Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Вентилатора на климатика не включва-Фиат браво 1.9 jtd

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Вентилатора на климатика не включва-Фиат браво 1.9 jtd

    Здравейте Колеги,имам следния проблем,вентилатора който е за климатика не включва при работещ климатик./малко история/закарах колата тестваха системата напълниха фреон,пуснахме климатика,човека замери налягането/барове/,и когато вдигна налягането че и отгоре той каза че сега трябва да включи вентилатора за да тръгне студеното,но уви не включи.тои се направи на вентилатор с една параструйка отпред и тръгна студа.Мнения от какво е и най вече къде да ида да го видят,читав майстор

    #2
    Електричар ти трябва. Сигурно ти е изгорял реостата на 2-ра степен на вентилатора.
    Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

    Коментар


      #3
      но предполагам преди да ида на електричар,трябва да ми е пълна системата с фреон.

      Коментар


        #4
        Вадиш кабела от датчика на термостата и вентилатора тръгва директно на втора степен.Нали по-горе писа, че си напълнил с фреон климатика.
        Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

        Коментар


          #5
          ами напълних го за проба и като установихме че не работи вентилатора го върнахме в бутилката./не че няма да го напълня пак/.термостата между другото не ми работи коректно почти не дига градуси,само в наи големите жеги ако това е от значение

          Коментар


            #6
            ЕКУ-то включва втората степен,защото няма инфо за температурата- без значение дали термостата е изправен.
            Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

            Коментар


              #7
              А защо сте изтеглили фреона, можеше както си е зареден само да отидеш да ти оправят перките. Ти дори да пуснеш климатика като не работят перките ,ще вдигне налягане и пресостата ще изключи компресора. Пробвайте дали самите перки работят с директно подадено захранване от акумулатор, ако те работят се търси причината, реле,управление ,бушон и т.н.
              Фиат Крома 1.9 16v+
              Фиат Браво 1.6 16v
              Фиат Мареа 1.6 16v

              Коментар


                #8
                изтеглих фреона защото онзи майстор взе да казва едни цифри за вентилатор,незнам си какво и аз затова викам за какво да давам пари за газ.мисля че закачва нещо на акомулатора за да види дали ще тръгне,не тръгва

                Коментар


                  #9
                  jbiznesa написа: Преглед на мнението
                  Здравейте Колеги,имам следния проблем,вентилатора който е за климатика не включва при работещ климатик./малко история/закарах колата тестваха системата напълниха фреон,пуснахме климатика,човека замери налягането/барове/,и когато вдигна налягането че и отгоре той каза че сега трябва да включи вентилатора за да тръгне студеното,но уви не включи.тои се направи на вентилатор с една параструйка отпред и тръгна студа.Мнения от какво е и най вече къде да ида да го видят,читав майстор

                  Подобен проблем и при мен,само че при мен светна на таблото червената иконка (за мотора).След диагностика остановихме че вентилатора на климатика не работи.Като се пробвам да го въртя с ръка,едвам се върти,все едно е клеясал.Казаха ми че тва означавало,че мотора на перката е заминал,а за да го сменя трябва да сваля и 2-те перки със целия корпус,не можело само 1-та (понеже имам 2 перки,едната само за Климатика) Колата е Fiat Punto 1.9 JTD 85кс.

                  Коментар

                  Working...
                  X