Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

само изгасване в движение

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    само изгасване в движение

    Здравейте колегиДавам Директно към проблема миналата седмица в събота докато си пътувах извънградско по магистрала около 100км. колата ми изгасна 2пъти като ми светне червената лампичка инжекция(ЧЕК) и гасне и като спра и паля отново все едно нищо не е станало но след като слязох от магистралата около 80км. неми е изгъсвала.В понеделник на диагностиката излиза като грешка че имала завишено налягане (майстора каза че е регулатор на помпата за високото налягане) та поръчах нова сложихме я и пак същото като я покарам известно време и позагрее започва да гасне моля помагайте Колата е Фиат пунто 1.9ЖТД 80коня

    #2
    Re: само изгасване в движение

    n3d1n написа:
    Здравейте колегиДавам Директно към проблема миналата седмица в събота докато си пътувах извънградско по магистрала около 100км. колата ми изгасна 2пъти като ми светне червената лампичка инжекция(ЧЕК) и гасне и като спра и паля отново все едно нищо не е станало но след като слязох от магистралата около 80км. неми е изгъсвала.В понеделник на диагностиката излиза като грешка че имала завишено налягане (майстора каза че е регулатор на помпата за високото налягане) та поръчах нова сложихме я и пак същото като я покарам известно време и позагрее започва да гасне моля помагайте Колата е Фиат пунто 1.9ЖТД 80коня
    Датчик колянов вал, ако пали след като е изстинала.

    Коментар


      #3
      колата пали и студена и топла това че гасне в движение когато позагрее и при по рязко подаване на газ

      Коментар


        #4
        Като изгасне показва ли оборотите-ако да не е от датчик колянов вал.Ако сте сменили регулатора с нов(а не втора употреба) замерете дюзите(през излишното гориво 8-12мл/мин при загрял ДВГ)
        Bravo 1.9d 97г

        Коментар


          #5
          Ти гледал ли си нивото на маслото си?
          Powered by Emzo

          Коментар


            #6
            Дюзите днес ги свалихме и утре ще ги караме да ги замерят в сервиз на бош ... маслото си е както трябва

            Коментар


              #7
              ее,толкова ли е сложно да направиш такава кола.ако пали 2-3 мин след гасненето,то имаш високо налягане в рейла,търсете причината.аз лично имам предположения,но ще ми е интересно да следя темата

              Коментар


                #8
                Ако са дюзи,колата ще пали трудно без значение топло и студено!Ако е датчика до като не изстине няма да запали!Колата гасне защото влиза в авариен режим(даже не е никакъв режим ама айде).Записва се грешка Р0191и става дума за разлика между искано и действително налягане в рейла.Сблъсквал съм се с такъв проблем и съм 99% сигурен какво и е на колата.Проблема е в помпата за високо налягане.Сега като занесат дюзите,колегите няма да ги харесат и ще предложат ремонт.Аз съм убеден че и след него няма да има промяна.Има една малка подробност,аз мога да изпитам всяка част от тази система,като се почне от помпата за високо налягане,регулатора,дюзите и сензора за високо налягане.Често когато има някакъв проблем,колегите ми носят всичко , а ремонтираме само това което се налага в момента.Така е по-евтино а клиента!Успех!

                Коментар


                  #9
                  Добре ти какво предлагаш да се свали и помпата и да ти ги пратя да ги тестваш и което за ремонт това да се ремонтира

                  Коментар


                    #10
                    Аз казвам как трябва да се постъпи.А Вие какво ще изберете да направите е ваше право.На кого ще се доверите също!Поздрави!

                    Коментар


                      #11
                      Аз първо бих се захванал с помпата или нещо друго около нея, а после с дюзите. И на пунтото и на стилото сега дюзите ми са извън параметри, но не ми е гаснела. Във форума има тема, като за твоите симптоми: http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=44558Не знам какви са цените по Петрич, но по спомен в София за качествен ремонт на помпата(т.е. като отворят всичко, което може да се смени, а не само някои от нещата) с монтаж и демонтаж искаха около 450лв.(от които 150лв. за свалянето и качването), за рециклаж на дюзи поне 200лв. бройката, а няма начин дюзи на по 10-15 години да не ти кажат, че са за ремонт.
                      Fiat Punto 1.9 JTD 2000 - ex
                      Fiat Stilo 1.9 JTD 115 - now

                      Коментар


                        #12
                        Много лесно се стига до заключението.Прави се един тест на излишното гориво.После се закача колата на компютър и по време на движениесе следят три неща:искано налягане в рейла;действително налягане в рейла; и % работа на регулатора.Ако се разминават наляганията и регулатора е над 50/60% със сигурност,помпа високо налягане е за ремонт.Това при положение че дюзите не изтърват много излишно.Успех!

                        Коментар


                          #13
                          Колата не гасне до 28-32мл/мин излишно гориво от една дюза,след тези стойности започват проблемите.
                          Bravo 1.9d 97г

                          Коментар


                            #14
                            Re: само изгасване в движение

                            n3d1n написа:
                            Здравейте колегиДавам Директно към проблема миналата седмица в събота докато си пътувах извънградско по магистрала около 100км. колата ми изгасна 2пъти като ми светне червената лампичка инжекция(ЧЕК) и гасне и като спра и паля отново все едно нищо не е станало но след като слязох от магистралата около 80км. неми е изгъсвала.В понеделник на диагностиката излиза като грешка че имала завишено налягане (майстора каза че е регулатор на помпата за високото налягане) та поръчах нова сложихме я и пак същото като я покарам известно време и позагрее започва да гасне моля помагайте Колата е Фиат пунто 1.9ЖТД 80коня
                            Не виждам по описанието какво е сменено - помпа или регулатор?Също така ако гасне от помпа или регулатор не виждам какво влияние ще окаже температурата на ДВГ!Точната диагностика и описване на проблема винаги са 90% от решаването му!Какво бих направил аз:1. Диагностика със следене на живи данни- поръчай си кабел за диагностика ако нямаш.Колегите преди мен са дали правилна насока какво трябва да се следи!2. Откриване на проблем и потвърждението му!Всяко едно предположение и насока струват значителна сума за проверка.
                            Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 105 2000
                            Lancia Lybra 1.9 JTD 115 2002

                            Коментар


                              #15
                              Здравейте и от мен, попаднах на темата та да споделя и аз.За мойта Крома 1.9 120к.с. 2007 притежавам я от скоро дава подобен дефект пали винаги двигателя работи равномирно има мощност ускорява си ....но като се сети в нормално движение гасне! Чакам я 15 тина минути и си пали, може един два дни ...и пак! На диагностика след покупката ми показа спорадична грещка при датчик за температурата на нафтата и също такава при регулатора на налягане. Ами смених комплект кутиятя на нафтовия филтър с маркучите и елемента а смених и регулатора на помпата с нов! пак гасне. Дали не е натрупала грешки в компютъра и той да я спира , помогнете който знае поздрави

                              Коментар

                              Working...
                              X