Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скъсан обезвъздушителен винт на Браво.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Скъсан обезвъздушителен винт на Браво.

    Здравейте,Вчера ми се скъса една от пробките за обезвъздушаване и веднага леко почна да сълзи. Реално се скъса само винта който се навива в гнездото.Скъса се от самосебе си. Излязох с колата за 20-тина минути. Прибрах се. След известно време излизам да хвърля боклука и хоп изненада, под колата нещо капе .Част от винта е останал в гнездото. Единственото което ми идва на ум за да го извадя е да нагрея малка права отвертка и да я набия в отвора, като се надявам тя да си направи нарез с който после да развия остатъка. Ако имате по-добри идеи, насреща съм . Искам да попитам каква е резбата на тая простотия, нормална или някаква друга. Да си търся ли друг такъв пластмасов винт или има начин да се запуши и с метален обикновен болт и тефлонова лента примерно. Аз се ориентирам към винт от някой колега продаващ кола на части, но ако може да се намери и нов по магазините най-добре там.Знам че от другата страна на двигателя има още една такава пробка за обезвъздушаване, но там сменях маркуча и изпълнението е различно, там винта е с метална глава и накатка, докато тук е пластмасов.Прилагам и малко снимки на винта, не са с най-доброто качество, но мисля че стават за ориентир.
    Прикачени файлове
    Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
    Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

    #2
    Малко вандалски звучи, ама с тефлонова лента да омотаеш...На мен ми се скъса връзката за картерната вентилация от към главата. Търсил съм, но така и не намерих здрава от друга кола. За това го омотах с някаква тефлонова лента и не пропуска.
    ФИАТ- Пътят е само формалност
    ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
    -----------------------------------------------------
    FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

    Коментар


      #3
      Няма да стане. Там има налягане и антифриз. Тефлона няма да помогне, освен ако не навия винт и да уплътня резбата с тефлонова лента. Проблема е че не знам резбата дали е нормална и евнтуално какъв болт ще ми свърши работа.
      Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
      Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

      Коментар


        #4
        Самовулканизираща лента ще ти свърши идеална работа.
        Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
        Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
        Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

        Коментар


          #5
          кола

          Има много коли да се продават на части вземи цял маркуч и готово
          КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
          Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
          http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

          Коментар


            #6
            И Това е решение, ма не ми се занимава с цял маркуч. Щот трябва да го режа ( На него е вързан изпарителя). Не ми се ще да разбутвам цялата система, от щуцери, скоби и т.н. Едвам съм я закрепил да не капе от никъде, ако разбутам пак ще има един месец да залягам да гледам от къде сълзи. Ще пробвам първо с обикновент болт и о-пръстен. Ако не стане ще го мисля.Само да извадя откъснатото парче от отвора
            Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
            Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

            Коментар


              #7
              Преди време и на мен ми се скъса същият винт. Отрязах от маркуча проблемното място с остатъка от винта и сложих тръбичка, която хванах с две скоби.
              Alfa 159 SW 2.4 Ti
              Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
              "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

              Коментар


                #8
                Днес си намерих подходящо болтче и о-пръстен. Сутринта преди работа махнах остатъка от това което беше останало, лошото е че влезе навътре. Махнах маркуча но не намерих остатъка . Или е вътре още или ще заседне някъде по системата. Дано да е залепнал някъде по маркуча. Довечера ще видя отново дали не е останал вътре в маркуча.Надявам се вечерта да имам време да поиграя там и да мога от утре да съм на трасето отново.
                Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
                Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

                Коментар


                  #9
                  gamma написа:
                  Преди време и на мен ми се скъса същият винт. Отрязах от маркуча проблемното място с остатъка от винта и сложих тръбичка, която хванах с две скоби.
                  Това също е решение, но сега се намирам във Варна и съм доста ограничен от към инструменти и ресурси за ремонт. Ако беше в Габрово до сега да бях забравил за това. Както и да е, ще се борим с налични средства
                  Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
                  Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

                  Коментар


                    #10
                    gamma написа:
                    Преди време и на мен ми се скъса същият винт. Отрязах от маркуча проблемното място с остатъка от винта и сложих тръбичка, която хванах с две скоби.
                    Ако сменяш радиатора на парното няма да можеш да обезвъздушиш.
                    The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                    Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                    Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                    Коментар


                      #11
                      Това трябва да е твоята пробка. Резбата е стандартна, 6мм болтче от железарията с някаква гумена шайба ще го затвори.
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                        #12
                        Salvador написа:
                        Това трябва да е твоята пробка. Резбата е стандартна, 6мм болтче от железарията с някаква гумена шайба ще го затвори.
                        Благодаря колега. Доста полезен пост. Вчера вечерта играх по колата и резултата е положителен . Намерих болтче от железарията намалих го на дължина и за сега няма течове.Само да споделя наблюденията си. Реално дължината на болта не играе особена роля. На пробката за обезвъздушаване има заработен о-пръстен, който реално оплътнява. Резбата е само да може главата на болта (метален или пластмасов) да стегне и уплътни добре. Даже на фабричния пластмасов болт главата му е оформена така че да пасне 1/1 с о-пръстена. За всеки случай си купих допълнителен о-пръстен, но като че ли за сега няма да го слагам. Единствено болта не трябва да е много дълъг за да не стърчи вътре в маркуча.
                        Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
                        Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

                        Коментар


                          #13
                          Оригиналният наистина не уплътнява през резбата, защото тя е прорязана по оста на болта. Уплътняването става горе в широката част на главата. Заради това и тече като се скъса. Но като го смениш с болт, резбата си е конусна и при стягане съединението се херметизира. Възможно е палстмасовата резба да е с допуск, който за металната да се явява наднормен и да изпуска...но ме съмнява. А и това вече спокойно може да го бориш с тефлонова лента.

                          Коментар


                            #14
                            wwalker написа:
                            gamma написа:
                            Преди време и на мен ми се скъса същият винт. Отрязах от маркуча проблемното място с остатъка от винта и сложих тръбичка, която хванах с две скоби.
                            Ако сменяш радиатора на парното няма да можеш да обезвъздушиш.
                            Отхлабваш едната скоба и като протече я затягаш отново. По-нататък системата си се дообезвъздушава сама. Играл съм го тоя филм
                            Alfa 159 SW 2.4 Ti
                            Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
                            "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

                            Коментар

                            Working...
                            X