Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мареа 1.8 мнение за съеденител и леко потропване .

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Мареа 1.8 мнение за съеденител и леко потропване .

    Колеги пускам темата защото ми казват различни неща след като си взех мареа 1.8 съеденителя си отделя по горе и ми е ясно че ще го сменявам но проблема е като го пусна леко има едно като свистене което със сигурност ще премине в чегъртане някой ден и мисълта ми е дали е аксиален лагер или на първичен вал , колата е с жило съеденителя е мек и си работи но ще се сменява като му дойде още малко времето , и другия проблем е че когато тръгвам има едно леко чук сякаш е тампон на двигател ,но и дори при напълно пуснат съеденител на ниска скорост пак се чува понякога , пробвах на каквато и да е скорост при по рязко натискане на газта дали ще тропне и потропва доста рядко но все пак да знам какво ли е , тампоните изглеждат ОК каретата не ми щракат ..
    FIAT TEMPRA 1.6 75HP

    #2
    съединител

    Като начало виж лагер.
    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

    Коментар


      #3
      Re: съединител

      kluchar написа:
      Като начало виж лагер.
      Лагер на колело ли ? Не ми бучи колело и няма луфт ..
      FIAT TEMPRA 1.6 75HP

      Коментар


        #4
        такова леко почукване може да е от много местапо окачването съм сменял всичко без тампони на напречна щангаможе да е от всякъде, започвай да проверяваш и сменяш едно по едно, доста пъти и съм грешал, но съм оправял нещата накраяможе и амортисьор да есега съм два нови - Каяба, много добре се държи колата с тяхтампон на мотора също съм сменял - един доста скъп беше
        Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

        Коментар


          #5
          alvanovo написа:
          такова леко почукване може да е от много местапо окачването съм сменял всичко без тампони на напречна щангаможе да е от всякъде, започвай да проверяваш и сменяш едно по едно, доста пъти и съм грешал, но съм оправял нещата накраяможе и амортисьор да есега съм два нови - Каяба, много добре се държи колата с тяхтампон на мотора също съм сменял - един доста скъп беше
          днес почна по често но ми е по спокойно защото го прави и на тръгване и на спиране и на ниски обороти когато двигателя почне да има присецване , и на свободна скорост тоест не е по карета или тампони на двигател , по скоро ми изглежда лагер на колело или на шапката на амортесьора или пък леко разбит шарнир ( така почна да ми прави старата темпра докато се разбере че е точно шарнира ) иначе по дупки и висока скорост е направо чудесна няма такава кола .... много съм доволен от количката предстоят ми ремъци и ролки после ще търсим тропането и газ на хубавите фиати
          FIAT TEMPRA 1.6 75HP

          Коментар


            #6
            alvanovo написа:
            такова леко почукване може да е от много местапо окачването съм сменял всичко без тампони на напречна щангаможе да е от всякъде, започвай да проверяваш и сменяш едно по едно, доста пъти и съм грешал, но съм оправял нещата накраяможе и амортисьор да есега съм два нови - Каяба, много добре се държи колата с тяхтампон на мотора също съм сменял - един доста скъп беше
            днес почна по често но ми е по спокойно защото го прави и на тръгване и на спиране и на ниски обороти когато двигателя почне да има присецване , и на свободна скорост тоест не е по карета или тампони на двигател , по скоро ми изглежда лагер на колело или на шапката на амортесьора или пък леко разбит шарнир ( така почна да ми прави старата темпра докато се разбере че е точно шарнира ) иначе по дупки и висока скорост е направо чудесна няма такава кола .... много съм доволен от количката предстоят ми ремъци и ролки после ще търсим тропането и газ на хубавите фиати
            FIAT TEMPRA 1.6 75HP

            Коментар

            Working...
            X