Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Масло на далавера

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Радвам се, че съм ти създал добро настроение.
    Dacia Duster 1.6 4WD

    Коментар


      В lidl май не им върви с продажбата на маслата и ще има промоция от др седмица:
      https://www.lidl.bg/bg/Offers.htm?articleId=9322
      все пак някой пробва ли го вече, знае ли се какво е маслото вътре или никаква информация?

      ex. Fiat Punto MK2 2001год. 1,2i бензин 60ps.

      ex. Fiat Punto MK1 1995год. 1,1 бензин 55ps.

      Коментар


        Lyubcho88 написа: Преглед на мнението
        знае ли се какво е маслото вътре или никаква информация?
        Според някои немски форуми, маслото е PENNASOL SUPER PACE SAE 5W-40.

        Един даже си е карал MB C320 (W203) с W5 5W30 около 100 000км (до 320 000км) и го е продал на българин март 2017. А сега кара MB C350 4-Matic (W204) с W5 0W-40.
        Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

        Коментар


          хмм... Да взема една туба тогава, а? Гледам, че и Иво ги харесва
          1. http://www.fiatforum.bg/showthread.p...BB%D0%B0/page2
          2. http://www.fiatforum.bg/showthread.p...=1#post1309279
          3. http://www.fiatforum.bg/showthread.p...=1#post1309500

          Колко време може да седи неотворено, че тая година не ми се очертава да го сменям и ще е началото на другата сигурно? Моето е TDI роторна помпа от ония години

          ex. Fiat Punto MK2 2001год. 1,2i бензин 60ps.

          ex. Fiat Punto MK1 1995год. 1,1 бензин 55ps.

          Коментар


            Аз мисля следващата седмица да купя от това W5 5W/40 за волвото, защото цената е много изгодна. Каквото и да се крие зад марката W5, си мисля, че ще е истинско и ще отговаря на спецификациите от етикета. В което никак не съм сигурен, когато ми сипват масло от кварталните сервизи. Или пък когато оставя колата в някой от големите сервизи, в които колата не е пред погледа ми, докато сменят маслото.
            Последна редакция от snake; 18.03.2018, 13:09.
            Tonight's the night and it's going to happen again and again...

            Коментар


              Lyubcho88 написа: Преглед на мнението
              Колко време може да седи неотворено, че тая година не ми се очертава да го сменям и ще е началото на другата сигурно?
              При правилно съхранение на маслото в оригинална неотворена опаковка, то може да се употреби след 3-5г от дадата на производство.
              Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

              Коментар


                Click image for larger version

Name:	IMG_20180318_225958.jpg
Views:	1
Size:	234,6 KB
ID:	2097425

                В Лидл от четвъртък до неделя. Цената е повече от добра.
                Dacia Duster 1.6 4WD

                Коментар


                  Ми нали това съм пуснал още тука
                  http://www.fiatforum.bg/showthread.p...=1#post1356671
                  :D

                  кажи сега от горните мнения заслужава ли си?

                  ex. Fiat Punto MK2 2001год. 1,2i бензин 60ps.

                  ex. Fiat Punto MK1 1995год. 1,1 бензин 55ps.

                  Коментар


                    Ако наистина вътре е PENNASOL SUPER PACE 5W40, струва си отвсякъде. Карал съм с такова Пунтото, никакви забележки. LIDL няма да си позволят да пуснат менте или неотговарящо на хомолгациите си. Ако нямах масло в наличност, бих си купил, цената е супер. Същото е и с Куфланд маслото-също е добро и си е оригинално немско.
                    Dacia Duster 1.6 4WD

                    Коментар


                      Рано-рано, още с отваряне на магазина днес купих една туба. Не знам как е в другите магазини на Lidl, но в Пазарджик доста хора го слагаха в количките. Заедно с маслото си купих и две големи гюдерии от естествена кожа - 10 лв. бройката. Доволен съм от далаверите
                      Последна редакция от snake; 22.03.2018, 09:24.
                      Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                      Коментар


                        Ми сигурно и те четат форума :D

                        ex. Fiat Punto MK2 2001год. 1,2i бензин 60ps.

                        ex. Fiat Punto MK1 1995год. 1,1 бензин 55ps.

                        Коментар


                          [ATTACH=CONFIG]104994[/ATTACH]

                          В Лидл от четвъртък до неделя. Цената е повече от добра.
                          Маслото е добро. Врътнах 10к на един форд ТДИ с него и нямаше забележка.
                          Двигателя не го пипна.
                          тралала

                          Коментар


                            tralala написа: Преглед на мнението
                            Маслото е добро. Врътнах 10к на един форд ТДИ с него и нямаше забележка.
                            Двигателя не го пипна.
                            Няма как да знаеш дали това масло, което е в момента, е същото, с което ти си карал. W5 е търговска марка на Лидъл, под която продават и много други стоки. Мисля, че няма масло W5 - вътре има друго масло, етикирано специално за Лидъл като W5. Само те си знаят каква е точната марка масло, която се намира в тубите. И дали предишния път е било същото. Но аз нямам притеснения. В качествата на това масло съм много по-сигурен, отколко за маслата, купувани от знайни и незнайни гаражчета и малки магазини за авточасти.
                            Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                            Коментар


                              Ми някой ако има малко от PENNASOL SUPER PACE SAE 5W-40 може да направим теста със замръзването или някакъв друг какъвто кажете за да ги сравним по домашен метод или пък за изследване, ама май няма смисъл да се дават пари за такова нещо.

                              ex. Fiat Punto MK2 2001год. 1,2i бензин 60ps.

                              ex. Fiat Punto MK1 1995год. 1,1 бензин 55ps.

                              Коментар


                                Как се предполага, че под марката W5 е налято в тубата PENNASOL SUPER PACE 5W40, не че и пенасоиил ми говори нещо, може и да е добро както казвате, ама сигурни ли сте в съдържанието и от къде?

                                Коментар

                                Working...
                                X