Страница 14 от 15 ПърваПърва ... 412131415 ПоследнаПоследна
Резултати 131 до 140 от 144

Тема: Масло на далавера

Фиат идол Аватарът на spark
    Регистр. на
    30.10.2005
    Мотора е на "намсиколко" хиляди километра, то и сега похарчва към литър на смяна без да пуши, от главата надолу не е ремонтиран.. та с 5W ми се струва, че ще текне съвсем... То кола няма насреща, че да и купувам пълна синтетика. Катализатор имаше преди 10-12 години последно
    Все пак мерси за препоръките.
    Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

Фиат фанатик Аватарът на DJPOPA
    Регистр. на
    19.11.2011
    За мен като инженер, този цитат от форума на Субару е несериозен. Какви миещи свойства има бензина ? Ако си мием ръцете с него-да. Ама в цилиндъра какво мие ? Изобщо никакви миещи свойства не са разликата с газта. Разликите са, че бензина съдържа присадка, която смазва клапаните, а газта-не. Навремето това беше оловен тетраетил, но с навлизането на безоловния бензин, веществото беше заместено с други присадки. Газта има по-високо октаново число, което значи че има по-добра устойвост на детонационно запалване. Навремето връщахме делкото с 3-5 градуса предварение, че да се запалва по-рано сместа, иначе изпускателните клапани прегаряха и се кривяха, защото се отваряха още докато сместа активно гореше в цилиндъра. Сега това се прави софтуерно или с допълнителни устройства на датчика на коляновия вал. Колкото до нагара, full SAPS масло ще направи по-малко нагар от mid SAPS или low SAPS, по простата причина, че съдържа много повече от миещата присадка калциев сулфонат и има много по-високо алкално число. Full SAPS маслата смазват и мият по-добре мотора при всички положения. Това е простата истина.
    Fiat Multipla 105JTD

Цитат DJPOPA написа: Преглед на мнението
    Прикачен файл 104994

В Лидл от четвъртък до неделя. Цената е повече от добра.
    Вчера сменях маслото на волвото и сипах маслото от Лидъл. Нищо не мога да кажа засега освен това, че видимо е много "рядко", много течно. Така капе от щеката като я вдигна..., не ми се е случвало с друго масло досега.
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

Регистр. на
    19.11.2011
    Аз карам с Ravenol VST и той си капе от щеката в студено състояние, даже ми е трудно да го измеря, защото бързо се стича. Това е признак, че маслото има висок VI (вискозитетен индекс), т.е. променя по-слабо вискозитета си при загряване, следователно е термостабилно. Това е на теория. На практика, масло може да е рядко в охладено състояние и ако е боклук. Така става обикновено с некачествените масла следмаксимум 5000км. Ама те започват да губят и работен вискозитет и тогава става... Мисля че за маслото от Лидл става въпрос за първото, което казах, все пак е прясно масло.
    Fiat Multipla 105JTD

Фиат фанатик Аватарът на Tempras
    Регистр. на
    12.07.2009
    При недобре разпръскващи дюзи, преди години, отворих двигателя и буталата бяха измити точно от края, в който е дюзата, перфектно.
    В останалото пространство, бяха покрити с доста дебел черен нагар. Според мен това е доказателство, че бензинът има миещи свойства.

Регистр. на
    19.11.2011
    Днеска случайно забелязах в Лидл, че маслото им марка W5 с високзитетен индекс 5W40, е намалено на 27лв за туба 5л. Не знам дали акцията е за всички Лидл-и или само нашия тука във Владиславово.
    Fiat Multipla 105JTD

Фиат фанатик
    Регистр. на
    25.04.2015
    Цитат DJPOPA написа: Преглед на мнението
    Аз карам с Ravenol VST и той си капе от щеката в студено състояние, даже ми е трудно да го измеря, защото бързо се стича. Това е признак, че маслото има висок VI (вискозитетен индекс), т.е. променя по-слабо вискозитета си при загряване, следователно е термостабилно. Това е на теория. .
    Колега, дали ще имаш пак от маслото, което взех от теб? Беше VSI, ако не се лъжа. Гледам, че в тубата има към Литър и 700мл. Т.е. в двигателя са ми наляли 3.300. Мислех, че повече събира Стилото...?! Минал съм 9000км. По принцип, знам, че се сменя на 10000, но майсторът, който го сменя, каза на 15000.. Ако може съвет, какво да правя?

Фиат идол Аватарът на S_BANKOV
    Регистр. на
    29.05.2011
    Смени и маслото и майстора.
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

Фиат фанатик
    Регистр. на
    25.04.2015
    Цитат S_BANKOV написа: Преглед на мнението
    Смени и маслото и майстора.
    Е, нали уж Ravenol VSI , ставало това масло? А майсторът - за какво да го сменям. Не, че няма да го направя де...

Фиат идол Аватарът на S_BANKOV
    Регистр. на
    29.05.2011
    Смени си маслото на 10хил
    км.
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

Страница 14 от 15 ПърваПърва ... 412131415 ПоследнаПоследна

Тема: Масло на далавера

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •