Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Един фиат спасен от вечните ловни полета

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Един фиат спасен от вечните ловни полета

    Това е историята на моят автомобил в момента и как без да искам и да знам му дадох втори живот.историята започва началото на лятото миналата година, когато по незнайни причини се влюбвам в този така грозен фиат брава...решавам ,че вярнослужещото ми 5години рено трябва да се замени и точно с брава...започнах да събирам по 100-200 лв от заплата до заплата и в същото време разглеждане на обявите.изискванията бяха сведени само до две критерии но явно в бг бе достатъчно да има 10-тина обяви за колата да е брава и да е 1.8. И така всеки ден гледане на едни и същи обяви докато не дойде онзи августски ден когато на пазара се появи и моята кола.намираше се в лом а аз имах само половината пари.веднага телефони се звънят, мисли за кредит,но когато я показах на началника(майка ...да е жива и здрава женицата) и тя мн я хареса макар и на снимки само.вика давам ти толкова пари ...едва дочаках заплата и газ на клиото натоварено със шефката и един авер евентуално да ми прибере клиото.в лом сме някъде 16-16 и нещо...гледам бравата чукнат преден ляв калник, задрана задна броня отдяно,огледалото също, и все пак ми хареса и с недостатъците си...но си мисля майка няма я хареса и няма даде парите за които говорехме и не ми достигаха....дърпам я аз настрани и и викам ко мислиш...очаквах отрицателен отговор но ме изненада....спазарихме и цената викам давай при нотариус....аххх красив град лом но нотариуси до 16 часа.беше петък,разбираме се за пон сутрин и обратно с клиото за сф....следва продължение

    #2
    И така понеделник аз нямам втори шофер и си купувам билет за влака...вс точно нотариус и аз с хубавицата към софия.става към 10-11 жега пускам климатика и след няколко км колата гасне...неще и да запали.всичко това след лом и на има няма 20-30 км преди монтана, в едно пищно селце с има няма 20 къщи.отварям капака гледам ремъка изскочил и се увъртял на ролките...евала и на пича дет ми я продаде- празен багажник, дори една отверка няма.евалата на един дядо, нави се да ме откара до монтана,купуване на нов ремък (говоря за пистов не ангренажен) даде инструменти и викна некъф дет уж разбира....сменихме ремъка и аз вече без клима и лекинко със 100 към софията, благополучно към 20часа вече в люлин.викам си на акъла тва да ми бе скъсала ремък и да удари клапани направо я зарязвах там и на влака...леко се разминах....на следващия ден при един уж майстор гледа я вика ролката на климата...вика няма пускаш климатика и няма ядове...ех защо ли го послушах,така както си имам две обеци на ушите тоя ми тури трета...скъсах ангренаж и счупих повече от половината клапани...викам тук в сф стана майстора близо, и да взема друго пак има риск да стане, дай да я направя тая и поне да знам че там повече няма да пипам

    Коментар


      #3
      Е хубаво сторено...ремонт 600-700лв и викам екстра имам кола вече...почнах да подигам глава и финансово, ред е на алтернатора който така грозно виеши....ремонт и на него и няма о щастлив човек от мен...вече да чуя как работи тоз двг....щастие за 2 дни..итърбуших гърнетата и почна звука на иеска с права търба вместо грънци...оферта от 180лв за смяна на всичко от двг до отзад но кинти йок...ще карам така като рейсър докато не изпопадат гърнетата по пътя.карам си аз и се кефя но колата на именния ми ден угасва и няма палене.бях зашематен от предния ден,чакаше ме пиене и не мислих за нея...минаха се 3-4 дни и пак при майстора, ше се прави....даване на пари за части, и в един момент чакай малко- дадох ти близо 400 за части труд още не съм плащал ко и има на таз кола?отг счупет биелен рагер...задръстена маслена цедка и двг без масло-е кой да забережи че при данане на контакт не свети ламбата за маслото и кой да проверява като на клиото нито добавях нито следях масло....без да знам хванах ремонт за 700-800лв ама нямаше как да се откажа като вече повечето неща бяха сменети....и така си платих фиата още веднъж

      Коментар


        #4
        И сега след всички неприятности май трябва да кажа и някоя хубава дума за количката....вече месец от както е извън бокса и някъде около 1200-1300км я карам без сериозни проблеми....е вярно потроших и предницата ама още движи...разкачих и бронята но да живеят свинските опашки,откара ме до монтана за 12 лв газ и при това с неработещ термостат и не нагласена газова(обикновенна ми е не е инжекцион) и да обичам си я тая ненероятна кола

        Коментар


          #5
          И сега след като цял месец единствените средства за колата са били гориво вече смело надигам глава и се чувствам като някой голям люлински играч....пари в джоба бол...поне със сигурност имам 2лв, пък ако се бръкна в задния джоб с жетоните станаха минимум 2.50-3лв....ще мога заведа девойката на кафе(ама трябва е некое квартално де че да стигнат).....е вярно че после ще взимам пак от нея на заем уж до заплата ама ще съм бил дженталмен и ще съм я почерпил....и сега се замислям-всеки месец с по 2-4лв напред..до края на годината аз съм баш бос....но нееее къде щастие за мен-скоро идва преглед на това извънземно наречено фиат а аз данък не съм плащал....сега чакам да ме изненадат колко 130 лв ще е

          Коментар


            #6
            Толкова съм щастлив ,че вече близо 1300км колата е на пътя ,че чак бих постнал и снимки и вие да се запознаете с нея (естествено повече на дупарата и че да видите че имам здрав и работещ трети стоп,благодарение на колежка тук от форума) но бях свикнал с пиквалея а те фалираха та сега незнам става ли директно или трябва да си качват първо някъде из нета

            Коментар


              #7
              хахааа,аз май съм тръгнал по твоя път ,само дето фиата ми е улис

              Коментар


                #8
                Е добре де, няколко снимки няма ли да дадеш?
                Мястото на жената е в леглото.........гола

                Коментар


                  #9
                  Бе... Да си карат там.
                  Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

                  Коментар


                    #10
                    Бравата не е от колите, които чак толкова да си заслужава да се "спасяват". Това са коли за всекидневно каране.Нищо особено, екзотично и кой знае колко ценно няма в тях. Работно магаре и ширпотреба. Което е от голяма полза когато трябва да я поддържаш, но голям минус ако трябва постоянно да влагаш пари в нея. Направи си я да е ОК технически .

                    Коментар


                      #11
                      Колегата е прав, но ентусиазма на младо момче се убива само с пари. След време ще осъзнае че е хвърлил толкоз много пари, за не чак такъв ефект какъвто е очаквал и ще се замисли. Аз самият купих кола за 600лв и до тук ми е стъпила на 3500+, но не се отказвам, макар да знам че е загубена кауза до някъде, но пък душата иска да чопли нещо постоянно.
                      Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
                      Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
                      Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

                      Коментар

                      Working...
                      X