Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Марея 1,9ТД 100к.с. - свети чека за зареждането.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат Марея 1,9ТД 100к.с. - свети чека за зареждането.

    Колеги, помагайте - светна ми лампата за зареждането( по-точно почна да примигва), аз естествено веднага я откарах на майстор и диагнозата беше - алтернатор! Добре, оставих колата в уречения ден, сменили са някакви пръстени и четките на алтернатора и колата ми беше дадена като готова, но на следващия ден след 100км. пробег чека взе пак да примига! Айде пак при майстора, колата на канала и този път диагнозата беше - окъсили намотки на статора (демек нов алтернатор). Взех втора ръка алтернатор и след проверка от майстора и качване на колата, пак я взех изправна и пак след 100км. пробег взе да мига лампата! Пак при майстора, и той без да я погледне каза - отишъл е и тоя алтернатор - трябва да го смениме. Говорих с човека от когото купих алтернатора и го смених, но демонтажа и монтажа на този алтернатор вече бяха при друг майстор (механик не жичкаджия), но алтернатоира пак беше прегледан и тестван от предишния майстор и чак след неговото одобрение беше монтиран. Да, ама не - и със този лампата примигва и си свети! Интересното е, че въпреки светенето на чека, зареждане има и с двата алтернатора! Помагайте - да купя нов алтернатор, но ако пак светне лампата!?
    Marea Wekeend ELX 1.9 TD 100hp/97

    #2
    Re: Фиат Марея 1,9ТД 100к.с. - свети чека за зареждането.

    Aprilov написа:
    Колеги, помагайте - светна ми лампата за зареждането( по-точно почна да примигва), аз естествено веднага я откарах на майстор и диагнозата беше - алтернатор! Добре, оставих колата в уречения ден, сменили са някакви пръстени и четките на алтернатора и колата ми беше дадена като готова, но на следващия ден след 100км. пробег чека взе пак да примига! Айде пак при майстора, колата на канала и този път диагнозата беше - окъсили намотки на статора (демек нов алтернатор). Взех втора ръка алтернатор и след проверка от майстора и качване на колата, пак я взех изправна и пак след 100км. пробег взе да мига лампата! Пак при майстора, и той без да я погледне каза - отишъл е и тоя алтернатор - трябва да го смениме. Говорих с човека от когото купих алтернатора и го смених, но демонтажа и монтажа на този алтернатор вече бяха при друг майстор (механик не жичкаджия), но алтернатоира пак беше прегледан и тестван от предишния майстор и чак след неговото одобрение беше монтиран. Да, ама не - и със този лампата примигва и си свети! Интересното е, че въпреки светенето на чека, зареждане има и с двата алтернатора! Помагайте - да купя нов алтернатор, но ако пак светне лампата!?
    Сменяй майстора , според мен е диод .
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105 HP+чип+//// powered by mitaka_neikov

    Коментар


      #3
      Абе и аз стигнах до този извод още след втория алтернатор, но не мога да намеря друг - свободното ми време е доста кът, пък и днес чух мнение подобно на моето - че проблема може да е в таблото, а не в алтернатора. За съжаление мнението бе изказано от човек, който не се занимава с алтернатори, но пък е автожичкаджия - ех тази профилираност! Май ще сменявам таблото пък ще видим. Ха-ха - днес минах до "майстора" да търся една планка държаща ауспуха (някъде при него изчезна и сега дрънча като кукер) и като му казах, че и с третия алтернатор лампата присветва, той каза - " Абе да не е от таблото нещо!?" - Ами ако бях купил нов за 400 и кусур пари и пак ми свети чека!? Кво прайм, а!?
      Marea Wekeend ELX 1.9 TD 100hp/97

      Коментар


        #4
        Така написано, че да се чуди какво да каже (напише) човек Колега, казваш и двата алтернатора зареждат - тогава, какво е напрежението измерено на клемите на акумулатора? Ако е издумкал диод (обикновенно гърмят два диода в едното рамо на силовия мост) повече от 12,5-12,8 V няма да измериш и в този случай алтернатора вие и грее, че и мирише на лак. Ако е диод от възбуждането, също няма да можеш да измериш нормалните (14,1-14,4)V, хайде на празен ход при добър акумулатор 14,0-14,1V.
        FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

        Коментар


          #5
          При изгасен мотор показва 12,8 V, при работещ мотор 13,6 V с включени фарове и вентилатор. Преди да се монтира на колата при тест е показал 14,4 V, не мирише и няма абсолютно никакви симптоми за нещо нередно след 100км. освен примигващата лампа на таблото.
          Marea Wekeend ELX 1.9 TD 100hp/97

          Коментар


            #6
            Колеги, някой знае ли как се сваля таблото (километража с оборотомера)?
            Marea Wekeend ELX 1.9 TD 100hp/97

            Коментар


              #7
              Ето така се разглобява таблото http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...er=asc&start=0
              Брава тд 100

              Коментар


                #8
                Aprilov написа:
                При изгасен мотор показва 12,8 V, при работещ мотор 13,6 V с включени фарове и вентилатор. Преди да се монтира на колата при тест е показал 14,4 V, не мирише и няма абсолютно никакви симптоми за нещо нередно след 100км. освен примигващата лампа на таблото.
                Изглеждат добре измерените стойности. Защо ще примигва сигналната лампа на заряда, има нещо което не е наред.
                FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

                Коментар


                  #9
                  Момци, да кажа какво се случи в крайна сметка - ами нищо! След като набутах 200 и кусур кинта без някакъв резултат, теглих по една майна на взелите ги и продължих да си карам колата. В крайна сметка чека спря да свети и всичко си е по старому.
                  Marea Wekeend ELX 1.9 TD 100hp/97

                  Коментар

                  Working...
                  X