Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Масло на далавера

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Днеска случайно забелязах в Лидл, че маслото им марка W5 с високзитетен индекс 5W40, е намалено на 27лв за туба 5л. Не знам дали акцията е за всички Лидл-и или само нашия тука във Владиславово.
    Dacia Duster 1.6 4WD

    Коментар


      Аз карам с Ravenol VST и той си капе от щеката в студено състояние, даже ми е трудно да го измеря, защото бързо се стича. Това е признак, че маслото има висок VI (вискозитетен индекс), т.е. променя по-слабо вискозитета си при загряване, следователно е термостабилно. Това е на теория. .
      Колега, дали ще имаш пак от маслото, което взех от теб? Беше VSI, ако не се лъжа. Гледам, че в тубата има към Литър и 700мл. Т.е. в двигателя са ми наляли 3.300. Мислех, че повече събира Стилото...?! Минал съм 9000км. По принцип, знам, че се сменя на 10000, но майсторът, който го сменя, каза на 15000.. Ако може съвет, какво да правя?

      Коментар


        Смени и маслото и майстора.
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          S_BANKOV написа: Преглед на мнението
          Смени и маслото и майстора.
          Е, нали уж Ravenol VSI , ставало това масло? А майсторът - за какво да го сменям. Не, че няма да го направя де...

          Коментар


            Смени си маслото на 10хил
            км.
            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

            Коментар


              S_BANKOV написа: Преглед на мнението
              Смени си маслото на 10хил
              км.
              Добре. Така ще направя. Благодаря!

              Коментар


                stilo_new написа: Преглед на мнението
                Колега, дали ще имаш пак от маслото, което взех от теб? Беше VSI, ако не се лъжа. Гледам, че в тубата има към Литър и 700мл. Т.е. в двигателя са ми наляли 3.300. Мислех, че повече събира Стилото...?! Минал съм 9000км. По принцип, знам, че се сменя на 10000, но майсторът, който го сменя, каза на 15000.. Ако може съвет, какво да правя?
                Нямам масло за продаване, колега. Сменяй го на 10000км, а не на 15000-това иска да ти каже S_BANKOV. Иначе маслото Ravenol VSI си е пушка за парите си.
                Dacia Duster 1.6 4WD

                Коментар


                  Е, аз ще го сменя ама нямам. А искам същото да сложа. Надявах се да имаш. Имам още 1000 км. Ако поръчаш, да вземеш и за мен.

                  Коментар


                    http://www.fiatforum.bg/showthread.p...?ки-сайт
                    FIAT BRAVO 1,2 16V 2000г.

                    Коментар


                      В Метро са пуснали Mobil Super 3000 5W /30 - 4 литрова туба в промоция "Вземи 2, плати 1" за 80 лв., което прави по 10 лв / литър. Не знам доколко става за нещо това масло, но реших да споделя.

                      Коментар


                        В Метро са пуснали Mobil Super 3000 5W /30 - 4 литрова туба в промоция "Вземи 2, плати 1" за 80 лв., което прави по 10 лв / литър. Не знам доколко става за нещо това масло, но реших да споделя.
                        Като оферта е много добре. Но от Метро нямам доверие на маслата. Един колега се беше опарил много с Кастрол от Метро.
                        Dacia Duster 1.6 4WD

                        Коментар


                          Ако наистина вътре е PENNASOL SUPER PACE 5W40, струва си отвсякъде. Карал съм с такова Пунтото, никакви забележки. LIDL няма да си позволят да пуснат менте или неотговарящо на хомолгациите си. Ако нямах масло в наличност, бих си купил, цената е супер. Същото е и с Куфланд маслото-също е добро и си е оригинално немско.
                          Направих един тест (маслото е от lidl)

                          от дясно е Motul-a
                          Ето и другите спецификации

                          PENNASOL SUPER PACE 5W40 vs MOTUL 8100 X-CLEAN 5W40
                          плътност : 857kg/m³ (15°C) vs 845kg/m³ (20°C)
                          точка на възпламеняване: min. 200°C vs 234°C
                          течливост: -39°C vs -39°C
                          вискозитет при 40°C: 85.2mm²/s vs 84.7 mm²/s
                          вискозитет при 100°C: 14.3mm²/s vs 14.1 mm²/s


                          PENNASOL е много добро масло!!!

                          ex. Fiat Punto MK2 2001год. 1,2i бензин 60ps.

                          ex. Fiat Punto MK1 1995год. 1,1 бензин 55ps.

                          Коментар


                            Абсолютно даже и не аматьорски тест на тези две масла.Поне разгледай из нета как го правят аматьорите така че поне малко да мяса пълно е със клипчета.Като цяло и двете масла са абсолютно ниско качествени да предположим хидрокрекинг масла.Поне да ги беше държал 12 часа поне във камерата на хладилника за да се види що годе кое масло е по-течливо.Но като им гледам показатилите при 40°C 84.7 за едното и 85.2 сантистокса за другото без да се ровя допълнително и да чета из нета това не са особенно ефективни масла масла при ниски температури.Незнам със какво толкова ви привличат такива нискокаствени масла със слаба база.Освен цената да е причината!Pennasol!Това пък какво масло е ?!!!!!!!
                            Последна редакция от billyboy`; 01.01.2019, 15:55.
                            АlfaRomeo 146 1.4 16V TS.

                            Коментар


                              А то щото пък прословутия реванол е много стока. Отдавна не бях попадал на толкова голяма боза.
                              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                              Коментар


                                Интересно какво против имате Ravenol и Pennasol ??? Карал съм с Pennasol Super Pace, брат ми има близо 100хил.км. с Pennasol Mid SAPS, никакви оплаквания нямаме, съвсем прилично масло и то на много ниска цена. А с Ravenol карам от няколко години, в момента съм с Ravenol VST и скоро ще го сменя пак с Ravenol VST. Маслото е чудесно, не само по мое мнение, има си и лабораторни анализи, които ясно показват качествения му състав. Мой приятел караше с YACCO VX1000 на бензинова Mazda Premacy 1.8 и след като премина на Ravenol VST, вече никой не може да го убеди да се върне на YACCO. Проблемът с Ravenol-a изобщо не е качеството на маслата, а това че им вдигнаха цените, което беше логично предвид класа им. Когато се критикува нещо, добре е да се излагат конкретни аргументи, защото критика без аргументи си е чист хейт или "плюене" на чист български език. Интересно ми е кое масло с цена 6лв/л е по-добро от Pennasol Super Pace ? Аз знам такова, но въпроса е дали критикуващия знае такова. И не, не предлагайте по-скъпи масла от 30лв за туба 5л, защото от по-скъпите и баба знае кои са по-хубави. Хайде да видим кое масло е на цената на Pennasol Super Pace 6лв/л и базата му не е крекингова ? Най-евтиното от група 4, което знам и ползвам е Ravenol VST с 80% PAO в базовото масло, ама то далеч не е 6лв/л.
                                Последна редакция от DJPOPA; 01.01.2019, 20:56.
                                Dacia Duster 1.6 4WD

                                Коментар

                                Working...
                                X