Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как карате дизелите си? Колко ви горят?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Аз каквото и да правя в града ми дава 9 !!!! извън града ми е 5 точно!! Настъпвам не- настъпвам това е!!
    Jeep Grand Cherokee 3.1TDI
    Fiat Bravo GT 1,9 JTD 105к.с. 2000г.

    Коментар


      #17
      алфа 146 2.0тд 7-7.5 градско,като се кара различно,един път на юркане друг път икономично,извън града 5-5.5 като по магистарала или хубав път под 140 не падас тая нафтице за по 1.20/1.30 ми излиза по евтино от типото на газ

      Коментар


        #18
        в града зимата ми харчи средно около 8.5, въпреки че варира понякога според качеството на нафтата която сипвам от малко над 8 до 9. през лятото в града е между 6.5 и 7, отново според нафтата. става дума за София и маршрут стандартен дневен маршрут от по 8-9 км в едната посока, който се минава за около 30-40 мин извънградско зависи от задкормилното устройство при средна скорост 90, харчи към 5 при натоварена кола, ама като карам с 160 по магистралата си отиват 8 литра.колата е на 190000 км от подписа, пробвал съм нафта от всички по-големи вериги- шел съм 100% недоволен, лукоил- хубава нафта ама имам подозрение, че лъжат в количеството, омв- още ги тествам , еко- доволен съм, жалко че имат само нормална нафта. методът на замерване ми е винаги да карам от пълно до празно
        Bravo SX TD100, 1997

        Коментар


          #19
          Да Ви споделя доброто си впечатление от нафтата на Лукойл. Преди два дни реших да сипя от Лукойл нафта, тъй като бях чел добри отзиви от колегата Dodo 155, за нея. Говоря за нафта заредена от бензиностанция Лукойл, а не Лукойл-Петрол. Тази сутрин при -8 градуса нафтата не беше замръзнала, а не съм слагал добавка против замръзване.На колонката пише СуперДизел и цената му е 1,58 лв. Колата върви все едно е с ОМВ Алпин/Спринт Дизел. До момента бях луд фен на скъпата нафта на ОМВ, сега съм решил да зареждам само в Лукойл.

          Коментар


            #20
            И като стана въпрос за различните бензиностанции, да напиша нещо и аз. Приятел-стар дизелджия ми е забранил да зареждам на Shell. Съсед пък зарежда само от Shell V-Power D и е много доволен. Изкушавам се да пробвам и най-скоро ще опитам, пък и грешно да е. Petrol - бензиностанция след ремонт (до отрезвителното в Бургас), такова явно издокарване не е било. Звъних в управлението им и на следващия ден я бяха разхвърляли едни специалисти, мереха с преносими обемни броячи в едни еталонни съдове. Най-близката и удобна бензиностанция ми е, толкова чаках да я ремонтират-забравил съм я. Зареждам предимно от LUKoil и ОМV и въпреки, че работя в LUKoil и "трябва да бъда лоялен към фирмата"- цитат, вече ги подозирам в мошенничество. При едни и същи показания на нивомера в горната част от скалата (но--не съм го проверявал и не съм сигурен в точността му, може и да ме подвежда) при пълнене до гърловината количеството е различно при двете бензиностанции. В Бургас Еко-бензиностанция няма, но чета и слушам добри неща за тях, дано да е така, имаме обаче Оpet, за които има също добри отзиви.
            FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

            Коментар


              #21
              Виж това, че Лукойл лъжат в литрите съм го чувал доста, но и за ОМВ също все повече се носи слух за лъжа.За Шел мога ти кажа, че ще си хвърлиш парите на черни пушак, който ще излезе от ауспуха след зареждане оттам. Не се занимавай с глупости. Карай си с ОМВ и Лукойл да ти е мирна главата.Ви пауър Дизел е равен на Петролския дизел - гадост.

              Коментар


                #22
                И нещо встрани от темата - имаше един колега, който много спореше и върдеше, че не бил виждал нов дизелов автомобил да припушва.Преди два дни един Туран изпуши яко все едно е на 400 000 км.Нафтата ни е пълен боклук.

                Коментар


                  #23
                  doofiat написа:
                  И нещо встрани от темата - имаше един колега, който много спореше и върдеше, че не бил виждал нов дизелов автомобил да припушва.Преди два дни един Туран изпуши яко все едно е на 400 000 км.Нафтата ни е пълен боклук.
                  Няма такова нещо да не пуши въобще Дори да има филтър за твърди частици, пак ще изчади с бозата която наливаме Служебната ми кола не пуши, но видимо Вечерно време като гледам зад мен във фаровете на задните коли какво става като я сръчкам ... Пуф-Паф ... Колкото до нафтата на ЛукОйл - Аз експеримент с моята кола не бих си правил, но служебната я ползвам като опитна мишка Бях зареждал на ЛукОйл-Петрол преди 2 месеца (за последно) и когато се появиха първите студове (-1 до -3) Астра-та отказа да запали от раз. Тогава беше на 500км чисто нова почти. Врътнах и изкиха. След това подгрях пак и запали припушвайки, прекъсвайки сериозно и така първите няколко минути. От там направо на ЛукОйл и догоре с тяхната нафта. Докато се прибера в София поиздухах гориво около 20 литра. Пак си заредих на ЛукОйл и от тогава не съм имал ядове Въпреки всичко и ЛукОйл-ската нафта припушва Може да зареждате на тази бензиностанция, която се намира на бул."Шипченски проход" преди кръстовището на "ДУНЕВ" посока "Дружба" Там ползвайте колонка №3 и си зареждайте сами Никога не стискайте пистолета докрай, за да не пени нафтата Аз го задържам на 1-вата позиция и си зареждам няколко минути. Малко бавно става, но влиза малко пяна На тази бензиностанция и колонка Астра-та ми харчи винаги еднакво (4.8-5/100 извън града и 7-7.5/100 в града). Пунто-то там дава между 9.5-10/100 в града
                  http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
                  Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
                  FIAT Punto 02' 1.9 JTD
                  FIAT Punto 99' 1.7 TD

