Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с фиат Крома 2008г 150к.с.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с фиат Крома 2008г 150к.с.

    Здравейте колеги, От известно време колата ми прави едни проблеми, а именно:1. като си карам и примерно спра на светофар, след като тръгна е влезнала в "авариен режим", не вдига над 2000 оборота и е тотално умряла, като я загася и запаля няма никакви проблеми и си върви, това го прави може би 2-3 пъти седмично.2. Като я изпъна (прави ми впечатление че предимно ако се изкачвам някъде) направо забива муцуната и като освободя от скорост или натисна съединителя гасне, пак се оправя с рестарт. Не го прави на всяко изкачване и настъпване, но се случва често, може би пак 2-3 пъти седмично. Най-странното е че не записва абсолютно никаква грешка! Преди месец махнах DPF-а, и EGR-а и честно казано имам някакви съмнения в тази процедура(и в уменията на "майсорчето") понеже преди това ми правеше 1-вия проблем(доста по рядко) но всеки път пищеше Engine Fault (с грешки 0091 и 0092). EGR-а даже не го е запушил, а по неговите думи му е затрил графиката на отваряне и го е забил на 1% отворен. Та някой да има идеи от какво са тези проблеми, и защо не записва грешка при положение че колата гасне от нещо?
    Стило1.6 16v -харчи много, не върви ама поне изглежда адски добре
    Крома 1.9 150к.с. - семейния кораб

    #2
    За да гасне колата и да не пише грешка, то са затрити много кодове за грешки, при манипулация на картите. Демек се върни там, където са ти махали ДПФ-а и кажи да си оправят бакиите.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    Коментар


      #3
      BO написа:
      За да гасне колата и да не пише грешка, то са затрити много кодове за грешки, при манипулация на картите. Демек се върни там, където са ти махали ДПФ-а и кажи да си оправят бакиите.
      Там едва ли ще се върна, добрата новина е че си имам оригиналния софт на флашка и вероятно ще диря някой да направи процедурата наново .
      Стило1.6 16v -харчи много, не върви ама поне изглежда адски добре
      Крома 1.9 150к.с. - семейния кораб

      Коментар

      Working...
      X