Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Има ли някой наясно как работят френските бензиностанции?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Има ли някой наясно как работят френските бензиностанции?

    Колеги, ако някой от вас е наясно какъв е принципа и как работят френските бензиностанции на самообслужване, нека помогне, моля!Заредих на една такава - първо ми поиска катрта, сложих. Поиска ПИН - набрах. След това ми пише - може да заредите до 130 евро. Заредих до горе, събра 50 евро. Издаде ми бележка за 50 евро.После си гледам сметката - регистрирало е покупка за 130 евро.Няма и помен вече 3-ти ден от рестото, 80 евро.Как се процедира в такъв случай?

    #2
    https://touron2wheels.wordpress.com/...ion-in-france/

    Коментар


      #3
      От собстве опит и много ядове знам.Спираш на колонката.Отиваш на касата и казваш на коя колонка (помпа) си и оставяш депозит карта или евро за пълен резервоар и ти активират колонката.Пълниш си горивото и се връщаш на касата където ти връщат от депозита или плащаш с картата сумата за която си заредил.Незнам в случаят какво е станало но явно си платил предварително максимума който може да се събере като горово в лек автомобил.Големи националисти (идиоти) са и се правят че не разбират друг език освен френски.На моето първо зареждане там ми обясни холандец от съседната колонка какво трябва дя направя.Кофти за изпълнението,но карай си спокойно почивката и им тегли една майна и от мен.Щом си потвърдил плащане за определена сума не вярвам да ти върнат ресто.Дано да не съм прав. PS.Сега прочетох линка в другият пост и искрено се надявам да ти възстановят рестото.
      Fiat Sedici 1.9 MultiJet 120 Hp

      Коментар


        #4
        Споко, ще ти ги върнат.
        A20DTH ЖТД ама не баш
        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

        Коментар


          #5
          И аз съм сигурен, че ще ти ги върнат, в Австрия е същото, до два работни дни са ми ги връщали. Не знам точно системата на връщане, но мисля, че не е автоматична, а трябва намесата на човек, а сега е отпускарски сезон. Интересното в случая, поне при мен е, че не получавам /захранване-възстановяване или нещо от сорта/, а изчезва цялата транзакция, като възстановяват цялата сума, след това си теглят, колкото трябва.
          Либра 1,9 жтд 2000г. LX
          Фиат Крома 1,9 2009г.
          Ивеко Дейли 2.8 2006г. Ланча Делта 2.0 mjet 2008г.

          Коментар


            #6
            Няма проблем, върнаха ги както е описал k76.
            Изчезна транзакцията за 130, излезе нова за 50.
            Всичко е ОК.
            Благодаря.

            Коментар


              #7
              По принцип, когато на екрана има сума и я потвърдиш с ПИН, това е сумата на транзакцията. Като откриваха Кауфланд в Ямбол и касиерките бяха още нови, въведох ПИН-а 3 пъти и познай! Три пъти ми взеха по 72 лв. после се обадих и ми възстановиха 144 лв.
              Нямаше ли бутони за корекция? Предполагам, ако беше коригирал сумата на 30, 40 или 50 евро, колонката щеше да спре на съответната сума и нямаше да имаш тези временни терзания.

              П.П. Бе защо форума ми прави главните букви малки, та се нялага да си редактирам мнението?
              Последна редакция от nikolovvd; 18.08.2016, 09:57.
              Няма начин да няма начин!

              Коментар


                #8
                Ники, изобщо не е ставало въпрос за каквато и да е сума. Единствено пишеше Добър ден, поставете вашата карта...поставих...въведете си ПИНа...въведох... Вземете си картата...взех я. И следва надпис: Може да заредите не повече от 130 евро.
                Никъде не е имало възможносг за въвеждане на каквато и да е сума.

                Коментар

                Working...
                X