Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смяна на носачи - Брава

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Смяна на носачи - Брава

    Здравейте, колеги. Преди доста време бях чел някъде из форума 1-2 теми как най-лесно и бързо се сменят носачите и днес, когато ми трябват не мога да ги намеря. Ако някой може да ме препрати или пък да каже тук. Благодаря предварително
    Fiat Brava 1.9 JTD 105 к.с.

    #2
    Преди да вдигнеш на крик или подемник откачаш биалетката за да не напъва и пречи.Вдигаш и сваляш гумата. Сменяш носача .Ако искаш си охлаби трите болта горе на макферсона.Внимавай като лашкаш да не извадиш вътрешния маншон на полуоската че ще текне маслото.
    FIAT MULTIPLA 1.6 16v BIPOWER 2001

    Коментар


      #3
      Аз я вдигнах на крик и свалих старите носачи и откачих биалетките, ама проблема е с наместването на новите...много трудно влизат и винаги ми остава 1 болт, който не мога да завия, защото не е центрирано, а няма как да го хвана.
      Fiat Brava 1.9 JTD 105 к.с.

      Коментар


        #4
        Отвий малко отгоре на бомбето трите болта да има движение целия макферсон и ако пак не стане откачи кормилния накрайник , не навивай болтовете на тампоните на носача докрай , всеки да подведе по малко и после обирай като ги редуваш.
        FIAT MULTIPLA 1.6 16v BIPOWER 2001

        Коментар


          #5
          Има вариант носачите да са от Марея и от там да идват трудностите с монтажа :D
          LANCIA DELTA II 1.6ie 75HP 835C1.000
          LANCIA KAPPA 2.0 20V 838A1.000-ex
          LANCIA DEDRA 1.8 105hp 835A2.046-ex
          Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8 215hp
          Grande Punto 1.2 LPG

          Коментар


            #6
            mitaka_71 написа:
            Има вариант носачите да са от Марея и от там да идват трудностите с монтажа :D
            Проблем с монтажа няма да има,друг е въпроса че не може да се кара с тях(заради дължината иначе захвата мисля че е същия-поправете ме ако греша).Към автора-натягаш болтовете като в леглото на болта където не пасва слагаш/пъхаш/мушкаш кръстата отверка за да центрираш отвора.
            Bravo 1.9d 97г

            Коментар


              #7
              Носача колега се намества малко с пиниз.първо наместваш задният болт на носача точно там той опира леко до тампона на стабилизиращата щанга ако не наместиш първо него.

              Коментар


                #8
                nsn написа:
                mitaka_71 написа:
                Има вариант носачите да са от Марея и от там да идват трудностите с монтажа :D
                Проблем с монтажа няма да има,друг е въпроса че не може да се кара с тях(заради дължината иначе захвата мисля че е същия-поправете ме ако греша).Към автора-натягаш болтовете като в леглото на болта където не пасва слагаш/пъхаш/мушкаш кръстата отверка за да центрираш отвора.
                На Мареа са 20мм по-дълги носачите.При 3 точки на захващане дали ще няма проблем при позициониране...както споменава 1 точка винаги му бяга...При монтаж на такива носачи единственият вариант е "разчекване на колелото-правили са го доста колеги,че и са карали така :D Има и нещо друго: http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...487&highlight= :D
                LANCIA DELTA II 1.6ie 75HP 835C1.000
                LANCIA KAPPA 2.0 20V 838A1.000-ex
                LANCIA DEDRA 1.8 105hp 835A2.046-ex
                Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8 215hp
                Grande Punto 1.2 LPG

                Коментар


                  #9
                  да ако са от марея найстина няма как да станат.колегата е прав.

                  Коментар


                    #10
                    Стана точно с наместването с помощта на отвертка, ама голям зор. Тампоните опират в тампона на стабилизиращата щанга и докато го наместя бяха големи мъки.
                    Fiat Brava 1.9 JTD 105 к.с.

                    Коментар


                      #11
                      Господинов написа:
                      Стана точно с наместването с помощта на отвертка, ама голям зор. Тампоните опират в тампона на стабилизиращата щанга и докато го наместя бяха големи мъки.
                      Добре че има и такива които слушат/четат и изпълняват.
                      Bravo 1.9d 97г

                      Коментар

                      Working...
                      X