Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Разлика в говорителите на Крома със сд и Крома с навигация ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Разлика в говорителите на Крома със сд и Крома с навигация ?

    Здравейте ,интересува ме дали има разлика в говорителите вградени фабрично в Крома със радио/сд Blaupunkt и Крома със фабричната навигация Magneti Mareli ? Проблема е там ,че смених сд-то с навигация и сега качеството на звука няма нищо общо с преди ,почти съм сигурен,че говорителите са здрави,освен ,ако навигацията не ги е избушила.Спрях да си правя мп3-ки понеже става мазало,не звучат на избито,а просто развалят звука като увеличиш малко повече.Не разбирам особено от музика,просто искам да свири прилично,затова приемам всякакви съвети.Мерси!

    #2
    Има разлика в говорителите когато колата е със или без Hi-Fi пакет, при наличие на такъв колата има вграден субуфер отзад в дясно в багажника.
    Фиат Крома 1.9 16v+
    Фиат Браво 1.6 16v
    Фиат Мареа 1.6 16v

    Коментар


      #3
      Сега пак се поразрових в google и намерих тема в която се казва ,че качеството е лошо от версията на софта на навито.Вие с коя версията сте ,аз утре ще проверя моята.Аз сам я флашвах и беше доста трудно ,тъй като ми искаше някъв мастер код ,та включва-изключвах ,че чак аз не разбрах как я флашнах и как спря да иска кода.След флашването вече моето оригинално цд искаше код ,а навито не .

      Коментар


        #4
        12.2.Това е единствената версия, която чете новите карти.Спомням си, че ти беше сложил някаква стара, за да излъжеш кода, ама след като вече ти разпознава машината, сложи 12.2. Така ще имаш и истинска навигация.Макар че аз лично се съмнявам промяната в качеството да е от софтуера.Аз на моята съм слагал няколко съвсем различни радиа - оригиналната навигация със стария софруер (11.нещо си), същата с новия софтуер, мултимедия Blaupunkt и едно 1-din радио Blaupunkt - при всички качеството беше еднакво добро.Мисля си, ако оригинално колата ти е с HI-FI пакет (т.е. с бас-каса в багажника), би трябвало да има и усилвател някъде покрай нея. Като си сложил навигацията, тя може и да не захранва усилвателя на баскасата и затова да усещаш разлика... Но в това не съм сигурен.

        Коментар


          #5
          Усилвателя е вътре в самия бокс на субуфера при Hi-Fi пакета.
          Фиат Крома 1.9 16v+
          Фиат Браво 1.6 16v
          Фиат Мареа 1.6 16v

          Коментар


            #6
            pi4_s_bravo написа:
            Усилвателя е вътре в самия бокс на субуфера при Hi-Fi пакета.
            Именно, на тоя усилвател ще му трябва захранване. А навигацията ако е от кола без бас (като моята), захранване може и да не се подава...

            Коментар


              #7
              Мисля,че нямам Hi-FI пакет,предполагам въпросния бас би трябвало да се намира в багажника в дясно.Иначе е така,навигацията е захранена по съвсем различен начин,управлява се с 2 плюса и иска доста преправяне за да тръгне,днес ще проверя с коя версия на софта съм,но не е първия ,понеже го ъпдейтвах веднъж.Каква е мощността на навито ,4х50 ?

              Коментар


                #8
                Мога да ти кажа че имаш проблем по свързването на говорителите трябва майстор да замери и да ти върже бъксите наново възмижное просто някаква малка грешка да има в навигацията и за това да ти прави тези врътки.При мен беше така след като направих същото упражнение и когато усилех почваха да пращат нямаше никакъв бас. Т а в крайна сметка след намесата на лицензиран и КАДЪРЕН майстор всичко се оправи.

                Коментар


                  #9
                  Струва ми се малко вероятно колега, иначе съм със софт 12.2.За сега остава не решен проблема.

                  Коментар


                    #10
                    Здрасти искам да попитам как я флашна тая навигация понеже и аз си смених СД с такава на магнет Маркели и сега иска Мастер код и закрива целия дисплеи и ме дразни Най странното е че като я взех я закачих на едно Волво просто да видя дали работи и там не искаше никви такива кодове и си насроивх и радиото и навито а тука сложиха и изписа това за Мастер кода
                    BRAVO-HGT PUNTO-1.2 16V SPORTING

                    Коментар

                    Working...
                    X