Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Масло на далавера

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Моето дойде вече. Наистина е произведено във Франция. Датата на производство обяснява защо са го пуснали на такава голяма промоция . Принципно на запечатаните масла срока на годност е 5г, така че никакъв проблем, има още 2г срок. Добра сделка според мен.
    Dacia Duster 1.6 4WD

    Коментар


      #17
      Същото и при мен. Доста години живях в чужбина и там още след първата година цената се намаля масово и търговеца обявява годината с големи букви в офертата.
      The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
      Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
      Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

      Коментар


        #18
        Е, тук Emag са ни я спестили, но дори да знаех, че е произведено преди 3 г., това не ми бе спряло. Като си оставяме колите в сервизите/гаражите за смяна на масло, не знаем нито какво ни сипват, нито от коя година е, освен ако не си носим наше масло и смяната става пред нас. Миналата година в Б0Ш ме убеждаваха да ми сипят изгодно наливно масло Shell 5W 40. Било им останало много малко, едва ли не ликвидация на стоката и затова било на много добра цена. И почти се бях навил, когато едно съседче, което работи там, ме светна, че стои в склада им в бутилки от безалкохолно?! И нек’си не ми се видя толкова добра оферта :D .
        Tonight's the night and it's going to happen again and again...

        Коментар


          #19
          И моето пристигна. Emag са много точни и бързи! И да - произведено е през 2013 г. Между другото, ей така от нямане какво да правя направих едно "запитване" до братовчед ми, който от доста години живее в Бордо. Не че е някакъв капацитет по маслата, но работи нещо като пътна помощ, а има и сервиз - тип гараж, в който се занимава основно с ремонти на двигатели. Такъв му е бизнесът: купува коли с тежки проблеми най-вече по двигателя, ремонтира ги и ги продава с някаква печалба. Та го попитах за това масло. След 2 дни мълчание, през които се оказа, че е проучвал, ми отговори, че не е чувал или виждал в търговската мрежа тази марка, нито пък негови колеги са чували. Но каза, че щом е произведено във Франция, мога да му се доверя 100 % . Че законите са много строги и че всичко, което производителят дава като характеристики, трябва да отговаря. Той така случайно бил попаднал на някакво евтино масло Tech9 5W/40 (5 евро литъра), което се продавало само във верига хипермаркети, и от години работел с него без никакви оплаквания.Ами това е . Не че тази информация беше много полезна, но реших да я споделя. Ние, така да се каже, ще сме пионерите на това масло в България :D .
          Tonight's the night and it's going to happen again and again...

          Коментар


            #20
            Колега, изобщо да не ти пука колко била известна марката. Аз не бях чувал за корейските масла ZIC, докато не четох един тест на руското списание "За рулем". И точно там ZIC смазва цялата си именита конкуренция и то при най-адекватния тест, който може да съществува. Разглобяват няколко двигателя на Лада, измерват им износването, сглобяват, наливат различни масла, карат по един и същ маршрут всички коли, накрая източват маслата, анализират, разглобяват двигателите и пак измерват износването. Колкото до ARECA, по характеристики много прилича на TOTAL. Нищо чудно базовите масла да са еднакви, само пакетите с присадки да са фирмени.
            Dacia Duster 1.6 4WD

            Коментар


              #21
              Брат’чедът се оказа сериозен и намери масло на Areca в търговската мрежа в Бордо . Не точно това, което ние си купихме, но все пак. Ако забелязвате, до него се мъдри някакъв Total - за добро или за лошо почти двойно по-скъп . Всъщност от снимката не мога да разбера цената на Тотал-а за колко литра е.П.П. Цената на Тотал Кварц е 37,90 евро за 5 л. Така че наистина е почти двойно по-скъп от Areca.
              Прикачени файлове
              Tonight's the night and it's going to happen again and again...

              Коментар


                #22
                Колко да е на далавера това масло?
                Не е ли по-добре за 10лв. отгоре Мотул?
                1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

                Коментар


                  #23
                  Като цена е наистина на далавера - 28 лв. за 5 л. туба масло 5w/40, отговарящо по спецификации на всички изисквания. Аз не съм срещал подобна или дори близка цена за масло 5w40. Предстои да видим как ще се представи в реална експлоатация. Маслото от едната от двете туби, които поръчах, вече смазва двигателя на волвото. Минал съм 1000 км., дотук нямам какво да споделя - колата си върви, както и преди, а двигателят работи все така тихо и равномерно. И не го гори, но това по-скоро показва състоянието на двигателя, а не на маслото.
                  Последна редакция от snake; 23.08.2016, 11:04.
                  Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                  Коментар


                    #24
                    И аз ще сипя уйк енда първата партида от това масло. Иначе и маслото си има значение дали ще го гори, но най-вече като навърти километри. Моята не го пипа, сегашното е на 13 000. Ако започне да гори тази Арека, ще се върна един ден на сегашното
                    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                    Fiat Bravo'97 1,6 16v
                    Fiat Tempra'91 1,6 mono

                    Коментар


                      #25
                      Днес направих първата смяна с това масло. По каталог го дават на моето jtd същото F4500 5W-40 да се сменя на 20 хиляди, което е учудващо. Аз ползвам само 5W-40 и го сменям между 9 и 10 хиляди.
                      The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                      Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                      Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                      Коментар


                        #26
                        Ако някой натрупа повечко километри с това масло, нека сподели впечатления.
                        Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                        Коментар


