Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Климатроник Фиат Браво

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Климатроник Фиат Браво

    Здравейте!Търся сервиз или майстор който да ми оправи климатроника на Fiat Bravo 2007!Едната зона духа постоянно топло!

    #2
    Здравей, намери ли? Аз имам същия пробшем, но със студеното. Лявата духа винаги студено.

    Коментар


      #3
      Здравейте колеги.Аз карам Стило,но със същият климатроник.Имах същият проблем преди 2 г.Първо се опитаха да ми обучат климатроника и моторчетата които управляват клапите и за известно време имаше успех,но после ми смениха 2 от 3 общо моторчета и 2 г. работеха добре,но сега пак от време на време правят същите проблеми.Явно трябва да слагам нови моторчета защото предните бяха втора употреба.Това е едно от слабите места на Фиат-или защото са BOSCH.Дано вашите да са DENSO.Успех!
      STILO-2003-115 HP-JTD Power
      Преди ФИАТ БРАВА TD 75-98г.

      Коментар


        #4
        Къде намери майстор, в София ли?

        Коментар


          #5
          В Сливен.
          STILO-2003-115 HP-JTD Power
          Преди ФИАТ БРАВА TD 75-98г.

          Коментар


            #6
            Здравейте! Имам същия проблем на моето браво 2008, отляво духа само топло. Какво се оказва моторче ли е проблема или нещо друго и къде в София могат да го ми оправят?

            Коментар


              #7
              Здравейте. Аз също имам такъв проблем лявата зона духа топло а дясната студено.,а от пред на стъклото от всяка де топло. Дайте мнение какво може да е.става въпрос за фиат браво 2008г

              Коментар


                #8
                На едното моторче беше износено червячното зъбно колелце.Смениха го и сега е супер-работи във всички посоки и температури.
                STILO-2003-115 HP-JTD Power
                Преди ФИАТ БРАВА TD 75-98г.

                Коментар


                  #9
                  Колеги, някой намери ли читав сервиз за пробема в София ?
                  Също така от къде намерихте частите? В нито една морга не можах да намеря
                  Fiat Bravo 1.8 16V
                  Fiat Bravo II 1.9 Multijet

                  Коментар


                    #10
                    Сервиза го знаеш. От години ходим там. Частите ги провери по номер сигурен съм че съвпада или със 147 или със стило
                    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                    Коментар


                      #11
                      S_BANKOV написа: Преглед на мнението
                      Сервиза го знаеш. От години ходим там. Частите ги провери по номер сигурен съм че съвпада или със 147 или със стило
                      Да се включа и аз в темата с аналогичен проблем на Idea 1,9 JTD, модулът е на Denso. Би ли дал координати на ЛС на въпросния сервиз.
                      Fiat Idea 1.9 Multijet //// Fiat 126p/ Fiat Panda 1000/ Fiat Punto 75/ Fiat Punto 1.9JTD
                      Fiat Sedici 1.6 4x4
                      Fiat Croma 1.9 Multijet

                      Коментар


                        #12
                        След като никой каза сервиз аз си го оправих сам, беше счупено детайлчето което влиза от едната страна в моторчето, а от другата страна влиза в колелцето на клапата така се предава въртенето и духаше отляво само топло. Купих си 4 броя нови части и сега всичко е наред.

                        Коментар


                          #13
                          hercoga написа: Преглед на мнението
                          След като никой каза сервиз аз си го оправих сам, беше счупено детайлчето което влиза от едната страна в моторчето, а от другата страна влиза в колелцето на клапата така се предава въртенето и духаше отляво само топло. Купих си 4 броя нови части и сега всичко е наред.
                          Колега и аз искам сам да си го оправя, но не знам как да стигна до въпросната клапа. Ако можете една бързаинструкция да ми направите (проблема ми е същия - от ляво винаги духа топло)

                          Коментар


                            #14
                            Привет колега, понякакъв начин се изтри съобщението което ми беше пратил и не можах да ти се обадя, ако искаш да видиш схема на моторчетата кое къде седи и кое какво управлява се ригистристрай в английския форум там има всичко. Но ако е същото моторче което при мен беше, трябва да свалиш централната конзола с подлакътника отстрани откъм волана пластмасите които са в краката. Моторчето се намира точно зад една голяма конзола която се държи за купето над волана самия волан и таблото се държи на нея и отива чак долу в краката няква алуминиева отливка е и няма сваляне. Аз реших проблема кардинално като отрязах прозорче точно там където е моторчето централно, то се държи на 3 винта. Рязането на конзолата го направих с дремелче с мини дискче. Внимавай отзад върват кабели да не ги срежеш сложи нещо да ги предпазиш има място да пълхнеш 5-6 мм ламаринка. Мисля, че имам една две снимки прати пак номера ако имаш вайбар да ти изпратя

                            Коментар

                            Working...
                            X