Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Неизяснен шум

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Неизяснен шум

    Здравейте колеги, нужно ми е мнението Ви преди да тръгна по майстори или да правя каквото и да било. От извесно време се появи един шум, като на ромолене от лагер, на празен ход.При натискане на съединителя шума изчезва! Когато включа климатика шума се усилва двойно и пак с натискане на сиединителя изчезва. Друг момент когато се появява е когато карам на 5-та и започна да се изкачвам и подам газ. Тогава шумът е най-силен, изчезва когато колата "набере" /някъде след 2500-3000 об./ или когаго сваля една предавка надолу. За мен проблемът е в кутията, но решиох да проверя някой колега дали е имал съшият.Благодаря! Колата е Мареа 1.6,2000г., в пластмасовите колектори.
    Lancia Lybra Intensa 1.9 Jtd 115+
    EX:Fiat Marea Weekend ELX 00'1.6/ГИ Landi renzo/
    EX:Fiat Bravo GT 1.6

    #2
    Re: Неизяснен шум

    Lemanov написа:
    Здравейте колеги, нужно ми е мнението Ви преди да тръгна по майстори или да правя каквото и да било. От извесно време се появи един шум, като на ромолене от лагер, на празен ход.При натискане на съединителя шума изчезва! Когато включа климатика шума се усилва двойно и пак с натискане на сиединителя изчезва. Друг момент когато се появява е когато карам на 5-та и започна да се изкачвам и подам газ. Тогава шумът е най-силен, изчезва когато колата "набере" /някъде след 2500-3000 об./ или когаго сваля една предавка надолу. За мен проблемът е в кутията, но решиох да проверя някой колега дали е имал съшият.Благодаря! Колата е Мареа 1.6,2000г., в пластмасовите колектори.
    Колега, трудна работа. Шумовете в двигателния кош трудно се познават, защото се разнасят, провеждат и лъжат. Най-неправилното е че човек веднага се хваща и мисли за тежки проблеми в случая скоростна кутия, лагери на коляновия вал.... Как да се познае от къде идва шума? Започваш да го проследяваш да имаш предположения, така че като отидеш при майстор да му излезеш с факти, защото майсторът много бързо ще ти вдигне раменете.Като първа стъпка, свали пистовия ремък и както казваш, че шумът се чува добре на празен ход, виж дали ще изчезне или остане. Със свален пистов ремък изключваш доста въртящи елементи, които могат да генерират шум наподобяващ проблемен лагер.
    FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

    Коментар


      #3
      В кутията има ли масло?И моята трака понякога на празен ход,само на газ,ама съм почти сигурен че няма масло
      FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

      Коментар


        #4
        проблема е в лагер на първичен вал , стария ми фиат го карах така 5 години и накрая беше страшно шумен и така и го продадох
        FIAT TEMPRA 1.6 75HP

        Коментар


          #5
          янко написа:
          В кутията има ли масло?И моята трака понякога на празен ход,само на газ,ама съм почти сигурен че няма масло
          Долях и 100 гр., но нямаше подобрение.
          Lancia Lybra Intensa 1.9 Jtd 115+
          EX:Fiat Marea Weekend ELX 00'1.6/ГИ Landi renzo/
          EX:Fiat Bravo GT 1.6

          Коментар


            #6
            fuel injekcion написа:
            проблема е в лагер на първичен вал , стария ми фиат го карах така 5 години и накрая беше страшно шумен и така и го продадох
            И аз за това си мисля,но незнам колко ще го изтърпя и дали може да ме остави някъде на пътя.
            Lancia Lybra Intensa 1.9 Jtd 115+
            EX:Fiat Marea Weekend ELX 00'1.6/ГИ Landi renzo/
            EX:Fiat Bravo GT 1.6

            Коментар

            Working...
            X