Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как карате дизелите си? Колко ви горят?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    BEX---GT---TDi написа:
    и аз зареждам само от Лук, но по други съображения - военна карат - 5ст надолу за литър - не е много, ама съм доволен и от нафтата съм доволен, а между другото, от другаде до сега не съм сипвал....още съм начинаещ нафто-ползвач :D , доволен съм от колата, само от разхода не много, ама за това и пуснах темата, че може би не карам правилно, нали си има тънкости....да ви попитам, стигате ли до 5 в града, на колко оборота сменяте и до колко оставате на тази предавка. примерно аз главно сменям на 2-2100 оборота на по-горна предавка и свалям предавка към 1300 оборота...ПП вижте новия Ауто билд - има тест Бензин срущу Дизел - НИЕ ПЕЧЕЛИМ :D
    Колега много бавно сменяш.Аз смяням на 2000 и ми пада на 1500 дори и на баир.Трябват ти тренировки за по-бързо сменяне,но внимавай че аз навремето карах една кордоба бегачка и и смених 100 000 топки за скоростният лост с това бързо сменяне на скоростите Тва бяха времената на Streetracing

    Коментар


      #32
      trustworthy написа:
      A някой да се е сетил за съдържанието на сяра в горивото Щото гледам, че доста хора хвалят предимно нафтата на лукоил. При Шел по-скъпата нафта е с по-ниско съдържание на сяра. За ОМВ не знам, но не искам да гичувам, след като ми заредиха половин резервоар чиста вода веднъж.Процентното съдържание на сяра е доста важен показател за едно гориво
      Чиста водаааа????Определено съдържанието на сяра в Спринт и Алпин Дизел е по-малка. Но тоя Шел не ми го хвали въобще - Ви пауър дизел мога да го сравня с нафтата на Петрол или на някоя не известна бензиностанция. Няма никаква мощност него.Алпин/Спринт от ОМВ и Лукойл(но не Лукойл-Петрол) и ЕКО са с най-добрите нафти. Изпробвал съм ги и съм изминал доста километри с тия нафти.

      Коментар


        #33
        doofiat написа:
        trustworthy написа:
        ...
        Чиста водаааа????Определено съдържанието на сяра в Спринт и Алпин Дизел е по-малка. Но тоя Шел не ми го хвали въобще - Ви пауър дизел мога да го сравня с нафтата на Петрол или на някоя не известна бензиностанция. Няма никаква мощност него.Алпин/Спринт от ОМВ и Лукойл(но не Лукойл-Петрол) и ЕКО са с най-добрите нафти. Изпробвал съм ги и съм изминал доста километри с тия нафти.
        Вода, да. Имаче едно БМВ 7-ца, което бе заредило почти изцяло вода. Сипахме в 2-литрово шише от колонката и най-отгоре имаше около 300-400 мл. бензин. другото беше ВОДА. Хубавото бе, че бях със служебната бензинка. Беше някакъв гаф от страна на бензиностанцията. Платиха всички ремонти. Дори и в местен вестник писаха май.За информация мога да кажа, че нафтата, която се предлага по Петролските бензиностанции не винаги е боклук. От сигурен източник, който се занимава с анализ на горива, знам, че румънската нафта, която е по някои от тези бензиностанции далеч превъзхожда по показатели тази на Лукоил например. Аз сипвам от ЕКО+ добавка Голд Ийгъл по препоръка на компетентни колеги от алфа-форума.
        _______
        146 JTD

        Коментар


          #34
          имам пунто 1.9 2005 и ми харчи от 6.4 до 7.0 на 100 градско като не го щадя

          Коментар


            #35
            e сега дозаредих и ми даде разход - 9.2 чисто градско с Коледните задръствания, по тях си покиснах доста250км за 23 литра
            A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
            e30 forever!

            Коментар


              #36
              razhod

              градско - 8-9 изънградско - 7-7,5 ( при каране 140-150)двигател 1,9ТД100 ( Мареа)

              Коментар


                #37
                вчера как се изнервих, че не вървеше Фиату, на Цариградско, лява лента, бе карам си на 4та с 1600-1700 оборота и не върви, та не върви, аааа викам си стига толко, вкарвам 3 - 2100-2200 оборота беше и педала до долу - за нула време отиде до 4000 оборота и като гледам в задното огледало, не виждам колата зад мен...... не че ускорих толкова бързо, а просто от чернилката така май не е икономично, ама от време на време си е приятно да се усети истинската сила на турбото :D пп за чернилката преувеличавам, не беше толкова много, но си имаше, а и знам, че си е нормално
                A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
                e30 forever!

