Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За прекъсването на форума - август 2016 г.

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    За прекъсването на форума - август 2016 г.

    Уважаеми съфоромци,

    Както сте забелязали, в края на юли т.г. форумът спря да работи и бе недостъпен. Причината накратко бе дефектирал диск. Наложи се да спрем сървъра докато намерим нов подходящ диск, възстановим масива и обновим операционната система (а по-късно сменихме и другия диск).

    След обновяването на операцоионната система възникнаха проблеми, свързани със съвместимоста на софтуерната платформа, на която работеше до този момент форумът (phpBB2). Затова решихме, вместо да закърпваме за пореден път тази архаична инсталация, направо да предприемем така дълго отлаганото преминаване към друга платформа (vBulletin).

    Конвертирането на данните, настройването на новия форум, превеждането на съобщенията и още куп други неща отнеха тези няколко седмици, през които форумът не работеше. Все още има много неща за довършване, но сметнахме, че ще е по-добре да изпитате неудобството на някой и друг пропуск или непреведено съобщение, отколкото да удължаваме срока, в който изобщо да не може да се ползва форумът.

    Начинът, по който бе направен досегашният форум и различията в сравнение с новия, доведоха до някои промени при миграцията към новата платформа. Най-напред да уточня, че

    Старият форум ще остане на адрес http://forum.fiat-bg.org/ - достъпен само за четене.
    Новият форум вече ще бъде на адрес http://www.fiatforum.bg.


    Ето по-съществените проблеми и промени следствие от преминаването към новата платформа:
    • - Изгубиха се новите редове в съобщенията - така всяко мнение стана един цял параграф. По-важните теми ще редактираме, за да се възстанови оригиналния изглед, но другите ще останат така. Оригиналният вид - в архима на стария форум.
    • Възможно е да са се изгубили отделни текстове в някои мнения. Става дума за новия форум - няма изгубени данни на стария.
    • Засега няма да има Гараж в новия форум. До този момент не успяхме да намерим подходящ аналогичен модул. Но версията на vBulletin, която използваме, дава много нови възможности, които постепенно ще въвеждаме - някои от тях дават много повече възможности от досегашния Гараж.
    • Разбира се, има промени и в интерфейса. Опитахме да запазим в основни линии изгледа на форума, но е ясно, че ще има и разлики в сравнение с досегашния форум. Много от тях са свързани и с нови възможности и отпадането на някои ограничения, които съществуваха в стария форум (например броя и ограниченията в размера на прикачените изображения).
    • Сбъдна се мечтата на някои за списък с игнорирани потребители. Вече и има и списъци с приятели и контакти.
    • Изоставяме стария сайт, базиран на Джумла, в досегашния вид. На по-късен етап и при достатъчен ресурс статиите оттам ще бъдат пренесени в новия форум (както стана дума, има много възможности, вкл. публикуване на статии).
    • Форумът вече има и мобилен стил (можете да го изберете най-отдолу на страницата, вляво) - той е с доста по-малки възможности от основния, но за четене и писане от телефон е доста удобен.


    Със сигурност има и други неща за отбелязване и за дооправяне. Ще се доусъвършенстваме в движение!
    FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

    #2
    Аз и у фейса писах, но можеше да си правите миграцията на една дев машина, а стария да е достъпен само за четене докато светне всичко на новия адрес. И вместо да губите от трафик - пренасочете стария адрес към новия. Няма смисъл хора, които не четат новите неща да се шашкат що не могат да пишат. Мое мнение разбира се...
    Steliyan's Life!
    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

    Коментар


      #3
      Най-после да стане ясно какво се случва. Хардуер-софтуер не разбирам, но съм сигурен, че ще има колеги готови да помагат! Успешен рестарт ви пожелавам!
      И разбира се, един въпрос: ще има ли различен от стандартния, цветови профил на форума?
      Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
      Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
      http://www.keepfighting.ms

      Коментар


        #4
        Аз пък се радвам, че Форума тръгна отново.
        Стило-1,6-16v - 103 Hp 2003 (ГАЗ-БЕНЗИН)
        Типо 1,4 mono 1993 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX
        Уно 1,4 карбуратор 1984 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX

        Коментар


          #5
          По едно време бях свикнал да отварям форума по-често и от фейсбук... Тегаво беше докато го няма...
          АЙ честит ни нов форум!
          1995 Fiat Brava 1.8 16V Анти Гравитационно Устройство
          2007 Opel Corsa 1.3 MultiJet 75HP

          Коментар


            #6
            Разбирам, че няма как да се редактират старите мнения за да се приведат във 'вид', а не да са един параграф открай докрай, много ръчна работа. Все пак дали има вариант за, примерно, една седмица или един месец разрешаване на редактиране на мненията поне в 'Автотуризъм', или поне със заявка някак, който е писал пътепис и има желание да си го оправи сам.

