Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смяна датчик ъгъл на волана - Гранде Пунто 1.9JTD

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Смяна датчик ъгъл на волана - Гранде Пунто 1.9JTD

    Здравейте на всички, Познавате ли някой, който някога е сменял датчик за ъгъла на волана на Гранде Пунто 2005. Представлява това със синия кабел:https://www.youtube.com/watch?v=IZyk...=jmDwnTox5Hoи в ebay за тази цена:http://www.ebay.com/itm/SENSORE-DI-C...Говорих с АУТО ИТАЛИЯ София и във всички оторизирани Фиат сервизи могат да го направят като закупя цялата конзола за 2300 лева, което е безумие.В първото видео всичко се обяснява много подробно, но тази машинка, която ползват, за да се показва ъгъла сигурно никой в България я няма. Дали няма да мога да измеря този ъгъл през програмата за диагностика и да го нагодя. Чак тогава да сглобявам.Ще съм ви много благодарен ако дадете информация за човек, който го е правил.Поздрави.
    Всичко, което някога съм правил и ще правя по автомобила ми можете да намерите в секцията "За мен > Биография" в профила ми.

    #2
    Принципно на други марки след като се смени въпросния датчик през диагностичната програма при централно положение на волана и предните гуми сочещи направо се задава нулево положение на датчика. Той след това си смята градусите наляво и надясно спрямо нулевото положение. На Фиат обаче не съм го правил и нямам идея дали става през МЕС тая работа. Остава варианта ако не стане през МЕС, да смениш датчика и само да ти го обучат в някое от дилърствата.
    Фиат Крома 1.9 16v+
    Фиат Браво 1.6 16v
    Фиат Мареа 1.6 16v

    Коментар


      #3
      Извинявай, колега, ти нямаше ли една друга тема, където надълго и нашироко се обясняваше за проблемът? Не мога да я намеря, но останах с впечатление, че е разрешен.

      Коментар


        #4
        Здравейте отново. Да имаше подобна тема преди и бях го оправил, но сега вече не показва никакви данни. 0 градуса постоянно, колкото и да завивам волана. Иначе най-много да си го поръчам и да разглобя внимателно всичко. После през МЕС ще се опитам да го наглася.Ако някой ден го направя, ще кача тема със снимки.Благодаря ви.
        Всичко, което някога съм правил и ще правя по автомобила ми можете да намерите в секцията "За мен > Биография" в профила ми.

        Коментар

        Working...
        X