Страница 14 от 14 ПърваПърва ... 4121314
Резултати 131 до 135 от 135

Тема: Масло на далавера

Фиат идол Аватарът на spark
    Регистр. на
    30.10.2005
    Мотора е на "намсиколко" хиляди километра, то и сега похарчва към литър на смяна без да пуши, от главата надолу не е ремонтиран.. та с 5W ми се струва, че ще текне съвсем... То кола няма насреща, че да и купувам пълна синтетика. Катализатор имаше преди 10-12 години последно
    Все пак мерси за препоръките.
    Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

Фиат фанатик Аватарът на DJPOPA
    Регистр. на
    19.11.2011
    За мен като инженер, този цитат от форума на Субару е несериозен. Какви миещи свойства има бензина ? Ако си мием ръцете с него-да. Ама в цилиндъра какво мие ? Изобщо никакви миещи свойства не са разликата с газта. Разликите са, че бензина съдържа присадка, която смазва клапаните, а газта-не. Навремето това беше оловен тетраетил, но с навлизането на безоловния бензин, веществото беше заместено с други присадки. Газта има по-високо октаново число, което значи че има по-добра устойвост на детонационно запалване. Навремето връщахме делкото с 3-5 градуса предварение, че да се запалва по-рано сместа, иначе изпускателните клапани прегаряха и се кривяха, защото се отваряха още докато сместа активно гореше в цилиндъра. Сега това се прави софтуерно или с допълнителни устройства на датчика на коляновия вал. Колкото до нагара, full SAPS масло ще направи по-малко нагар от mid SAPS или low SAPS, по простата причина, че съдържа много повече от миещата присадка калциев сулфонат и има много по-високо алкално число. Full SAPS маслата смазват и мият по-добре мотора при всички положения. Това е простата истина.
    Fiat Multipla 105JTD

Цитат DJPOPA написа: Преглед на мнението
    Прикачен файл 104994

В Лидл от четвъртък до неделя. Цената е повече от добра.
    Вчера сменях маслото на волвото и сипах маслото от Лидъл. Нищо не мога да кажа засега освен това, че видимо е много "рядко", много течно. Така капе от щеката като я вдигна..., не ми се е случвало с друго масло досега.
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

Фиат фанатик Аватарът на DJPOPA
    Регистр. на
    19.11.2011
    Аз карам с Ravenol VST и той си капе от щеката в студено състояние, даже ми е трудно да го измеря, защото бързо се стича. Това е признак, че маслото има висок VI (вискозитетен индекс), т.е. променя по-слабо вискозитета си при загряване, следователно е термостабилно. Това е на теория. На практика, масло може да е рядко в охладено състояние и ако е боклук. Така става обикновено с некачествените масла следмаксимум 5000км. Ама те започват да губят и работен вискозитет и тогава става... Мисля че за маслото от Лидл става въпрос за първото, което казах, все пак е прясно масло.
    Fiat Multipla 105JTD

Фиат фанатик Аватарът на Tempras
    Регистр. на
    12.07.2009
    При недобре разпръскващи дюзи, преди години, отворих двигателя и буталата бяха измити точно от края, в който е дюзата, перфектно.
    В останалото пространство, бяха покрити с доста дебел черен нагар. Според мен това е доказателство, че бензинът има миещи свойства.

Страница 14 от 14 ПърваПърва ... 4121314

Тема: Масло на далавера

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •