Страница 3 от 17 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна
Резултати 21 до 30 от 164

Тема: Масло на далавера

Фиат идол Аватарът на snake
    Регистр. на
    21.10.2005
    Брат’чедът се оказа сериозен и намери масло на Areca в търговската мрежа в Бордо . Не точно това, което ние си купихме, но все пак. Ако забелязвате, до него се мъдри някакъв Total - за добро или за лошо почти двойно по-скъп . Всъщност от снимката не мога да разбера цената на Тотал-а за колко литра е.П.П. Цената на Тотал Кварц е 37,90 евро за 5 л. Така че наистина е почти двойно по-скъп от Areca.
    Прикачени изображения Прикачени изображения Кликнете върху картинката за по-голям размер. 

Име:	arecaf4000_102.jpg
Преглеждания:	204
Размер:	44,1 KB
ID:	100675  
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

Фиат фанатик Аватарът на Tempras
    Регистр. на
    12.07.2009
    Колко да е на далавера това масло?
    Не е ли по-добре за 10лв. отгоре Мотул?
    1990 TEMPRA SX 1.4 Weber GPL

Регистр. на
    21.10.2005
    Като цена е наистина на далавера - 28 лв. за 5 л. туба масло 5w/40, отговарящо по спецификации на всички изисквания. Аз не съм срещал подобна или дори близка цена за масло 5w40. Предстои да видим как ще се представи в реална експлоатация. Маслото от едната от двете туби, които поръчах, вече смазва двигателя на волвото. Минал съм 1000 км., дотук нямам какво да споделя - колата си върви, както и преди, а двигателят работи все така тихо и равномерно. И не го гори, но това по-скоро показва състоянието на двигателя, а не на маслото.
    Последна промяна от snake : 23.08.2016 в 10:04

Фиат идол
    Регистр. на
    03.06.2005
    И аз ще сипя уйк енда първата партида от това масло. Иначе и маслото си има значение дали ще го гори, но най-вече като навърти километри. Моята не го пипа, сегашното е на 13 000. Ако започне да гори тази Арека, ще се върна един ден на сегашното
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

Фиат идол Аватарът на wwalker
    Регистр. на
    30.05.2008
    Днес направих първата смяна с това масло. По каталог го дават на моето jtd същото F4500 5W-40 да се сменя на 20 хиляди, което е учудващо. Аз ползвам само 5W-40 и го сменям между 9 и 10 хиляди.
    The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
    Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
    Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

Регистр. на
    21.10.2005
    Ако някой натрупа повечко километри с това масло, нека сподели впечатления.

Фиат фанатик Аватарът на DJPOPA
    Регистр. на
    19.11.2011
    Вчера смених маслото на JTD-то, източих Ravenol VSI, налях ARECA F4500. Впечатления от RAVENOL-порядъчно черно (като за дизел), с видимо нормален вискозитет след 8000км, изминати 50/50 градско-извънградско. Първи наблюдения от ARECA F4500-двигателят работи чувствително по-тихо и някак си по-спокойно. То вярно че с всяко ново масло е така (почти !), но ще видим колко ще трае ефекта. Маслото го сменяхме в открит сервиз, на около -1 градус. Тубата си беше порядъчно студена (пренощувала в колата), никакви проблеми с течливостта, съвсем спокойно се изля в двигателя и се стече сравнително бързо, въпреки отрицателната температура. Първите впечатления от ARECA са много добри, да видим нататък как ще бъде. Все пак е френско масло, а франсетата масла знаят да правят.

Фиат идол Аватарът на didich
    Регистр. на
    25.06.2008
    Моя равенол като го източих на 8000км също беше доволно почернял, карам на газ предимно градско на къси разстояния, сега поръчах VST и пролетно време като го налея ще видя как ще е, определено и немците правят добри масла
    punto HGT

Регистр. на
    19.11.2011
    Аз ARECA-та а налях с презумпцията да не карам много с това масло. Че малко инцидентно стана смяната, нямах намерение да сменям масло баш сега, ама така се случи.

