Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

изфуча ми фреона в движение

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    изфуча ми фреона в движение

    колеги днес как си карах в движение от духалките на парното започна да излиза една мъгла.веднага спрях и изкочих от колата защото помислих че съм се подпалил.като погледнах колата пушеше доста.вдигнах капака и колата си беше наред.оказа се че това е фреона.как стана така не мога да си го обясня.някой дали е изживявал такова нещо и къде да гледам и какво да правя.с всичко съм се борил по фиата но с климатичната система не и ми е доста тъмна индия.
    fiat bravo 1.6 16v gt
    fiat marea 1.9 8v jtd
    fiat punto 1.7 td
    fiat marea 1.6 16v

    #2
    Пробил ти е изпарителя в купето, сменяваш го пълниш системата, проверки за течове и т.н и си караш.
    Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
    И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
    .

    Коментар


      #3
      Смяната на тоя радиатор при Браво/а/Мареа е малко мисията невъзможна...Набит е на майната си и ще трябва да свалиш цялото табло.Виж все пак да не е изпуснала връзката, където влизат тръбите на климатика в купето откъм двигателния отсег.Рядко се случва този радиатор да се скапе, искрено се надявам проблема да е на друго място.
      Прикачени файлове
      "Без сърца, сме просто машини"
      Toyota Prius 1.5 Hybrid
      EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

      Коментар


        #4
        Ако найстина е този отивай на сервиз, колкото и да ти кажат за работа ще е малко.
        Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
        Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
        Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

        Коментар


          #5
          странно но днес пускам климатика и компресора се включва и започва да духа студено.не толкова студено колкото вчера но все пак работи.егати мистерията.само да допълня че колата не беше карана 2 години ако това има значение.
          fiat bravo 1.6 16v gt
          fiat marea 1.9 8v jtd
          fiat punto 1.7 td
          fiat marea 1.6 16v

          Коментар


            #6
            Предполагам ти е малко фреона поради ниското налягане се образува обледяване на радиаторчето от там и парата.
            Обичам си работата.

            Коментар


              #7
              кола

              Ако не е карана може радиатора да е хванал едно като налепи и като си го пуснал всичко да е излязло на вън Случвало ми се е на Пунтото да излиза бяло все е едно излиза бял пушекЗавчера като махах радиатопа на климатика отвих да излезе фреона нямаше никакъв признак че излиза нещо нито мирис нито дим Това трябва да го направиш http://forum.vwclub.bg/viewtopic.php...%D0%B34/Има и това от нета Колега провери дали ти се отича конденза на киматика под колата, ако не се отича ти е запушена тръбичката която извежда конденза извън колата.Изпарителя на климатика ти се намира зад жабката, самия изпарител се намира в една пластмасова кутия в която става обдухването на изпарителя от вентилатора. Следователно като не може да се отече конденза тази кутия почва да се пълни с вода тази същата вода почва да облива изпарителя и се получава ефекта с пара от духалките, след това като се покачи нивото на водата в тази кутия още повече започва ти тече вода в краката от духалките които са за краката. Самото покачване на водата става като тръгнеш на дълъг път с включен климатик. При мен това се оказа причина за дима през духалките който, се оказа пара а, не дим./
              КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
              Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
              http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

              Коментар


                #8
                заради запушен дехидратор налягането се е повишило много и е изхвърлило фреона.сега взимам дехидратор и пълня на ново и резултата ще го споделя отново.
                fiat bravo 1.6 16v gt
                fiat marea 1.9 8v jtd
                fiat punto 1.7 td
                fiat marea 1.6 16v

                Коментар


                  #9
                  Само че имаш пресостат за високо налягане и когато налягането се повиши повече от нормално, климатика/компресора/ се изключва. При запушен дехидратор ще ти надуе кондензатора/външния радиатор/, а налягането във вътрешния ще спадне. С две думи, с тоя дехидратор те качват на черешата. :D
                  207 тиква автомат
                  новокромаджия 2.4 печка

                  Коментар

                  Working...
                  X