                          #27
                          Вчера смених маслото на JTD-то, източих Ravenol VSI, налях ARECA F4500. Впечатления от RAVENOL-порядъчно черно (като за дизел), с видимо нормален вискозитет след 8000км, изминати 50/50 градско-извънградско. Първи наблюдения от ARECA F4500-двигателят работи чувствително по-тихо и някак си по-спокойно. То вярно че с всяко ново масло е така (почти !), но ще видим колко ще трае ефекта. Маслото го сменяхме в открит сервиз, на около -1 градус. Тубата си беше порядъчно студена (пренощувала в колата), никакви проблеми с течливостта, съвсем спокойно се изля в двигателя и се стече сравнително бързо, въпреки отрицателната температура. Първите впечатления от ARECA са много добри, да видим нататък как ще бъде. Все пак е френско масло, а франсетата масла знаят да правят.
                          Dacia Duster 1.6 4WD

                          Коментар


                            #28
                            Моя равенол като го източих на 8000км също беше доволно почернял, карам на газ предимно градско на къси разстояния, сега поръчах VST и пролетно време като го налея ще видя как ще е, определено и немците правят добри масла
                            punto HGT

                            Коментар


                              #29
                              Аз ARECA-та а налях с презумпцията да не карам много с това масло. Че малко инцидентно стана смяната, нямах намерение да сменям масло баш сега, ама така се случи.

                              Цялата работа тръгна от това че акумулатора падна и почна по-трудно да върти. Нормално, то все студ и аз карам тръц-пръц, 2-3км и спирам. То само подгревите го съсипаха. Рекох да го сваля и да го заредя, че очето му беше потъмняло. Обаче амортисьорчетата на предния капак на Мултипла-то умрели от скръб и после още веднъж умрели и от студ. Съответно акумулатора е наджипкан зад кутията на въздушния филтър и гайката на държача е на дълбоко. Като прибавам и факта, че с едната ръка държах капака да не ме лумне по киферицата, а с другата развивах гайката, естествено и закономерно-изтървах ключа. И той падна на кората на двигателя . Свалих акумулатора с 310 псувни в минута и веднага звъннах да си поръчам нови амортисьорчета за предния капак, докато още съм ядосан и не ме е хванал цънцърлъка за 40лв . Заредих акумулатора едни 15ч, стана бонбон, окото стана зелено, всичко ОК. Монтирах го, ама ме гложди все, че ключа долу на кората на двигателя . И си викам "Няма как, ще я закарам да смъкнат кората и да го извадят." Ама тъй и тъй ще я катерят на подемника и ще махат кората, я да сменя и маслото.

                              Та така с маслото . Обаче сагата не свършва такааааа . Отивам в сервиза и нося победоносно и двете нови амортисьорчета, за да ги сменят и тях. Сложиха ги хората, ама... нъцки. Капакът пак пада. Почна чесане по главите и псуване на майка, на баща, на леля и т.н.т. По каталог дават амортисьорите на предния капак да са със сила 200N. На новите пише 260N. И капака пада с тях. Свалих ги, занесох ги в магазина, там пак чесане по главите, майката, булята, майка й на булята... Взеха си ги обратно де. Ама ми показват и техния каталог хората, там също пише-за Мултипла от 1999г трябва да са 200N. Обадиха се на някакъв склададжия, той каза "Чакай, имам полски за Мултипла". Един ден чакане за доставка и днес-воала. Дойдоха полските . Отваряме кутиите и какво да видим, поляците написали 420N . И ги дават точно за Мултипла от 1999г. Сложих ги веднага-бонбон. Та да знаете, в каталозите не е вярно, за преден капак на Мултипла-грозилчо трябва да са 420N.

                              И тъкмо си вика "Вече може да умра усмихнат", когато установих, че капака се затваря нормално, обаче при отваряне опира в "перваза" под предното стъкло (където са дългите светлини на Мултипла-то). И даже запира на емблемата точно, че и тя е там отпред курдисана. Айде при един приятел в друг сервиз. Пак чесане по главите, вербални сексуални действия с роднини от женски пол, гледане тъпо...докато установим, че единия болт от тези, които държат капака за пантите, е превъртял. И съответно като се натисне капака да се затваря, болта не държи и капака ходи по целия регулировъчен отвор. Сменихме болта и вече всичко е наред. Засега ! Чувствам се победител .
                              Dacia Duster 1.6 4WD

                              Коментар


                                #30
                                Ама е по-интересно, защо налях ARECA на Мултипла-то, след като имах предвидена една туба RAVENOL VSI за тая цел . Като правих поръчката за Равенола, съответно звъннах на братята ми да ги питам, аджеба, не искат ли и те. Можеше и да не им звъня, защото те никога не искат, докато не им потрябва. Та оставих си аз Равенолчето и си потривам ръце, осигурил съм се за смяната на маслото. Обаче, в един слънчев ден, ми звънна телефона. Малкият ми брат ми се обажда да ми иска хубаво масло. С целия си акъл, закарал Аудито да му сменят маслото в някакъв сервиз и ония му набутали HAVOLINE някакъв, със 100 клетви, че е масло за совалките на НАСА и е супер дупер хипер мега добро. Обаче Аудито не е Фиат, то капризно животно, особено тоя двигател 1,8 турбо бензин. Оказало се, че още след няма 2000км от смяната, като кара по магистралата братото и двигателя почва да трака странно. Отишъл в друг сервиз, дето наистина разбират от ВАГ и там му казали, че маслото не става. Тоя двигател загрявал доста, а Хаволина на горещо държи стабилен вискозитет, точно както умрял държи китка. И бат' Иво се наложи да се раздели с Равенол-а в името на здравето на ВАГ двигателя. Изводът от цялата история-не вземайте HAVOLINE. Защото с Равенол-а няма грижи, Аудито пее и хвърчи като изтребител.
                                Dacia Duster 1.6 4WD

                                Коментар

                                Working...
                                X