Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Масло на далавера

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    Някой желаещ за организацията по обща поръчка? Във форума преди се поръчваше от levoil.de, отдавна ми е все тази каква марка е маслото, стига да е пълна синтетика и 5/40, така че...
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    Коментар


      #47
      Защо, колега ? Приста Ултра е хубаво масло. Само че не е никак евтино. Аз поне под 72,20лв за 4л туба не мога да го намеря, което е много сериозна цена. Ами то 5л Приста Ултра ще дойде почти колкото 10л Ravenol VSi.
      Защото повечето "разбиратели" като чуят Приста и им идва "отвътре" да се изказват отрицателно.
      Ex: Fiat Tipo 1.4 карб. с АГУ
      Fiat Marea Weekend 1.9 JTD, 2000 г.-много вярна и послушна беше
      Citroen Xsara Picasso 1.6 16V, 109 HP, 2007 с ГИ-

      Коментар


        #48
        Дай сега да обсъждаме пристата в тема, в която няма нищо общо - нито е изгодно, нито е нещо невиждано.
        Аз се включвам при евентуална поръчка на пенасол 5-40.
        The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
        Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
        Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

        Коментар


          #49
          Аз нямам нужда от PENNASOL за момента. Така че няма да правя поръчка. Ако някой иска RAVENOL VSi 5w40, да се обажда, имам повече от необходимото ми, мога да дам на някой колега в нужда.
          Dacia Duster 1.6 4WD

          Коментар


            #50
            pakumba написа: Преглед на мнението
            Някой желаещ за организацията по обща поръчка? Във форума преди се поръчваше от levoil.de, отдавна ми е все тази каква марка е маслото, стига да е пълна синтетика и 5/40, така че...
            Ако може да изчакаш до началото на септември и си избереш масло от www.ato24.de мога да го донеса до България. При поръчка над 40€ доставката до моята врата е безплатна, което означава, че и до теб ще бъде безплатна.
            Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

            Коментар


              #51
              Сега видях, че имам код за 5% отстъпка от motor-oel-guenstig, където продават PENNASOL-а. Ако някой поръчва, да се обади да му дам кода.
              Dacia Duster 1.6 4WD

              Коментар


                #52
                Аз нямам нужда от PENNASOL за момента. Така че няма да правя поръчка. Ако някой иска RAVENOL VSi 5w40, да се обажда, имам повече от необходимото ми, мога да дам на някой колега в нужда.
                За какви пари става реч?
                this

                Коментар


                  #53
                  На колкото е дошло-50,40лв, в темата ми в общия раздел пише всичко.
                  Dacia Duster 1.6 4WD

                  Коментар


                    #54
                    Ми аз съм навъртял около 2500-3000км с мотул 5в40 да го сменям ли на този етап с тоя равенол? И по добре ли ще е
                    this

                    Коментар


                      #55
                      Не мога да ти кажа, колега, ти трябва да си прецениш. Мотул си е хубаво масло, стига да е оригинално. И не е евтино, няма защо да става зян. По-добре си му изкарай ресурса, ако не си убеден, че е калпаво.

                      Аз съм в същата дилема в момента. От няколко дни ми се струва, че турбината я чувам да вие по-силно. Преди не я чувах чак така да свири. А маслото е Areca F4500, което не е лошо масло и е само на 3500км. Иначе мотора си е тих, само турбината ме притеснява.
                      Dacia Duster 1.6 4WD

                      Коментар


                        #56
                        Ами при мен маслото си е оригинал със сигурност даже имаше няква лепенка дето го удостоверяваше купих го от VWClub за 85лв някъде въпроса беше,че се чудя дали е подходящо за моя 1.7тд пунто.А що се отнася до турбото.Моето виене почна да се чува откакто смених скъсани маркучи който влизат за вакуум в ЕГР. И меката връзка към въздушния филтър която се беше скъсала .И от тогава като я засиля повече и сменя скорост се чува едно виене като на по мощните турбота който издават едно виене при смяна на скорости.Обаче и колата дърпа повече.Другото е ,че имам масло под въздушния филтър (масова практика при 1.7ТД доколкото изчетох) някой казват,че е от картерната вентилация а 1 майстор ми каза,че може и от турбото.............
                        this

                        Коментар


                          #57
                          Не мога да ти кажа, колега, ти трябва да си прецениш. Мотул си е хубаво масло, стига да е оригинално. И не е евтино, няма защо да става зян. По-добре си му изкарай ресурса, ако не си убеден, че е калпаво.

                          Аз съм в същата дилема в момента. От няколко дни ми се струва, че турбината я чувам да вие по-силно. Преди не я чувах чак така да свири. А маслото е Areca F4500, което не е лошо масло и е само на 3500км. Иначе мотора си е тих, само турбината ме притеснява.

                          В първия пост (от 2016 година е) питаш за същото масло. 5 литра за няма и за 30 лева. Далаверка, а ? Сега се чудиш защо ти вие турбината ?!? Правиш Дакове и трафове за по 200 лева, а се циганиш за маслото.....
                          Точно това е смисъла на думите "на добра цена" - боклук, ама евтин.
                          04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

                          Коментар


                            #58
                            Стига глупости с тази Арека, колеги. Маслото си е отлично. Цената му е ниска, защото уж му изтича срокът. Но няма да го пием, така че маслото си е Ок. Повечето хора в България карат зле поддържани от предишни собственици трошки (не казвам, че случаят е точно такъв) и после търсят вина в маслата.
                            Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                            Коментар


                              #59
                              vgeorgiev написа: Преглед на мнението
                              В първия пост (от 2016 година е) питаш за същото масло. 5 литра за няма и за 30 лева. Далаверка, а ? Сега се чудиш защо ти вие турбината ?!? Правиш Дакове и трафове за по 200 лева, а се циганиш за маслото.....
                              Точно това е смисъла на думите "на добра цена" - боклук, ама евтин.
                              Нямам проблем с турбината и продължавам да си карам с това масло. Оказа се много читаво. Цената изобщо не определя качеството. Същото масло в момента не е промоционално и струва много повече, ама това не го прави по-хубаво или по-лошо.

                              Боклук, ама друг път: http://www.oil-club.ru/forum/topic/2...5w-40-svezhee/
                              Последна редакция от DJPOPA; 10.08.2017, 21:02.
                              Dacia Duster 1.6 4WD

                              Коментар


                                #60
                                Абсолютно нищо му няма на маслото. Имам почти 30 000 с него, със смяна естествено. Нищо не ми се е счупило от него.
                                Цената беше ниска, защото срока му на годност беше до следващата година, което мен ме устройваше.
                                Ако пак ми падне, ще купя още.
                                Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                                Fiat Bravo'97 1,6 16v
                                Fiat Tempra'91 1,6 mono

                                Коментар

                                Working...
                                X