Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Вибрации при Стило 1.9

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Вибрации при Стило 1.9

    Здравейте колеги,пиша в този раздел защото Стилото е дизел .Проблемът е че се появяват вибраций при отнемаме на газта м/у 1800 -2000 об,( при подаване на газ нещата се нормализират)най силни са на 3та предавка,интересното е че не го прави постоянно. Колата е с нов съединител,преди смяната пак си го правеше!

    #2
    Маховика как беше? Провери демпферната шайба, както и фрайлауфа на алтернатора.
    FIAT BRAVO GT JTD 105 '00
    То е като да си зарежеш свястната жена и да тръгнеш по курви - правят много готини работи, дават голям кеф, ама знаят и много курвенски номера, те тва е!
    Fiat Auto S.p.A

    Коментар


      #3
      На скорост в движение ли го прави или на свободна на място?
      Powered by Emzo

      Коментар


        #4
        Стило жтд

        evgeni85 написа:
        На скорост в движение ли го прави или на свободна на място?
        На скорост в движение при отнемане на газта.

        Коментар


          #5
          Триподи. (Вътрешно каре)
          Powered by Emzo

          Коментар


            #6
            Стило жтд

            evgeni85 написа:
            Триподи. (Вътрешно каре)
            И моите съмнения са за трипод,но как да разбера левият ли е или десния ?

            Коментар


              #7
              Вдигаш на подемник и въртиш всяко предно колело както е на скорост. Което чука като въртиш напред назад там е
              Powered by Emzo

              Коментар


                #8
                Има ли развитие по темата? Това ли е причината защото имам същия проблем?

                Коментар


                  #9
                  Вибраций при Стило 1.9

                  Купил съм полуоска комплект(с външно каре и трипод),тия дни ще я монтирам и ще пиша за резултата.

                  Коментар


                    #10
                    Същия проблем моето Стило го имаше от тампон на двигателя, та може и тях да ги прегледаш как са.
                    Alfa Romeo 147 1.9JTDm 8v
                    ex-Fiat Stilo 1.9JTD
                    ex-Fiat Bravo 1.9JTD

                    Коментар


                      #11
                      TopnegoTo написа:
                      Същия проблем моето Стило го имаше от тампон на двигателя, та може и тях да ги прегледаш как са.
                      Смених тампона който е на скоростната кутия миналата година , вибрацията не изчезна,а се промени. Преди беше над 2000 об. като пусна газта а сега и като запаля има вибрации.

                      Коментар


                        #12
                        ico_9407 написа:
                        TopnegoTo написа:
                        Същия проблем моето Стило го имаше от тампон на двигателя, та може и тях да ги прегледаш как са.
                        Смених тампона който е на скоростната кутия миналата година , вибрацията не изчезна,а се промени. Преди беше над 2000 об. като пусна газта а сега и като запаля има вибрации.
                        Тоя проблем го прави от тампона, който е под акумулатора. Лекува се срещу 150-200лв, но на мойта така и не се реших да го оправя. Има теми за този проблем бях изчел доста преди като карах Стилот-то...
                        Alfa Romeo 147 1.9JTDm 8v
                        ex-Fiat Stilo 1.9JTD
                        ex-Fiat Bravo 1.9JTD

                        Коментар


                          #13
                          Стило жтд

                          Проблемът е решен,смених шайбата на алтернатора и колата е неузнаваема.

                          Коментар


                            #14
                            http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...6&highlight=И аз имам подобен проблем ама при мене е при потегляне и само на 1 май май...Тресесе пластмасата да речем около радиото най-много....

                            Коментар


                              #15
                              Аз, като я взех мойта имаше едно притракване при потегляне и тогава си мислех, че някой пластмасов детайл не е закрепен добре ( например кора под двигателя), но по време на смяна на ангренаж се установи, че тампонообразната гума на демпферната шайба се е закъсала. Смених и нея и шумовете изчезнаха.

                              1.9 JTD 110hp
                              Ex: Fiat Marea 1,8 16v 97г. LPGi

                              Коментар

                              Working...
                              X