Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дясна полуоска

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Дясна полуоска

    Здравейте.Днес ходих на майстор във връзка с тресене на предницата и се оказа вътрешно каре, майстора каза, че трябва да се смени и полуоската понеже били комплект. (не съм наясно с тези неща и пиша това, което разбрах от майстора).Обяви ми цена от 600лв. нагоре.Някой може ли да ми даде съвет от къде мога да намеря една идея по-евтино.автомобила е Фиат Крома 2006г. 1.9MJTD 110kw 16v с автоматична скоростна кутия.Благодаря!

    #2
    Re: Дясна полуоска

    jorkata1354 написа:
    Здравейте.Днес ходих на майстор във връзка с тресене на предницата и се оказа вътрешно каре, майстора каза, че трябва да се смени и полуоската понеже били комплект. (не съм наясно с тези неща и пиша това, което разбрах от майстора).Обяви ми цена от 600лв. нагоре.Някой може ли да ми даде съвет от къде мога да намеря една идея по-евтино.автомобила е Фиат Крома 2006г. 1.9MJTD 110kw 16v с автоматична скоростна кутия.Благодаря!
    Вътрешното каре - "чаша" и трипод се продават отделно и не са комплект с полуоската. Виж в axm-auto, имат заместители, които се произвеждат в Италия.
    Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

    Коментар


      #3
      Re: Дясна полуоска

      noriaga написа:
      Вътрешното каре - "чаша" и трипод се продават отделно и не са комплект с полуоската. Виж в axm-auto, имат заместители, които се произвеждат в Италия.
      Да разбирам ли, че ето това -> http://axm-auto.com/index2.php?brand...menkl=1&show=1 <- е нещото което трябва да се смени, това което съм посочил е лява дадох него като пример защото не видях дясна (наистина не съм на ясно).

      Коментар


        #4
        Re: Дясна полуоска

        jorkata1354 написа:
        noriaga написа:
        Вътрешното каре - "чаша" и трипод се продават отделно и не са комплект с полуоската. Виж в axm-auto, имат заместители, които се произвеждат в Италия.
        Да разбирам ли, че ето това -> http://axm-auto.com/index2.php?brand...menkl=1&show=1 <- е нещото което трябва да се смени, това което съм посочил е лява дадох него като пример защото не видях дясна (наистина не съм на ясно).
        Да дясната е по-дълга и мисля, че е малко по-скъпа. Но това е което ти трябва да. Аз смених и двете, но за съжаление при мен проблема с тресенето и вибрациите не са били от полуоските. В тази връзка, гледам че и ти си с автомат, да не те проклинам... но сигурно ли е, че тресенето е от полуоските. При мен почти сигурно е от автомата.
        Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

        Коментар


          #5
          Майстора като я вдигна и веднага каза "има разбито каре, смяна на дясна полуоска и каре и ще се оправи", аз не мога да кажа каква би могла да е причината по простата причина, че не му разбирам. Може причината да е и в двете.Това http://axm-auto.com/index2.php?brand...menkl=1&show=1 включва ли нещата от предния линк, за който питах, ако - да не е ли по добре да взема направо дясната полуоска излиза със 100 лв. повече, но поне при евентуален проблем и в полуската ще избегна двойна работа?Би ли ми споделил какво точно имаш предвид с "... При мен почти сигурно е от автомата."? Защо би имало тресене заради самия автомат?

          Коментар


            #6
            Само да вметна колега 2те неща не са еднакви, едното е ляво а другото дясно каре
            Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
            Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
            Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

            Коментар


              #7
              jorkata1354 написа:
              Би ли ми споделил какво точно имаш предвид с "... При мен почти сигурно е от автомата."? Защо би имало тресене заради самия автомат?
              От разбит хидротрансформатор.
              Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

              Коментар


                #8
                flippy89 написа:
                Само да вметна колега 2те неща не са еднакви, едното е ляво а другото дясно каре
                Да знам и в горния цитат казах, че давам лява за пример понеже в сайта не намерих дясна просто визуално да мога да разбера кое трябва да се смени.

                Коментар


                  #9
                  Какво стана колега, смени ли полуоските? Оправиха ли се нещата.
                  Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                  Коментар


                    #10
                    От axm-auto съм направил заявка и най-вероятно края на този месец ще дойде понеже нещо в момента нямали наличност....Иначе карето хлопа доста, предната седмица я надигнах сам да се убедя сам, сигурно има милиметри износване.Като го сменя ще ви кажа резултата.Благодаря

                    Коментар


                      #11
                      Какво стана, оправи ли се тресенето и как?
                      Фиат Крома, 2008г., 1.9 Multijet, 16v, 150 k.c., автоматик.

                      Коментар

                      Working...
                      X