Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Осветление на табло - фиат мареа 1.6 16в

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Осветление на табло - фиат мареа 1.6 16в

    Здравейте, цял ден се опитвам да намеря схема на таблото, ноне намирам и пиша тук..Та проблема е, че осветлението на таблото ми е много мижаво.Потенциометъра работи, докрай съм го увеличил, но пак ми е малко. Някой ако има схема или знае кои крушки служат за това, нека пише..Благодаря.

    #2
    кола

    Вадиш таблото и се вижда Ако имаш екстри може да има реостат за силно/слабо светене.тук има инструкция http://autopetkov.com/svalyane-na-ta...a-marea/ама би трябвало да стане и без махане на волана Тук е схемата и крушките може да ги смениш с светодиодиhttp://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?p=931845 Ако нещо ми се обади-пиши утре ще ти го оправя ако не се справиш Дано настина не трябва наистина да се сваля волана поне на Пунтото не се сваля .
    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

    Коментар


      #3
      Re: кола

      kluchar написа:
      Вадиш таблото и се вижда Ако имаш екстри може да има реостат за силно/слабо светене.тук има инструкция http://autopetkov.com/svalyane-na-ta...a-marea/ама би трябвало да стане и без махане на волана Тук е схемата и крушките може да ги смениш с светодиодиhttp://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?p=931845 Ако нещо ми се обади-пиши утре ще ти го оправя ако не се справиш Дано настина не трябва наистина да се сваля волана поне на Пунтото не се сваля .
      Имам реостат.Проблема беше, че осветлението работи само в едната страна отдясно и в средата.Като го свалих намерих на едно място гнездо за крушка, обаче крушката липсваше. Сложих една крушка там и таблото започна да свети еднакво навсякъде, но много мижаво.Днес ще го сваля пак и ще гледам, на схемата не мога да разбера, кои крушки са за осветлението.А като брой крушки знаеш ли колко са? 2? 3?

      Коментар


        #4
        Табло

        Колега,би трябвало лампичките за подсветката да са 4-5.Като си свалил таблото ще се ориентираш много лесно кои точно са.Отгоре двете в средата са за мигачите, долния ред е за сигналните предупредителни лампи. Има една в средата, тя е за подсветката на малкия километраж. Значи остават по една в двата края и по две по към средата. Тея гнезда се връткат наляво и надясно така се свалят и слагат обратно.Ако не става на ръка, с клещите внимателно. Сваляш и гледаш, дали лампичките са почернели с времето, но първо иди си вземи там 7-8 нови от авто-магазина на цена 0,80ст до лев предполагам. И си смени тези за подсветката и ако имаш изгорели за контролните лампички.И тази за подсветката на километража, че тя си бачка винаги. За съжаление не мога да помогна за слабото и мижаво светене, освен ако напрежението не е ограничено или са просто мръсни и "износени" самите лампички.Или са сменени с неподходящи.Мисля, че са 1,2вата по принцип, но знае ли човек.Сподели в последствие какво е станало.Поздрави!ПП:Не давай на контакт със свалено табло, че се шашка еърбега и лампичката му остава да свети постоянно и е нужно да се изтрие грешката чрез диагностика.Успех
        Прикачени файлове
        Fiat BRAVA 1.6/16v103Hp EL(LPG Lovato)- XII.1997 182А4.000- Аудио система
        Мразя чалгата повече и от политиците. Поправено.Комунизмът ще отстоява своите основи по един или друг начин.Оправия-няма!

        Коментар


          #5
          Re: Табло

          pl4 8rp написа:
          Колега,би трябвало лампичките за подсветката да са 4-5.Като си свалил таблото ще се ориентираш много лесно кои точно са.Отгоре двете в средата са за мигачите, долния ред е за сигналните предупредителни лампи. Има една в средата, тя е за подсветката на малкия километраж. Значи остават по една в двата края и по две по към средата. Тея гнезда се връткат наляво и надясно така се свалят и слагат обратно.Ако не става на ръка, с клещите внимателно. Сваляш и гледаш, дали лампичките са почернели с времето, но първо иди си вземи там 7-8 нови от авто-магазина на цена 0,80ст до лев предполагам. И си смени тези за подсветката и ако имаш изгорели за контролните лампички.И тази за подсветката на километража, че тя си бачка винаги. За съжаление не мога да помогна за слабото и мижаво светене, освен ако напрежението не е ограничено или са просто мръсни и "износени" самите лампички.Или са сменени с неподходящи.Мисля, че са 1,2вата по принцип, но знае ли човек.Сподели в последствие какво е станало.Поздрави!ПП:Не давай на контакт със свалено табло, че се шашка еърбега и лампичката му остава да свети постоянно и е нужно да се изтрие грешката чрез диагностика.Успех
          Е те тая снимка ми помогна много! Свалих таблото и установих, че липсват лампички, но днес няма от къде да си купя..Утре ще ги сменя всичките.Благодаря!

          Коментар


            #6
            Не разбрах, какво имаш предвид под "липсват лампички"..? Обикновено не всички отвори са заети с крушки, понеже дадени функции/екстри, е напълно възможно да не са налични при твоя модел автомобил. А и сам виждаш че на посочената снимка от колегата има празни отвори.
            Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
            Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

            Коментар


              #7
              Когато си на габарит, съответно на фарове, осветлението на таблото се намалява автоматично, ти пробва ли двата варианта, при включени и изключени габарити?
              FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
              Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

              Коментар


                #8
                batproho написа:
                Не разбрах, какво имаш предвид под "липсват лампички"..? Обикновено не всички отвори са заети с крушки, понеже дадени функции/екстри, е напълно възможно да не са налични при твоя модел автомобил. А и сам виждаш че на посочената снимка от колегата има празни отвори.
                Пластмасата, в коята е крушката е там, но като я сваля, крушка липсва..@NikMar, осветлението на таблото работи само на пуснати фарове/ габарити

                Коментар


                  #9
                  krachoff написа:
                  batproho написа:
                  Не разбрах, какво имаш предвид под "липсват лампички"..? Обикновено не всички отвори са заети с крушки, понеже дадени функции/екстри, е напълно възможно да не са налични при твоя модел автомобил. А и сам виждаш че на посочената снимка от колегата има празни отвори.
                  Пластмасата, в коята е крушката е там, но като я сваля, крушка липсва..@NikMar, осветлението на таблото работи само на пуснати фарове/ габарити
                  Имах в предвид цифрите на дигиталните табла, те също имат подсветка.
                  FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                  Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                  Коментар

                  Working...
                  X