            Коментар


              #7
              jenshen73 написа: Преглед на мнението
              Аз и у фейса писах...
              Благодаря за съветите! Като се обърне колата, пътища много. Само че тогава (почти) никой не иска да помага за поправянето на колата...

              ... ще има ли различен от стандартния, цветови профил на форума?
              Засега не планирам да се захващам с нов стил - има ужасно много други, според мен по-неотложни неща, за правене/оправяне.

              ... редактиране на мненията поне в 'Автотуризъм'...
              Имам по-добри планове за пътеписите. Споменах, че тази версия на платформата има още много други въможности - една от тях е публикуването и управлението на статии. Идеята ми е когато стигна до тази секция, да включа и раздел Автотуризъм и в него да бъдат копирани по-интересните пътеписи - и съответно в тази секция авторите да могат да си редактират статиите. За съжаление, сега не мога да кажа кога ще стане това. Все пак, ако имаш предвид конкретни теми, които искаш да бъдат оправени още сега, прати ми линкове - стига да не са прекалено много, ще ги редактирам. Впрочем има и други варианти за пътеписите, но нека да стигнем до там.
              FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

              Коментар


                #8
                Щеше да бъде добре след срива да се пусне едно съобщение в заглавната страница какво се случва за да не се шашкаме цял масец, това го приемете като градивна критика без зла умисъл.
                FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                Коментар


                  #9
                  @Pecho Щом имаш предвид нещо, значи няма смисъл на парче. Като му дойде времето.

                  Коментар


                    #10
                    Аз да питам- има някакъв проблем при опит за пращане на лично съобщение , показва че моя и на получателя лимит от ЛС-та е пълен и не може да се изпрати. Някакви идеи?
                    Фиат Крома 1.9 16v+
                    Фиат Браво 1.6 16v
                    Фиат Мареа 1.6 16v

                    Коментар


                      #11
                      Щеше да бъде добре след срива да се пусне едно съобщение в заглавната страница какво се случва за да не се шашкаме цял масец, това го приемете като градивна критика без зла умисъл.
                      Съгласен съм, посипвам си главата с пепел! Сериозно: наистина така трябваше да направим. Но в началото не предполагах, че ще отнеме толкова време.

                      pi4_s_bravo написа: Преглед на мнението
                      Аз да питам- има някакъв проблем при опит за пращане на лично съобщение , показва че моя и на получателя лимит от ЛС-та е пълен и не може да се изпрати. Някакви идеи?
                      И най-вероятно е така (би трябвало да виждаш съответно съобщение) - лимитът за съхранени лични съобщения е 500 бр. Разчисти си папките и ще можеш да изпращаш.
                      FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

                      Коментар


                        #12
                        Браво,банда!!!
                        Свършили сте огромна и чудесна работа!
                        Fiat Punto 1.1 6Speed

                        Коментар


                          #13
                          Не, че ми е от особено значение, ама да питам- Някой има ли проблем с часовите настройки?
                          Вчера всичко си беше наред, днес гледам, че съм 2 часа назад. Влязох в настройките за време и уж си избирам правилните, цъкам на запази промените, ама нищо не се случва. Не ми запазва настройката.
                          Като се стигне до корекции, може да се оправи една правописна грешка- в Настройки->в левия панел, където са Моите настройки пише:" Резактиране на списъка с игнорирани".
                          Иначе сайта ми харесва. Браво, още веднъж!
                          Последна редакция от curko; 18.08.2016, 16:17.

                          Коментар


                            #14
                            Защо не ме пуска да чета в гаража на стария форум, поне да си го копирам някъде.
                            Аз знам, че нищо не знам, но има хора и това не знаят.
                            Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

                            Коментар


                              #15
                              Абсолютни и безусловни адмирации за Pecho!
                              Един въпрос: На мен ми липсва стария скин на форума - може ли да се върне?
                              VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                              VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                              VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                              VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                              Нека Силата на бъде с Нас...

                              Коментар

                              Working...
                              X