Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

компресора включва, фреон на max(620 г), студ ЙОК

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Valentin_V написа:
    Обикновено това дето запушва цедките е като катран и трудно се маха трябва и механично с четка да се измие.
    Колега, дори и теоретично не можеш да стигнеш с четка до цедката, освен ако не срежеш тръбата. Кореселина я прави като нова.@ТРВ-Терморегулиращ вентил, чиято основна цел е да втечнява фреона и да поддържа необходимата температура на изпарение, като в случая трябва да е плюсова.
    207 тиква автомат
    новокромаджия 2.4 печка

    Коментар


      #17
      Къде стой това трв че при мен прави мизерия и не знам от кво. Качва налягането на 20 бара и компресора изключва.
      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

      Коментар


        #18
        S_BANKOV написа: Преглед на мнението
        Къде стой това трв че при мен прави мизерия и не знам от кво. Качва налягането на 20 бара и компресора изключва.
        До колкото теоретично се запознах, то е монтирано на изпарителя (вътрешния климатичен радиатор). При нас с Фичките достъпа до него е след пълно разглобяване на таблото и средната конзола. Първо се сваля радиатора на парното и след това се стига до изпарителя.
        Ex: Fiat Tipo 1.4 карб. с АГУ
        Fiat Marea Weekend 1.9 JTD, 2000 г.-много вярна и послушна беше
        Citroen Xsara Picasso 1.6 16V, 109 HP, 2007 с ГИ-

        Коментар


          #19
          S_BANKOV написа: Преглед на мнението
          Къде стой това трв че при мен прави мизерия и не знам от кво. Качва налягането на 20 бара и компресора изключва.
          Слави а какво е ниското налягане когато високото е било 20 бара,може и дехидратора да ти е частично запушен ,защото високото налягане се мери преди него.
          Последна редакция от arsenal88; 24.08.2016, 13:23.

          Коментар


            #20
            3бара но може проблема да идва и от охлаждането на фреона защото на 17бара включва направо втора степен а първа я няма никаква. А от пренадуването изхвърля фреона
            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

            Коментар


              #21
              а като включи 2 ва степен нещата оправят ли се?

              Коментар


                #22
                Ми не съвсем. Само при силна въздушна струя
                Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                Коментар


                  #23
                  S_BANKOV написа: Преглед на мнението
                  3бара но може проблема да идва и от охлаждането на фреона защото на 17бара включва направо втора степен а първа я няма никаква. А от пренадуването изхвърля фреона
                  Три бара на ниското е прекалено много. Да не си го презаредил?
                  207 тиква автомат
                  новокромаджия 2.4 печка

                  Коментар

                  Working...
                  X