Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с налягане в охладителната система?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с налягане в охладителната система?

    Здравейте колеги. Притежател съм на пунто 1.2 8V Фейслифт с климатик 2003 година. Забелязъл съм че когато отворя капачката на радиатора при загрят двигател,няма никакво съскане т.е. няма налягане в системата или е много малко, нивото на антифриза не се покачва. Иначе маркучите са меки, колата загрява нормално, стрелката седи по средата,а когато мъничко я подмине веднага се включва перката. Парното бих казал,че е отлично. Сминил съм вече две нови капачки, даже едната е за1.4 бара и пак същата работа.Помпата е сменена преди 2500 км-Долц.системата е обезвъздушена не губи антифриз. Моля колеги за мнение: това,че не прави налягане проблем ли е и ако да къде да търдся евентуална проблема?

    #2
    Колега под вола теле ли търсиш ? Загаси колата, изчакай малко и отвърти капачката. Ако изкипи значи си прави налягане и просто не го усещаш!
    ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
    // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

    Коментар


      #3
      Проблем с налягане в охладителната система?

      xctr написа:
      Колега под вола теле ли търсиш ? Загаси колата, изчакай малко и отвърти капачката. Ако изкипи значи си прави налягане и просто не го усещаш!
      Изгасям колата и веднага отвивам капачката....нито кипи, нито се вдига нивото, нито се чува свистене. Все едно че не е работила колата. Само дето нивото се е покачило от по средата до макс. Всичко това след добре загрят двигател,след включване на перката.

      Коментар

      Working...
      X