                Коментар


                  #38
                  BEX---GT---TDi написа:
                  вчера как се изнервих, че не вървеше Фиату, на Цариградско, лява лента, бе карам си на 4та с 1600-1700 оборота и не върви, та не върви, аааа викам си стига толко, вкарвам 3 - 2100-2200 оборота беше и педала до долу - за нула време отиде до 4000 оборота и като гледам в задното огледало, не виждам колата зад мен...... не че ускорих толкова бързо, а просто от чернилката така май не е икономично, ама от време на време си е приятно да се усети истинската сила на турбото :D пп за чернилката преувеличавам, не беше толкова много, но си имаше, а и знам, че си е нормално
                  Още ли като сменяш скоростите на 2100 оборотите ти пада на 1300?На 1300 двигатела ти се мъчи и от там ти идва големият разход.Ако не можеш да сменяш достатъчно бързо скоростите от 2100 да ти падне на 1500,сменяй на по високи обороти от 2100 затова имаш такъв висок разход.Ако греша колегите от форума да ме поправят

                  Коментар


                    #39
                    не, колега, ти май по-рано не ме разбра, имах предвид, че сменям на по-ниска предавка, чак като оборотите паднат до това ниво - 1300, иначе не сменям бавно :D примерно съм бил на 4, ама колите се забавят и чак като ми паднат оборотите на 1300, тогава връщам на трета, ама това е супер рядко, по-често в такава ситуация направо си карам по инерция :D иначе, като гледам, май разходът си ми е нормален, за градско, зимата...
                    A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
                    e30 forever!

                    Коментар


                      #40
                      Преди 10 минути се засякохме на Горнобански с колегата НСО с Уно 1,3 ie турбо.Колицата му е малка, ама толкова бързо ускори, че в един момент помислих, че нещо се прецака по колата ми.Много бърз бръмбазък въпреки, че бях настъпил Брадвата :D Поздравления НСО :D

                      Коментар


                        #41
                        doofiat написа:
                        Преди 10 минути се засякохме на Горнобански с колегата НСО с Уно 1,3 ie турбо.Колицата му е малка, ама толкова бързо ускори, че в един момент помислих, че нещо се прецака по колата ми.Много бърз бръмбазък въпреки, че бях настъпил Брадвата :D Поздравления НСО :D
                        Ма, къде се ръгаш в джаза бе! Искаш ли да те СМАЧКАМ и с моето Пунто, но на ВЪРЗАНО!?!?!?
                        SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                        Коментар


                          #42
                          Nino написа:
                          doofiat написа:
                          Преди 10 минути се засякохме на Горнобански с колегата НСО с Уно 1,3 ie турбо.Колицата му е малка, ама толкова бързо ускори, че в един момент помислих, че нещо се прецака по колата ми.Много бърз бръмбазък въпреки, че бях настъпил Брадвата :D Поздравления НСО :D
                          Ма, къде се ръгаш в джаза бе! Искаш ли да те СМАЧКАМ и с моето Пунто, но на ВЪРЗАНО!?!?!?
                          Добре, аз на втора няма да включвам

                          Коментар


                            #43
                            doofiat написа:
                            Nino написа:
                            doofiat написа:
                            Преди 10 минути се засякохме на Горнобански с колегата НСО с Уно 1,3 ie турбо.Колицата му е малка, ама толкова бързо ускори, че в един момент помислих, че нещо се прецака по колата ми.Много бърз бръмбазък въпреки, че бях настъпил Брадвата :D Поздравления НСО :D
                            Ма, къде се ръгаш в джаза бе! Искаш ли да те СМАЧКАМ и с моето Пунто, но на ВЪРЗАНО!?!?!?
                            Добре, аз на втора няма да включвам
                            И ръчната няма да я пускаш

                            Коментар


                              #44
                              добре колеги, а ще ми се вдигне ли много разхода ако по-често и да не кажа редовно си карам над 2000оборота, че просто под тях няма живот Yellow_Flash_Colorz_PDT_38 толкова е мудна, че имам чувството, че 1.2 върви повече, за 1.4 съм сигурен пък и се чудя, много ли я карам градско от последната магистрала са минали има нема 700-800км, а пък и в града от време на врреме си го поизпържвам - до към 4000, и не би трябвало да се е запушило, един съсед, стар дизелджия ми каза, че е нормално... та чуууудя се и се мая и си мисля за бензина
                              A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
                              e30 forever!

                              Коментар


                                #45
                                Разликата в разхода градско с/без настъпване е около литър при мен. Не си правя труда да гоня разход и стига да е загряла достатъчно, я натискам яко То иначе как ще разбереш дизел-пауъра
                                _______
                                146 JTD

                                Коментар

                                Working...
                                X