Страница 2 от 16 ПърваПърва 123412 ... ПоследнаПоследна
Резултати 11 до 20 от 160

Тема: Масло на далавера

Аз си поръчах 2 туби за 2 смени за волвото. За тази цена какво да го мисля... Не знам за колко км. се препоръчва - синтетиките уж ги дават до 15 000 км., но аз ще карам не повече от 10-12 000 км. с него, така че колкото и да е световно-неизвестно това масло, не би трябвало да има проблеми.
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

Фиат фанатик Аватарът на DJPOPA
    Регистр. на
    19.11.2011
    И аз поръчах 2 туби. Обадиха ми се за потвърждение днес. Пращат с икономичната тарифа на Спиди, т.е. ще пристигне в четвъртък. Мисля да го ползвам за Пунтото 1.1 бензин. Комън рейл-ът ще си го карам с Ravenol VSI, че много се харесват нещо и не искам да ги разделям.

Фиат фанатик Аватарът на flippy89
    Регистр. на
    04.06.2012
    Вземи за 2 смени и ако не ти хареса, го пусни за продажба и готово. Мернах и 10-40 на 24лв бутилката, за него ще дадете ли мнение S3000?
    Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
    Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
    Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

Фиат идол
    Регистр. на
    03.06.2005
    И аз си заръчах за 2 смени, сега чакам да пуснат и на хубави филтри такава промоция...
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

Фиат фанатик Аватарът на flippy89
    Регистр. на
    04.06.2012
    Аз си взех само 1 тубичка 10-40, но се двоумя дали да я слагам във Фичо или да я запазя за другата кола?.
    Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
    Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
    Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

Регистр. на
    19.11.2011
    Моето дойде вече. Наистина е произведено във Франция. Датата на производство обяснява защо са го пуснали на такава голяма промоция . Принципно на запечатаните масла срока на годност е 5г, така че никакъв проблем, има още 2г срок. Добра сделка според мен.

Фиат идол Аватарът на wwalker
    Регистр. на
    30.05.2008
    Същото и при мен. Доста години живях в чужбина и там още след първата година цената се намаля масово и търговеца обявява годината с големи букви в офертата.
    The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
    Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
    Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

Е, тук Emag са ни я спестили, но дори да знаех, че е произведено преди 3 г., това не ми бе спряло. Като си оставяме колите в сервизите/гаражите за смяна на масло, не знаем нито какво ни сипват, нито от коя година е, освен ако не си носим наше масло и смяната става пред нас. Миналата година в Б0Ш ме убеждаваха да ми сипят изгодно наливно масло Shell 5W 40. Било им останало много малко, едва ли не ликвидация на стоката и затова било на много добра цена. И почти се бях навил, когато едно съседче, което работи там, ме светна, че стои в склада им в бутилки от безалкохолно?! И нек’си не ми се видя толкова добра оферта :D .

И моето пристигна. Emag са много точни и бързи! И да - произведено е през 2013 г. Между другото, ей така от нямане какво да правя направих едно "запитване" до братовчед ми, който от доста години живее в Бордо. Не че е някакъв капацитет по маслата, но работи нещо като пътна помощ, а има и сервиз - тип гараж, в който се занимава основно с ремонти на двигатели. Такъв му е бизнесът: купува коли с тежки проблеми най-вече по двигателя, ремонтира ги и ги продава с някаква печалба. Та го попитах за това масло. След 2 дни мълчание, през които се оказа, че е проучвал, ми отговори, че не е чувал или виждал в търговската мрежа тази марка, нито пък негови колеги са чували. Но каза, че щом е произведено във Франция, мога да му се доверя 100 % . Че законите са много строги и че всичко, което производителят дава като характеристики, трябва да отговаря. Той така случайно бил попаднал на някакво евтино масло Tech9 5W/40 (5 евро литъра), което се продавало само във верига хипермаркети, и от години работел с него без никакви оплаквания.Ами това е . Не че тази информация беше много полезна, но реших да я споделя. Ние, така да се каже, ще сме пионерите на това масло в България :D .

Регистр. на
    19.11.2011
    Колега, изобщо да не ти пука колко била известна марката. Аз не бях чувал за корейските масла ZIC, докато не четох един тест на руското списание "За рулем". И точно там ZIC смазва цялата си именита конкуренция и то при най-адекватния тест, който може да съществува. Разглобяват няколко двигателя на Лада, измерват им износването, сглобяват, наливат различни масла, карат по един и същ маршрут всички коли, накрая източват маслата, анализират, разглобяват двигателите и пак измерват износването. Колкото до ARECA, по характеристики много прилича на TOTAL. Нищо чудно базовите масла да са еднакви, само пакетите с присадки да са фирмени.

Страница 2 от 16 ПърваПърва 123412 ... ПоследнаПоследна

Тема: Масло на далавера

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •