60% после на газ. След като направи газовата карта 15/20% се променя корекцията с долния бутон и така до като картите станат една. После при мап картата има бутон да свали настройки от бензиновата карта. Включваш на газ и я караш тя си пише едни цифри и с течение на времето си променя цвета на квадратчетата и така известно време после изчисли корекция и си готов. Тогава може да пуснеш ОБД корекцията. Та това е горе долу как стават нещата има няма 15/25 минути.

      Коментар


        #4
        Забравих да спомена че при добре подбрани дюзи може да минеш директно от автоматична към попълване на мап картата директно от бензиновата понеже тя прави корекция плюс минус 50%.

        Коментар


          #5
          ами аз аз това май написах без подробности.прави се настройка първо без obd.
          и накрая,в зависимост от мотора и obd-то,трябва да се включи отметка "инверсно obd"(ако има такова в програмата).

          П.П.:Главните букви пак ги няма!!!
          OVB X18XE1 седан+ГИ

          Коментар


            #6
            Ясно. Благодаря много!
            Аз направих следното: след смяна на изпарителя изчистих всички карти. Направих автокалибрация, и веднага пуснах ОБД карта да направи като е изкл. ввтокорекция при газовата карта. Направи ми впечателние, че продължава да събира контролни точки, въпреки, че съм му задал да не прави автокорекции. Това ме озадачи, че събира точки дори когато правя карта по ОБД, и че след като сглоби ОБД картата и сметна корекциите, колата продължава да не работи добре, да няма сила и дахарчи безумно много. Сега картинката се изясни.

            П.С.
            и аз нямам главни букви в предишният пост, изчезнаха...
            "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
            Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
            Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

            Коментар


              #7
              Защо не се разходиш до колегата qnisZ да ти направи една кадърна настройка,вместо да се мъчиш и да гориш газ напразно.
              Peugeot 307 2.0i ГИ
              ex: Fiat Brava 1.6 16V 90hp

              Коментар


                #8
                Защото не желая
                "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
                Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
                Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

                Коментар


                  #9
                  А някой знае ли как да се направи комуникация с Agis M210?
                  OVB X18XE1 седан+ГИ

                  Коментар


                    #10
                    Коя комуникация? Ако търсиш ОБД тук няма това е орязания софт няма също и ламбда сонда иначе всичко друго си е на лице.
                    Последна редакция от qnisZ; 24.08.2016, 19:56.

                    Коментар


                      #11
                      Коя комуникация? Ако търсиш ОБД тук няма това е орязания софт няма също и ламбда сонда иначе всичко друго си е на лице.
                      Ставаше въпрос за комуникация между PC/лаптоп и газовия компот.Ама като не можах да се свържа го изхвърлих и монтирах друг газов компютър!
                      OVB X18XE1 седан+ГИ

                      Коментар

                      Working...
                      X