Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как карате дизелите си? Колко ви горят?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Засечка пълно-пълно за 900+ км, не повече от 20-30 км са градско в Сф- 5,6л/100км. Либра 2,4 жтд
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    Коментар


      53 литра = 840км. смесен разход 6.3/100В това влиза лог на 6та предавка, сами си изчислете скоростта
      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

      Коментар


        Аз пък искам да питам нещо... Понеже от скоро карам дизел и кола с разходомер, и ми е интересно доколко може да му се има вяра? Колко процента е грешката, ако има изобщо данни за това... Иначе за 990км разходът по борд е 6.6л на 100...Като имам някъде около 60% извънградско...
        Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
        Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
        EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

        Коментар


          Колко може да се разчита ти ще си знаеш, като му засичаш разликата между показанията му и реалността.Може да му вярваш на 100%, а може и на 0%. За това сам трябва да си намериш реалността за твоя автомобил.
          A20DTH ЖТД ама не баш
          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

          Коментар


            Predatorsi написа:
            Аз пък искам да питам нещо... Понеже от скоро карам дизел и кола с разходомер, и ми е интересно доколко може да му се има вяра? Колко процента е грешката, ако има изобщо данни за това... Иначе за 990км разходът по борд е 6.6л на 100...Като имам някъде около 60% извънградско...
            Моя съм го хванал че лъже с максимум до 0.5л по-малко отколкото е реалния разход.
            Fiat Stilo 1.9 JTD 2003г.

            Коментар


              За 1058км съм заредил точно 70л което е 6.6л/100км.Половината километри съм ги минал аз като на последните 70км средната скорост е 143км/ч другата половина са на жената.
              Bravo 1.9d 97г

              Коментар


                tomsan написа:
                Predatorsi написа:
                Аз пък искам да питам нещо... Понеже от скоро карам дизел и кола с разходомер, и ми е интересно доколко може да му се има вяра? Колко процента е грешката, ако има изобщо данни за това... Иначе за 990км разходът по борд е 6.6л на 100...Като имам някъде около 60% извънградско...
                Моя съм го хванал че лъже с максимум до 0.5л по-малко отколкото е реалния разход.
                Не знам как точно ги засичате,но при мен чисто градско ми показва 6.3-6.5,а реално е около 9.Наи-точно е пълно пълно,но след като вчера сипаха на Сандерото 63л. нещо и там куца,за последните 70 000 е събирала м/у 48-52л.
                Lacia Lybra 2.4jtd 140++ executive
                EX.Fiat Tipo SX 1.6 IE
                EX.Fiar Ritmo 105TC

                Коментар


                  За 609.5 км съм заредил 43.18 литра нафта. Смесен разход = 7.08л/100.
                  Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                  Коментар


                    Велико Търново-София и обратно. Малко софийско градско. Не мога и не мога да я смъкна под 4.5.
                    Прикачени файлове
                    Fiat Uno 1000 Fire- Fiat Tipo 1.4- Tempra 1.4 i.e. -Bravo-1.6 16v-Мареа-1.9JTD-.Lybra 1.9JTD-Старата любав Мареа-1.9 JTD Fiat Stilo 1.9 jtd MW-powered by Emzo

                    Коментар


                      kimirai написа:
                      Велико Търново-София и обратно. Малко софийско градско. Не мога и не мога да я смъкна под 4.5.
                      Имайки предвид големината и килограмите на Мултивагона- това е идеален разход.
                      Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                      Коментар


                        Да излезе на главен и равен път, да закове 100км/ч и тогава да нулира компа. Ама то .... у Търново право и равно май няма
                        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                        Коментар


                          emzo написа:
                          Да излезе на главен и равен път, да закове 100км/ч и тогава да нулира компа. Ама то .... у Търново право и равно май няма
                          Точно. :D
                          Fiat Uno 1000 Fire- Fiat Tipo 1.4- Tempra 1.4 i.e. -Bravo-1.6 16v-Мареа-1.9JTD-.Lybra 1.9JTD-Старата любав Мареа-1.9 JTD Fiat Stilo 1.9 jtd MW-powered by Emzo

                          Коментар


                            Колеги знае ли някой като светне лампата за резерв на Стило-JTD-115 колко литра нафта остават,защото вчера на току що светнала резерва минах 150 км извънградско с ск.95-100км/ч. и още не ми беше придърпала.
                            STILO-2003-115 HP-JTD Power
                            Преди ФИАТ БРАВА TD 75-98г.

                            Коментар


                              dianko dimitrov написа:
                              Колеги знае ли някой като светне лампата за резерв на Стило-JTD-115 колко литра нафта остават,защото вчера на току що светнала резерва минах 150 км извънградско с ск.95-100км/ч. и още не ми беше придърпала.
                              Около 9л, толкова км съм правил и аз извънградско, повече не посмях.
                              Fiat Stilo 1.9 JTD 2003г.

                              Коментар


                                Благодаря,значи бордкомпа ми показва вярно.Горивото е от ROMPETROL.
                                STILO-2003-115 HP-JTD Power
                                Преди ФИАТ БРАВА TD 75-98г.

                                Коментар

                                Working...
                                X