Цялата работа тръгна от това че акумулатора падна и почна по-трудно да върти. Нормално, то все студ и аз карам тръц-пръц, 2-3км и спирам. То само подгревите го съсипаха. Рекох да го сваля и да го заредя, че очето му беше потъмняло. Обаче амортисьорчетата на предния капак на Мултипла-то умрели от скръб и после още веднъж умрели и от студ. Съответно акумулатора е наджипкан зад кутията на въздушния филтър и гайката на държача е на дълбоко. Като прибавам и факта, че с едната ръка държах капака да не ме лумне по киферицата, а с другата развивах гайката, естествено и закономерно-изтървах ключа. И той падна на кората на двигателя . Свалих акумулатора с 310 псувни в минута и веднага звъннах да си поръчам нови амортисьорчета за предния капак, докато още съм ядосан и не ме е хванал цънцърлъка за 40лв . Заредих акумулатора едни 15ч, стана бонбон, окото стана зелено, всичко ОК. Монтирах го, ама ме гложди все, че ключа долу на кората на двигателя . И си викам "Няма как, ще я закарам да смъкнат кората и да го извадят." Ама тъй и тъй ще я катерят на подемника и ще махат кората, я да сменя и маслото.

Та така с маслото . Обаче сагата не свършва такааааа . Отивам в сервиза и нося победоносно и двете нови амортисьорчета, за да ги сменят и тях. Сложиха ги хората, ама... нъцки. Капакът пак пада. Почна чесане по главите и псуване на майка, на баща, на леля и т.н.т. По каталог дават амортисьорите на предния капак да са със сила 200N. На новите пише 260N. И капака пада с тях. Свалих ги, занесох ги в магазина, там пак чесане по главите, майката, булята, майка й на булята... Взеха си ги обратно де. Ама ми показват и техния каталог хората, там също пише-за Мултипла от 1999г трябва да са 200N. Обадиха се на някакъв склададжия, той каза "Чакай, имам полски за Мултипла". Един ден чакане за доставка и днес-воала. Дойдоха полските . Отваряме кутиите и какво да видим, поляците написали 420N . И ги дават точно за Мултипла от 1999г. Сложих ги веднага-бонбон. Та да знаете, в каталозите не е вярно, за преден капак на Мултипла-грозилчо трябва да са 420N.

И тъкмо си вика "Вече може да умра усмихнат", когато установих, че капака се затваря нормално, обаче при отваряне опира в "перваза" под предното стъкло (където са дългите светлини на Мултипла-то). И даже запира на емблемата точно, че и тя е там отпред курдисана. Айде при един приятел в друг сервиз. Пак чесане по главите, вербални сексуални действия с роднини от женски пол, гледане тъпо...докато установим, че единия болт от тези, които държат капака за пантите, е превъртял. И съответно като се натисне капака да се затваря, болта не държи и капака ходи по целия регулировъчен отвор. Сменихме болта и вече всичко е наред. Засега ! Чувствам се победител .

Регистр. на
    19.11.2011
    Ама е по-интересно, защо налях ARECA на Мултипла-то, след като имах предвидена една туба RAVENOL VSI за тая цел . Като правих поръчката за Равенола, съответно звъннах на братята ми да ги питам, аджеба, не искат ли и те. Можеше и да не им звъня, защото те никога не искат, докато не им потрябва. Та оставих си аз Равенолчето и си потривам ръце, осигурил съм се за смяната на маслото. Обаче, в един слънчев ден, ми звънна телефона. Малкият ми брат ми се обажда да ми иска хубаво масло. С целия си акъл, закарал Аудито да му сменят маслото в някакъв сервиз и ония му набутали HAVOLINE някакъв, със 100 клетви, че е масло за совалките на НАСА и е супер дупер хипер мега добро. Обаче Аудито не е Фиат, то капризно животно, особено тоя двигател 1,8 турбо бензин. Оказало се, че още след няма 2000км от смяната, като кара по магистралата братото и двигателя почва да трака странно. Отишъл в друг сервиз, дето наистина разбират от ВАГ и там му казали, че маслото не става. Тоя двигател загрявал доста, а Хаволина на горещо държи стабилен вискозитет, точно както умрял държи китка. И бат' Иво се наложи да се раздели с Равенол-а в името на здравето на ВАГ двигателя. Изводът от цялата история-не вземайте HAVOLINE. Защото с Равенол-а няма грижи, Аудито пее и хвърчи като изтребител.

Страница 3 от 17 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна

Тема: Масло на далавера

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •