Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какви гуми за джанти 17-ки за стило

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Какви гуми за джанти 17-ки за стило

    Имам Стило мултивагон и е доста некомфортен начинът по-който се накланя в завоите. Има теми, че със 17-ки става по-стабилна, но наистина ли е така и какви гуми могат да се сложат. По каталог са 215/45/17, но по-масов размер и с 30-ина лева по евтини на гума са 225/45/17. Та към хората които карат със 17-ки, с какви карат, доволни ли са, опират ли им някъде и ако има някой наблюдения с колко се вдига разхода спрямо 205/55/16 с каквито съм в момента. С тях градското в София ми е 8 например. Искам да си напрява една сметка, колко ще ми излезе това удоволствие преди да се хвърля в дълбокото.
    Fiat Punto 1.9 JTD 2000 - ex
    Fiat Stilo 1.9 JTD 115 - now

    #2
    Това, че колата ти се накланя в завой, по скоро има отношение към окачването /амортесьори и пружни/, отколкото до джантите и гумите, ако амортесорите са ти изпуснали и 19-ки да сложиш тя пак ще се накланя в завой.
    punto HGT

    Коментар


      #3
      Колата наистина е лигава с 15-ки,ако е с оригиналнито окачване. Центъра на тежеста на комбито е изнесен доста нависоко. Със 17-ки нещата са по-добре за сметка на возията. Аз карах с 225/45/17 и с по-малко ЕТ на джантата.
      AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
      HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
      Kawasaki ER-6n'2012

      Коментар


        #4
        didich написа:
        Това, че колата ти се накланя в завой, по скоро има отношение към окачването /амортесьори и пружни/, отколкото до джантите и гумите, ако амортесорите са ти изпуснали и 19-ки да сложиш тя пак ще се накланя в завой.
        Гледал съм амортисьорите, нямат омасляване. Също така съм разклащал предницата и от двете страни и след като я пусна на второто полюляване заспива. В една тема имаше, че човекът си беше сменил пружините, защото му се стрували много меки, но и новите били същите. Вече не знам разни там биалетки, тампони в какво състояние са и до колко могат да оказват влияние.
        Fiat Punto 1.9 JTD 2000 - ex
        Fiat Stilo 1.9 JTD 115 - now

        Коментар


          #5
          След като по окачването всичко е ОК, слагаш 17-ките и тестваш.
          punto HGT

          Коментар


            #6
            аз карам 215/45/17 през лятото и с 195/65/15 през зимата и определено имаше разлика преди 2 години, когато амортисьорите и пружините ми бяха нови. сега или свикнах, или пружините и амортисьорите са омекнали, въпреки че няма омасляване. колата и сега е по-стабилна със 17-ките, но като че ли по-малко. разлика в разхода не съм забелязал, но и не съм засичал. все пак зимата двигателя повече работи на място, а летните гуми ги помпам на 2,5 атм. повечко друса, но нищо по окачването не съм сменял заради това.
            FIAT STILO 1.6 16V 3 врати

            Коментар


              #7
              lumitimi написа:
              аз карам 215/45/17 през лятото и с 195/65/15 през зимата и определено имаше разлика преди 2 години, когато амортисьорите и пружините ми бяха нови. сега или свикнах, или пружините и амортисьорите са омекнали.
              Какви марки са ти амортисьорите и пружините?
              Fiat Punto 1.9 JTD 2000 - ex
              Fiat Stilo 1.9 JTD 115 - now

              Коментар

              Working...
              X