                  Коментар


                    #24
                    Dodo 155 написа:
                    Може да зареждате на тази бензиностанция, която се намира на бул."Шипченски проход" преди кръстовището на "ДУНЕВ" посока "Дружба" Там ползвайте колонка №3 и си зареждайте сами Никога не стискайте пистолета докрай, за да не пени нафтата Аз го задържам на 1-вата позиция и си зареждам няколко минути. Малко бавно става, но влиза малко пяна На тази бензиностанция и колонка Астра-та ми харчи винаги еднакво (4.8-5/100 извън града и 7-7.5/100 в града). Пунто-то там дава между 9.5-10/100 в града
                    Както би казал Иванчо: "Ебаго другарко!"Колега, ти привидно простата операция по зареждане на гориво си я докарал почти до ритуал! Лично на мен убеждението че като от пистолета "цръцка" - зареждаш повече ми се струва доста митично.Пяната се получава когато горивото излезе от пистолета, турбината която всъщност мери дебита е доста преди него и винаги в течност а не в пяна. Ако някой ме обори аргументирано нямам нищо против.
                    I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                    Коментар


                      #25
                      borchev написа:
                      в багажника при подходящи туби влизат 200литра-на пунотото....то си е голема кола тва иначе офертата е валидна само нощно време и само на повикване-седиш и чакаш обаждане през ноща-лошото е че е на 60км от софия...но аз съм там(на 15 км) събота и неделя така че при желание ако се организират няколко съфорумци може да измислим нещо-някой с бус или камионче да дойде и да се позаредите и вие-връзката е стабилна-за това съм написал че само от лук ойл зареждам
                      Освен тръпката че все едно участвам е държавен преврат, не знам какво други би ми харесало в такава партизанска постановка А също и пропуснах за какво е това запасяване? Ще се вдигат цените ли?Имам на село в гаража един от старите квадратни резервоари за нафта, излишен ми е и ако нямате къде да складирате се обадете.Мисля да беше около половин тон, ама не съм сигурен. Можем да измислим нещо Това последното е сериозно, въпреки че не е на подходящо място, признавам.
                      I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                      Коментар


                        #26
                        Тази сутрин температура на въздуха -8 градусаНафта - ЛукойлПалене - от раз Час: 8,00 чСъстояние на автомобила след запалване: - перфектно без да прекъсва.П.С. Тези експерименти ги правя, защото до Бравата е паркирано Сузуки-то и ако Брадвата не запали, яхвам Сузито :D :D :D

                        Коментар


                          #27
                          doofiat написа:
                          Да Ви споделя доброто си впечатление от нафтата на Лукойл. Преди два дни реших да сипя от Лукойл нафта, тъй като бях чел добри отзиви от колегата Dodo 155, за нея. Говоря за нафта заредена от бензиностанция Лукойл, а не Лукойл-Петрол. Тази сутрин при -8 градуса нафтата не беше замръзнала, а не съм слагал добавка против замръзване.На колонката пише СуперДизел и цената му е 1,58 лв. Колата върви все едно е с ОМВ Алпин/Спринт Дизел. До момента бях луд фен на скъпата нафта на ОМВ, сега съм решил да зареждам само в Лукойл.
                          ша са сетиш реално лук ойл за момента са си най сила....аз от години само там си набивам парите за гориво
                          FIAT PUNTO 1.7TD & MAZDA 323F & LANCIA PRISMA 1.6I.E. & OPEL ASKONA

                          Коментар


                            #28
                            за лукоил разбрахме, добри отзиви, ама какво ще споделите за еко? аз както казах съм доволен- колата определено вървеше добре с тяхната нафта, а и ми даде по-нисък разход от тази на лукоил. Също така ми направи впечатление, че в магазина цените са по-ниски от останалите бензиностанции- на добавките и тн де, да не си помислите, че си пазарувам други работи от бензиностанциите идеята ми е, че нафта от еко+добавка против замръзване=омв алпин дизел като цена, пък поне знаеш, че наиситна има добавка!!!
                            Bravo SX TD100, 1997

                            Коментар


                              #29
                              A някой да се е сетил за съдържанието на сяра в горивото Щото гледам, че доста хора хвалят предимно нафтата на лукоил. При Шел по-скъпата нафта е с по-ниско съдържание на сяра. За ОМВ не знам, но не искам да гичувам, след като ми заредиха половин резервоар чиста вода веднъж.Процентното съдържание на сяра е доста важен показател за едно гориво
                              _______
                              146 JTD

                              Коментар


                                #30
                                и аз зареждам само от Лук, но по други съображения - военна карат - 5ст надолу за литър - не е много, ама съм доволен и от нафтата съм доволен, а между другото, от другаде до сега не съм сипвал....още съм начинаещ нафто-ползвач :D , доволен съм от колата, само от разхода не много, ама за това и пуснах темата, че може би не карам правилно, нали си има тънкости....да ви попитам, стигате ли до 5 в града, на колко оборота сменяте и до колко оставате на тази предавка. примерно аз главно сменям на 2-2100 оборота на по-горна предавка и свалям предавка към 1300 оборота...ПП вижте новия Ауто билд - има тест Бензин срущу Дизел - НИЕ ПЕЧЕЛИМ :D
                                A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
                                e30 forever!

                                Коментар

                                Working...
                                X